Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie  
Informacja o zasadach przetwarzania danych osobowych (kliknij aby zapoznać się z treścią informacji)
architekt Maciej Olczak | projekt tradycyjnej rezydencji
 tel.  502-182-114  |  692-435-031  | poczta@olczak.info
zobacz nasze      
najnowsze            projekty na  >>>
 


 

















odwiedź nasz profil na Instagramie żeby zobaczyć nad czym aktualnie pracujemy i jak to robimy, kliknij poniżej >>>




Projekt  klasycznego domu w stylu cottage na Dolnym Śląsku

Przygotowujemy projekt koncepcyjny dużego tradycyjnego domu na dużej działce koło Legnicy. Zgodnie z zapisami planu miejscowego dom ma mieć symetryczne spadziste dachy. Czeka nas również uzgodnienie projektu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Zaproponowałem naturalne, regionalne materiały wykończeniowe, rustykalne wykończenie. 

Jak zawsze na etapie wstępnej koncepcji gdy sytuacja tego wymaga przygotowałem duże ilości wizualizacji prezentujące różne możliwości doszlifowania bryły domu. Różne formy lukarn, różne zestawienia materiałów. Z jednej strony po to żeby przedstawić Inwestorowi spektrum możliwości. Z drugiej strony żeby znaleźć optymalne rozwiązanie, być pewnym, że bryła ma potencjał. Że poradzimy sobie z nią na dalszym etapie projektowania tak aby efekt finalny był dla wszystkich satysfakcjonujący. W tym wypadku unikalności i malowniczości dodają zróżnicowane lukarny w na elewacji frontowej. Prawa większa, szersza, z oknem balkonowych - stanowi subtelny kontrapunkt dla pozostałych dwóch facjat - mniejszych i skromniejszych. Dzięki temu delikatnie przełamałem symetrię dachów.

Inne nasze projekty w podobnej stylistyce można zobaczyć tu:      
http://olczak.info/domekologicznyzbala/
http://olczak.info/projekttradycyjnejrezydencji/
http://olczak.info/siedliskozczerwonejcegly/
 

Jest to projekt indywidualny (nie jest to projekt typowy, powtarzalny) nie powielamy go i nie udostępniamy rzutów. Możemy zaprojektować podobny dopasowany do oczekiwań i potrzeb. W tym celu kontakt: poczta@olczak.info


Widok projektowanego domu od strony ogrodu: po lewej wysoki salon otwarty pod dach z wielką przeszkloną witryną, w narożniku zadaszony taras z kuchnią letnią, grillem murowanym z czerwonej cegły, po prawej oranżeria przylegająca do jadalni.

Wizualizacja do projektu indywidalnego tradycyjnej rezydencji z czerownej cegły. Po lewej kuchnia letnia z zadaszonym tarasem, kominkiem zewnętrznym. W centralnej części elewacji ogród zimowy w postaci przeszklonej oranżerii przylegającej do głównej bryły domu.


Front tradycyjnej rezydecnji - w tej wersji wejście do domu odbywa się przez portal wykończony piaskowcem z łukowym nadprożem i tradycyjnym gzymsem. Nad nim wysunięta duża lukarna wykończona ciemnym drewnem.

W tej wersji projektu koncepcyjnego tradycyjnej rezydencji na wsi strefa wejścia w lżejszej wersji. W postaci dwukondygnacyjnej lukarny z balkonem w konstrukcji drewnianej z ozdobną balustradą i rzeźbionymi zdublowanymi słupkami.

Widok domu dla którego przygotowujemy projekt indywidualny - na pierwszym planie salon z przylegającą do niego werandą osłoniętą dwuspadowym dachem stanowiącym przedłużenie dachu salonu.

W tej wersji projektu koncepcyjnego  rezydencji z czerwonej cegły strefa wejścia masywna w całości wykończona czerwoną cegłą ceramiczną. Bryła główna domu tynkowana szlachetnym kremowym tynkiem. Boczne skrzydła nieco niższe również ceglane.


Front tradycyjnego domu w stylu cottage. W tej wersji klasyczne drewniane okna wyposażone w okiennice. Dach kryty grafitową dachówką lub łupkiem kamiennym, na elewacjach łączenie czerwonej cegły z deskami w naturalnym brązowym kolorze.

Widok projektowanej rezydencji na wsi od strony ściany szczytowej salonu. Duże okno drewniane doświetlające wysoki salon. Przy nim szerokie filary z czerwonej cegły.

Wizualizacja elewacji frontowej - w tej wersji bryła główna rezydencji tynkowana, skrzydła boczne wykończone czerwoną cegłą ceramiczną. Wejście usytuowane na osi symetrycznej bryły w formie lekkiej drewnianej z wysuniętą lukarną osłaniającą balkon.


Wizualizacja frontu domu w stylu cottage. W tej wersji dwuspadowy dach pokryty czerwoną ceramiczną tradycyjną dachówką. Na elewacjach połączenie beżowego tynku z czerwoną cegłą klinkierową.

Widok projektowanej rezydencji od strony zadaszonego tarasu w formie werandy. Szczyt nad tarasem wykończony drewnem opartym na słupkach drewnianych posadowionych na kamiennych ściankach oporowych murowanych z szarogłazu w dzikówkę.

Wizualizacja projektowanej rezydencji na wsi - ujęcie od strony garażu. W tej wersji wjazd do garażu w bocznej ścianie szczytowej domu. Dzięki temu od frontu, od strony drogi brama garażowa nie jest widoczna. Takie rozwiązanie dodaje elegancji i subtelności projektowanej rezydencji. W ten sposób  otwarte wnętrze garażu nie będzie poza zasięgiem wzroku osób postronnych przebywających na ulicy. Część gospodarcza będzie oddzielona od reprezentacyjnego wejścia w formie ganku, altany.

Wizualizacja od strony ulicy - boczne skrzydła wykończone cegłą ceramiczną czerwoną podkreślają symetrię głównej bryły budynku, nieco wyższej. Wejście do domu na osi pod lukarną i balkonem w drewnianej lekkiej konstrukcji. 


Front dużego domu na wsi. Boczne skrzydła tynkowane w kolorze beżowym. Centralna część wykończona cegłą ręcznie formowaną ceramiczną czerwoną. Na dachu łupek kamienny.

Wizualizacja rezydencji - jedna z wersji kolorystycznych - na elewacji mamy połączenie cegły czerwonej z drewnem w naturalnym brązowym kolorze.

Pracując nad koncepcją dużo czasu poświęcamy na znalezieniu optymalnych rozwiązań. Tutaj różne próby bryłowego rozwiązania lukarn - w tej wersji małe lukarny po prawej z dachami dwuspadowymi, a ta po lewej większa z dachem jednospadowym płaskim.


Inny wariant rozwiązania lukarn - ta po prawej z balkonowym oknem i przerwanym okapem oraz dwuspadowym dachem. Dwie lukarny po lewej z dachami jednospadowymi płaskimi, mniejsze. W ten sposób przełamana została symetria elewacji frontowej.

Jeszcze jedna próba - tu wszystkie lukarny z jednospadowymi dachami, wykończone deskami bitymi pionowo. 

Wizualizacja frontu rezydencji klasycznej, tradycyjnej. W tej wersji czerwona ceramiczna dachówka różnokolorowa. Można zastosować dachówkę rozbiórkową aby podkreślić rustykalny klimat domu.

Wizualizacja do projektu indywidualnego szytego na miarę. Pracując nad projektem przygotowujemy duże ilości wizualizacji aby umożliwić inwestorom wybór najbardziej odpowiadającej im wersji.

W tej wersji centralna bryła domu wyższa, wykończona czerwoną cegłą. Skrzydła boczne nieco niższe wykończone tynkiem w kolorze beżowym. Do tego przed wejściem podcień z wypuszczonym dachem opartym na rytmicznie rozłożonych słupkach - w ten sposób powstaje forma werandy czy też altany podkreślająca strefę wejścia, nadająca jej reprezentacyjności i przytulnego schronienia.

Większa lukarna po lewej stronie głównej bryły poddasza stanowi kontrapunkt, przełamanie symetrii, malowniczo przełamuje rytmiczne rozłożenia pozostałych lukarn. Niezmiennie dla wszystkich wersji  - rustykalne elementy drewniane, belki, słupki, miecze, jętki, zastrzały z drewna struganego impregnowanego w naturalnym kolorze.

Wizualizacja frontu domu w stylu cottage - jedna  wielu wersji. Tu czerwona cegła wydobyta na tle tynkowanej elewacji w popielatym lekko beżowym kolorze. Do tego szczyty i lukarny wykończone deskami. A na deser drewniane opaski wokół okien i okiennice.

Widok do projektu koncepcyjnego który po uzgodnieniu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków będzie podstawą do opracowania projektu budowlanego i uzyskania pozwolenia na budowę. W tej wersji boczne niższe skrzydła budynku zaprojektowałem jako wykończone kamieniem murowanym w dzikówkę w szarym kolorze.

W tej wersji bryły domu wjazd do dwustanowiskowego dużego wygodnego garażu od frontu. Z pewnością jest to wersja nie tak subtelna jak wariant z wjazdem od szczytu, ale za to mamy mniej manewrowania autami, mniej utwardzeń, mniej odśnieżania. A więc estetyka kontra walory użytkowe.

Perspektywa w formie renderingu od strony ogrodu. Po prawej tynkowana niższa bryła garażu. Na środku wyższa bryła główna domu z poddaszem użytkowym.

Wizualizacja tradycyjnej rustykalnej rezydencji. Czerwona cegła, deskowanie elewacji, grafitowe pokrycie dachu.

Widok od ogrodu do projektu unikalnej rustykalnej rezydencji na wsi. W centralnej części elewacji w lekkim podcieniu cofnięta ściana klatki schodowej z dwoma malowniczo rozrzuconymi oknami. Pozostałe elewacje obmurowane ścianą licową z czerwonej cegły ceramicznej.

Wizualizacja domu w wersji z werandą przylegającą do jadalni osłoniętą dachem i częściowo ulokowaną w podcieniu pod stropem poddasza.

Projekt koncepcyjny - widok od strony ogrodu. Po lewej wysoki salon otwarty pod dach ze ścianą szczytową wykończoną cegłą ceramiczną. Po prawej zadaszony taras przylegający do pomieszczenia tarasu w formie otwartej altany - werandy.

W tej wersji projektu koncepcyjnego unikalnego domu na wsi zadaszony taras przylega do salonu i weranda stanowi przedłużenie dwuspadowego dachu salonu pokrytego grafitową dachówką ceramiczną.

Jeszcze jedna wizualizacja projektowanej rezydencji - tu propozycja wykończenia bryły głównej domu beżową wyprawą tynkarską. Skrzydła boczne obmurowane cegła ceramiczną np rozbiórkową. Rustykalnego klimatu cottage dopełniają okiennice, obramowania okien szerokimi deskami, drewniane szczyty i lukarny.
Ostatnie ujęcie tradycyjnej rezydencji - w tej wersji wysoki salon z wysokim oknem. Na elewacjach połączenie czerwonej cegły ręcznie formowanej do tego dużo elementów drewnianych zaczynając od desek na elewacjach, poprzez drewniane szczyty z jętkami, słupkami oraz wykończone drewnem lukarny, a kończąc na okiennicach i obramowaniach okien.

Inne nasze projekty z rustykalną stylistyką można zobaczyć tu:      
http://olczak.info/domekologicznyzbala/
http://olczak.info/projekttradycyjnejrezydencji/
http://olczak.info/siedliskozczerwonejcegly/  



 


Jest to projekt indywidualny (nie jest to projekt typowy, powtarzalny) nie powielamy go i nie udostępniamy rzutów. Możemy zaprojektować podobny dopasowany do oczekiwań i potrzeb. W tym celu kontakt: poczta@olczak.info

odwiedź nasz profil na Instagramie żeby zobaczyć nad czym aktualnie pracujemy i jak to robimy, kliknij poniżej >>>

www.instagram.com/architekt.maciej.olczak/


 




Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie

Informacja o zasadach przetwarzania danych osobowych (kliknij aby zapoznać się z treścią informacji)
 
tel.:
502 182 114 / tel.: 692 435 031 / poczta@olczak.info

      
Copyright © 2009  www.olczak.info