architekt Maciej Olczak | aktualności
 tel.  502-182-114  |  692-435-031  | poczta@olczak.info
 

 


21/01/2013 Zamieszczamy kolejne wizualizacje domu który ma powstać w Warszawie przy ul. Podkowy. Tym razem zgodnie z życzeniem inwestora zaproponowaliśmy połączenie dużych płaszczyzn białego 
tynku na parterze budynku, z okładziną drewnianą na piętrze, kamienne akcenty z piaskowca przy wejściu do budynku i wyjściach na taras oraz dach z dużym okapem pokryty czerwoną dachówką ceramiczną. 
Bez zmian w stosunku do poprzednich wersji pozostały duże przeszklenia i układ funkcjonalny domu.

14 / 03 / 2013  Prezentujemy projekt koncepcyjny rozbudowy domu usytuowanego nad samym jeziorem Żalskim koło Rypina. Zaproponowaliśmy nieco rustykalne wykończenie domu nawiązujące do architektury mazurskiej, ale również z akcentami przywołującymi domy bawarskie czy też alpejskie. Zaprojektowaliśmy oranżerię z widokiem na jezioro. Nad ogrodem zimowym znajdować się będzie zadaszony taras z lukarną umożliwiającą obserwację jeziora również z piętra domu. Przewidziano drewniane przeskalowane drewniane detale, belki, balustrady. Piwnica i podmurówka domu oraz słupy wykończone będą kamieniem polnym połączonym z ceglanymi detalami podkreślającym usytuowanie domu na skarpie. Więcej na temat tego domu znajdziesz tutaj: dom nad jeziorem


21/01/2013 Prezentujemy projekt pawilonu handlowo-usługowego z możliwością adaptacji dla potrzeb dowolnego najemcy lokalu, w tym również na funkcję gastronomiczną. Budynek zaprojektowano  
tak aby był tani w budowie i użytkowaniu, ma bardzo prostą konstrukcję, jednospadowy dach z dużym okapem. Pawilon posiada dużą przeszkloną witrynę wystawową. 
W budynku przewidziano minimalne zaplecze socjalne z toaletą zgodne z wymogami bhp i sanepid.

2 / 01 / 2013  Tegoroczne projektowanie zaczynamy od koncepcji nadbudowy i rozbudowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego w Woli Przypkowskiej gm. Tarczyn. Koncepcja zakłada dodanie pełnej wysokości piętra nad istniejącym parterem, które pomieści 3 sypialnie i pokój gościnny. Każda sypialnia będzie posiadać własną niezależną łazienkę i garderobę oraz wyjście na balkon. Architektura budynku po przebudowie nawiązywać będzie do klimatów śródziemnomorskich - typowych dla włoskich willi. Przewidziano również rozbudowę garażu, dodanie wiaty dla 3 samochodów oraz zadaszenia łączącego garaż z budynkiem mieszkalnym.

4 / 01 / 2013  Prezentujemy drugą wersję projektu koncepcyjnego domu jednorodzinnego w podwarszawskim Mrokowie, gm. Lesznowola. Zaprojektowano niewielki dom o prostej bryle z założenia 
tani w budowie i utrzymaniu z optymalnym programem użytkowym dla 4-osobowej rodziny. Do budynku przylega garaż oraz wiata na samochód utrzymana w podobnej estetyce. 
Pomieszczenia części dziennej na parterze domu posiadają minimalną powierzchnię jaka pozwala wygodnie realizować ich funkcje.

21 / 12 / 2012 Wszystkim naszym klientom (obecnym i przyszłym), współpracownikom, przyjaciołom, znajomym oraz odwiedzającym naszą stronę życzymy wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia w zapomnieniu o codziennych problemach, w szczególności tych inwestycyjnych i budowlanych!

18 / 12 / 2012  Zamieszczamy projekt rozbudowy istniejącego domu w miejscowości Dawidy gm. Raszyn pod Warszawą. Po rozbudowie powstanie dom dwulokalowy z dowma niezależnymi mieszkaniami posiadającymi osobne wejścia i pełen program użytkowy. Dodatkowo doprojektowany został garaż jednostanowiskowy oraz niewielkie biuro. Forma budynku w dużej mierze wynika z uwarunkowań działki i istniejącego budynku. Jednym z założeń było dokonanie jak najmniejszej ingerencji w zastany dom oraz wykorzystanie jego parterowej części do nadbudowy.

11 / 12 / 2012  Prezentujemy projekt koncepcyjny domu jednorodzinnego w podwarszawskim Mrokowie, gm. Lesznowola. Zgodnie z intencjami Inwestorów jedna z koncepcji zakłada delikatne nawiązanie do domów podhalańskich, czy też alpejskich, staraliśmy się jednak zastosować rozwiązania na tyle subtelne, żeby nie odbiegać od otoczenia typowego dla nowych osiedli na przedmieściach Warszawy. Zaprojektowano niewielki dom o prostej bryle z założenia tani w budowie i utrzymaniu z optymalnym programem użytkowym dla 4-osobowej rodziny. Do budynku przylega wiata na samochód utrzymana w podobnej estetyce. Pomieszczenia części dziennej na parterze domu posiadają minimalną powierzchnię jaka pozwala wygodnie realizować ich funkcje. Salon, jadalnia i kuchnia są dzięki temu przytulne i kameralne z możliwością ich łączenia lub oddzielania .

9 / 11 / 2012 Przedstawiamy kolejną odsłonę wizualizacji domu na warszawskim Wawrze, tym razem w wersji delikatnie nawiązującej do śródziemnomorskich willi. Przed wejściem do budynku i na tarasie zaproponowaliśmy rustykalne zadaszenia. Na elewacjach zastosowano połączenie okładziny kamiennej z piaskowca oraz tynku w dwóch odcieniach beżu.

16 / 11 / 2012  Projekt konkursowy domu modelowego z garażem lub wiatą. Zaproponowano dom dla współczesnej rodziny z uwzględnieniem zmieniającej się specyfiki życia i pracy. Dlatego dom zaprojektowano tak aby możliwe były zmiany jego układu. Przewidziano otwartą strefę dzienną z pomieszczeniami uzupełniającymi, część gospodarczą oraz niezależne pokój do pracy. Zaprojektowano możliwość przekształcenia biura w sypialnię gościnną. Na piętrze zlokalizowano pomieszczenia spełniające podstawowy program domu. Przewidziano możliwość powiększenia sypialni dziecinnych o antresole. Przewidziano możliwość likwidacji pustki nad salonem i utworzenia dodatkowej sypialni dziecinnej. 

12 / 10 / 2012  Prezentujemy nową wersję projektu rozbudowy domu zlokalizowanego koło Wałcza. Wprowadziliśmy zgodnie z oczekiwaniem Inwestora większą ilość ceglanych detali nawiązujących do charakterystycznej zabudowy tego regionu - w tym nadproża ceglane, bardziej rozbudowane narożniki z cegły klinkierowej, gzyms z cegły rozbiórkowej oraz ceglane zwieńczenia kominów. Łącznik pomiędzy nową i istniejącą  częścią budynku ze ścianą licową z kamieni polnych. Wnętrze nowej części domu z odkryta widoczną więźba dachową oraz centralnie usytuowanym kominkiem z otwartym paleniskiem pomiędzy dużymi oknami z widokiem na piękny staw wśród zieleni.

1 / 08 / 2012
najnowsze wizualizacje domu, który projektujemy w Warszawie na Wawrze. Dodane zostały zadaszone wygodne tarasy z wyjściem z salonu, jadalni, kuchni i pokoju gościnnego. Osłonięte zostało również główne wejście do domu zyskując bardziej reprezentacyjny charakter. Na elewacjach zaproponowaliśmy połączenie bardzo jasnego kremowego tynku z okładziną kamienną z płyt piaskowca. Rozłożystość budynku podkreśla przeskalowany pas podrynnowy i okap z dużym wysięgiem. W dachu pokrytym prostą czerwoną dachówką ceramiczną zaproponowaliśmy zespolone okna dachowe doświetlające klatkę schodową, hall na parterze i piętrze oraz pokój zabaw dla dzieci.


1 / 08 / 2012

dodaliśmy szkice wnętrz projektowanego przez nas domu, które wykonujemy aby uzmysłowić Inwestorowi potencjał jaki tkwi w przestrzeni projektowanego budynku. Tu pokazalismy możliwość połączenia wszystkich pomieszczeń dziennych domu (salonu, jadalni, kuchni i hallu). Jedynym elementem mocno dominującym we wnetrzu i rozdzielającym pomieszczenia jest nowoczesny przeszklony kredens z obustronnym dostępem zarówno z jadalni jak i salonu.

2 / 08 / 2012 

W zakładce "wnętrza" zamieściliśmy  wizualizacje łazienki w domu który projektujemy. Zastosowaliśmy dużą ilość naturalnych materiałów w tym potężne stare belki drewniane i cegłę ceramiczną. Na podłodze zaproponowaliśmy francuską sześciokątną terakotę w kolorze ceglastym. Projektowana łazienka w swej stylizacji ma nawiązywać do klimatów alpejskich  chalets.

04 / 2012
publikujemy jeden z projektów koncepcyjnych domu na Wawrze w Warszawie, zaproponowaliśmy mocno przeszklony salon z częściowo zadaszonym tarasem

06 / 2012
Publikujemy kolejny projekt koncepcyjny  przebudowy i rozbudowy istniejącego domu w okolicach Błędowa. Zaproponowaliśmy zastosowanie na elewacjach oraz wewnątrz budynku dużej ilości starego drewna w połączeniu z cegłą elewacyjną uzyskując architekturę nawiązującą do stylizowanych domów wakacyjnych. We wnętrzu dominujący element stanowi wolnostojący potężny przeskalowany kominek z otwartym paleniskiem wymurowany z cegły klinkierowej. Od strony kuchni we wnęce kominka umieszczono piekarnik, a od strony jadalni znalazła się wnęka na drewno do kominka.


06 / 2012

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym poradnikiem "Nowy dach" wydawnictwa "Murator" w którym na przykładzie zrealizowanego naszego projektu domu zaprezentowano zastosowanie blachy trapezowej w nowoczesnych budynkach.

05 / 2012
prezentujemy projekt rozbudowy budynku bliźniaczego w Piasecznie, do istniejącego domu w technologi szkieletowej obłożonego sidingiem doprojektowaliśmy  mocno przeszkloną partetową część obudowaną cegłą klinkierową


06 / 2012
Prezentujemy projekt rozbudowy budynku mieszkalnego zlokalizowanego koło Wałcza. Zaprojektowaliśmy bryłę nawiązującą do istniejącego domu objętego rozbudową wpisującą się w charakterystyczną zabudowę wiejskiego siedliska pod lasem.  Projekt zakłada zastosowanie cegły rozbiórkowej jako warstwy licowej ścian zewnętrznych. Również we wnętrzach przyjęto pozostawienie fragmentów ścian z surowej nieotynkowanej cegły dla podkreślenia klimatu tych pomieszczeń.  Część dzienna domu będzie otwarta przez dwie kondygnacje z widoczną więźbą dachową oraz centralnie usytuowanym kamiennym kominkiem i dużymi przeszkleniami z widokiem na piękny ogród i staw, które znajdują się na działce. Zaprojektowano również przeszklony ganek przylegający do budynku podkreślający charakter wiejskiego siedliska.

06 / 2012
publikujemy szkicowe widoki wnętrz części projektowanego domu w Warszawie wykonane w celu zobrazowania dostępnej przestrzeni i ułatwienia jej zaaranżowania  / w hallu wejściowym zaprojektowano ażurowe schody składające się z samych stopni w drewnianej obudowie  mocowane bezpośrednio do ściany / hall wejściowy przewidziano otwarty przez dwie kondygnacje z doświetleniem z góry oknami dachowymi i wglądem z korytarzy na piętrze / w salonie połączonym z jadalnią i hallem  zaplanowano duże przeszklenie z wyjściem do ogrodu oraz panoramiczny wkład kominkowy zintegrowany z zabudową ściany zawierającej proste półki i wnęki


05 / 2012

prezentujemy projekt rozbudowy budynku bliźniaczego w Piasecznie, do istniejącego domu w technologi szkieletowej obłożonego sidingiem doprojektowaliśmy  mocno przeszkloną partetową część obudowaną cegłą klinkierową

05 / 2012
Zamieszamy kolejny z projektów koncepcyjnych budynku mieszkalnego na warszawskim Wawrze, pracujemy nad ostatecznym układem piętra domu

04 / 2012
publikujemy jeden z projektów koncepcyjnych domu na Wawrze w Warszawie, zaproponowaliśmy mocno przeszklony salon z częściowo zadaszonym tarasem

20 / 02 / 2012
Na stronie dodana została zakładka "publikacje" w której będziemy zamieszczać informacje na temat pojawiających się artykułów prasowych prezentujących nasze projekty.


15 / 02 / 2012
Publikujemy najnowsze wizualizacje domu na Mazurach w uproszczonej wersji z mniejszą ilością zdobień i detali.

5 / 02 / 2012
Na stronie dodana została zakładka "referencje" w której będziemy zamieszczać informacje od Inwestorów zadowolonych ze współpracy z nami.

06 / 2012
Projekt małego domu jednorodzinnego z typowym programem dla 3-osobowej rodziny oraz dodatkowym niezależnym niewielkim mieszkaniem. Zaprojektowano dwa osobne wejścia do obu części domu. Dodatkowe mieszkanie dla jednej lub dwóch osób zlokalizowano na parterze.

05 / 2012
Przygotowaliśmy projekt koncepcyjny dobudowy ogordu zimowego do budynku mieszkalnego w Prażmowie, zaproponowaliśmy rozsuwane przeszklone drzwi w części od strony ogrodu, od strony drogi natomiast częściowe osłonięcie murkiem z donicą na zieleń i kwiaty.

28 / 02 / 2012
Opracowujemy projekt przebudowy budynku mieszkalnego we wsi Błędowo gmina Pomiechówek, staramy się typowy zwykły otynkowany dom przekształcić w elegancką rezydencję z dużą ilością drewna i kamienia na elewacjach.

5 / 02 / 2012
Zamieszczamy wizualizacje kolejnej łazienki, która powstaje w projektowanym przez nas domu w Rąbieniu pod Łodzią. Zaproponowaliśmy zastosowanie płytek z imitacją drewna połączonych z kolorową glazurą

20 / 04 / 2012
W lutowym wydaniu miesięcznika "Murator" znalazła się publikacja prezentująca nasz zrealizowany projekt.
Polecamy artykuły: "Szara alternatywa" oraz "Alternatywne wykończenie"

24 / 02 / 2012
Zamieszczamy najnowszą publikację naszego zrealizowanego wnętrza która ukazała się w marcowym wydaniu miesięcznika "Murator" 
w cyklu "Produkt i Pomysł"

20 / 01 / 2012


Zamieszczamy najnowsze wizualizacje domu na Mazurach, który jest jednym z budynków projektowanych wspólnie z WMA architekci. Tym razem wersja mocno stylizowana, z dużą ilością przeskalowanych mazurskich detali i zdobień. Pracujemy nad projektem wykonawczym.

15 / 01 / 2012
W zakładce wnętrza dodany został nowy projekt małej łazienki gościnnej w domu jednorodzinnym pod Łodzią, w którym trwają już prace wykończeniowe.

2 / 01 / 2012
Publikujemy wizualizacje domu w zabudowie bliźniaczej, który projektujemy w gm. Góra Kalwaria. W założeniu mają to być tanie w budowie, nowoczesne domy, które powstaną na specyficznych długich i wąskich działkach. W trakcie opracowywania okazało się, że połówki "bliźniaka" będą mocno się od siebie różniły.

30 / 12 / 2011
Zamieszczamy widoki wnętrz domu, który powstaje wg. naszego projektu w Rąbieniu (gm. Aleksandrów Łódzki). Propozycje dotyczą rozwiązania otoczenia kominka oddzielającego salon i schody.  Zaproponowaliśmy prostą jasną obudowę z wnęką na drewno przy wkładzie kominkowym oraz wgląd z klatki schodowej do salonu w formie otwartej półki na książki nad kominkiem.

7 / 11 / 2011
architekt Maciej Olczak znalazł się wśród 78 polskich projektantów domów jednorodzinnych polecanych przez Wydawnictwo Murator w albumie zamieszczonym na płycie CD dodawanej do listopadowej edycji miesięcznika.

15 / 11 / 2011
zamieszczamy najnowsze wizualizacje rezydencji wakacyjnej na Mazurach, którą zaprojektowaliśmy jako jeden z budynków całego siedliska wspólnie
z WMA architekci


16 / 11 / 2011
dobiegają końca prace przy wykańczaniu wnętrz w przychodni lekarskiej z częścią szpitalną NZOZ Med-Gastr w Łodzi przy ul. Mokrej 4, www.medgastr.pl wykonane na podstawie naszego projektu. Większość robót została już wykonana, zawieszone będą jeszcze zdjęcia i grafiki oraz zakończone meblowanie pomieszczeń.

18 / 10 / 2011
Opracowaliśmy projekt koncepcyjny budynku muzeum Piotra Kwita, które ma powstać w miejscowości Zalesie w pobliżu Nowego Sącza

11 / 10 / 2011
Zamieszczamy kolejne zdjęcia z budowy domu wg. naszego projektu w Rąbieniu gm. Aleksandrów Łódzki. Wykonano już pokrycie dachu z powleknej blachy stalowej układanej na rąbek stojący w kolorze grafitowym, zamontowano stolarkę okienną PCV, zakończono ocieplanie budynku. Trwają prace instalacyjne i wykończeniowe.

8 / 10 / 2011
Publikujemy zdjęcia z budowy domu w Swędowie, gm. Stryków. Trwają prace przy pokrywaniu dachu oraz roboty wykończeniowe we wnętrzu. Dom w konstrukcji szkieletowej, sciany i dach ocieplone wełną minerlaną


5 / 10 / 2011
Projekt koncepcyjny adaptacji istniejącego budynku na kancelarię i plebanię parafii św. Franciszka z Asyżu w Prażmowie

27 / 09 / 2011
Dziś na stronie zamieszczamy zdjęcia z budowy domu w Rąbieniu pod Łodzią. Powoli zamykany jest stan surowy budynku. Pozytywnie zaskakują przeskalowane ramy stalowe, które właśnie są w trakcie montażu. Dogrywamy ostatecznie kolorystykę materiałów wykończeniowych. Podejmujemy również decyzje co do aranżacji wnętrz.

20 / 09 / 2011
Publikujemy wizualizacje budynku dwulokalowego "bliźniaczego" który właśnie oddaliśmy do pozwolenia na budowę. Budynek ma powstać w Henrykowie pod Warszawą. Będą to dwa proste i ciepłe budynki budowane na sprzedaż. Zaprojektowaliśmy je bez żadnych ścian konstrukcyjnych wewnętrz, tak aby przyszły nabywca miał pełną dowolność w zmianie aranżacji wnętrza.

29 / 08 / 2011
Dziś na stronie zamieszczamy zdjęcia domu w Prażmowie wykonane przez p. Andrzeja Szandomirskiego, które ukażą się w miesięczniku "Murator"
na początku przyszłego roku.


22 / 08 / 2011
Przebudowa i adapatacja budynku jednorodzinnego na sklep przemysłowo - chemiczny z artykułami budowlanymi w miescowości Krupia Wólka

15 / 08 / 2011
Przygotowaliśmy robocze wizualizacje hallu domu w Rąbieniu aby ułatwić Inwestorom podjęcie decyzji co do aranżacji tej przestrzeni. Zgodnie z naszym pierwotnym projektem hall będzie doświetlony oknami dachowymi poprzez fragment szklanej podłogi poddasza. Do wyboru mamy przestronny i wygodny hall, wyeksponowane schody z poczuciem przestrzeni w pierwszej wersji, albo w wersji drugiej fajna szafa pod schodami, ale za to wąski korytarz zamiast hallu oraz schowane i zabudowane schody. 
 
 
tel.:
502 182 114 / tel.: 692 435 031 / poczta@olczak.info

statystyka     

Copyright © 2009  www.olczak.info