architekt Maciej Olczak | rozbudowa domu
 tel.  502-182-114  |  692-435-031  | poczta@olczak.info


Rozbudowa domu w Nałęczowie o przeszklony salon z zadaszonym tarasem  02/2014
Zamieszczam projekt koncepcyjny rozbudowy domu w Nałęczowie. Starałem się zaproponować formę nawiązującą do najciekawszej architektury tego miejsca, którą stanowi unikatowa mieszanka willi w stylu szwajcarskim oraz zakopiańskim. W pierwszej wersji zaproponowaliśmy dodanie nowej części budynku przykrytej nieco niższym dachem z przeszkleniem całej elewacji nowego pomieszczenia. W drugiej wersji zamiast przeszklenia całej ściany szczytowej nowego pomieszczenia zaproponowałem dodatkowe zadaszenie nawiązujące swą geometrią do istniejącej bryły.
 
 
Pierwsza koncepcja zakłada rozbudowę istniejącego domu o salon z mocno przeszkloną elewacją oraz zadaszonym i osłoniętym tarasem.

Od strony ulicy zaprojektowaliśmy osłonięcie tarasu kamiennymi murkami z miejscem na donice z zielenią oraz pnącza umożliwiającymi odseparowanie od drogi i stworzenie atmosfery intymności.

W drugiej wersji zaproponowaliśmy przeszklenie całej ściany szczytowej nowej części budynku oraz dodanie drewnianych elementów dekoracyjnych nawiązujących do stylistyki willi w stylu szwajcarskim.

Przy elewacji frontowej zaproponowaliśmy zlokalizowani łącznika w postaci niskiej oranżerii posadowionej na kamiennym cokole.

Uzyskaliśmy ciekawą przestrzeń pomieszczenia salonu: otwartą pod dach, z jednej strony oddzielonej od tarasu i ogrodu tylko szklaną fasadą, natomiast od strony istniejącego domu mamy zamkniętą pełną ścianę z wyeksponowanym centralnie monumentalnym kamiennym kominkiem.Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie
 
tel.:
502 182 114 / tel.: 692 435 031 / poczta@olczak.info

statystyka     

Copyright © 2009  www.olczak.info