Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie  
architekt Maciej Olczak | gospodarstwo na Mazurach
 tel. 692-435-031  | poczta@olczak.info
zobacz nasze      
najnowsze            projekty na  >>>
 


 Projekt ekologicznego gospodarstwa rolnego nawiązującego do prowansalskich rezydencji wiejskich

Pracujemy nad projektem koncepcyjnym domu z częścią gospodarczą o powierzchni około 400m2 w okolicach Szczytna w ramach zabudowy zagrodowej siedliskowej. Dom ma mieć dość tradycyjną formę, duże przeszklenia, strome dachy, rozłożystą bryłę. Wykończenie elewacji naturalnymi materiałami: jasna cegła, deski, ceramiczna dachówka. Całość w formie tradycyjnego siedliska z wysmakowaną kolorystyką, subtelnymi detalami.

Po zaprezentowaniu projektu Inwestorom wprowadziliśmy poprawki do projektu: doprojektowaliśmy budynek gospodarczy, wiatę garażową, murowany grill, zadaszenie i podcienia przy części dziennej domu i kuchni, zmieniliśmy układ pomieszczeń, zrezygnowaliśmy z salonu otwartego pod dach przez dwie kondygnacje na rzecz przeszklonego gabinetu i sypialni na poddaszu.

Widok projektowanego budynku mieszkalnego z częścią gospodarczą w ramach ekologicznego gospodarstwa rolnego - elewacja od strony ogrodu, duże przeszklenie w salonie,  wykończenie elewacji w stylu prowansalskim - beżowa cegła, elementy drewniane i kamienne

Widok projektowanych budynków w ramach nowo-formowanej zabudowy siedliskowej zagrodowej. Po lewej budynek gospodarczy przeznaczony na przechowywanie maszyn i narzędzi rolnych. Po prawej budynek mieszkalny z częścią gospodarczą. Całość w stylu toskańskich i prowansalskich rezydencji. 

Widok projektowanych budynków w ramach ekologicznego gospodarstwa rolnego - po prawej budynek gospodarczy w formie tradycyjnej stodoły ze stylizowanymi wrotami, dachem pokrytym czerwoną dachówką ceramiczną i ścianami murowanymi z cegły ceramicznej ręcznie formowanej w kolorze kremowym. Po prawej część gospodarcza budynku mieszkalnego z wiatą garażową wyposażoną w ozdobne elementy drewniane.

Widok projektowanego budynku mieszkalnego w ramach zabudowy siedliskowej - elewacja od strony ogrodu, po prawej grill zewnętrzny z murowanym kominem, przy nim podcień na piętrze osłonięty balkon. W centralnej części elewacji duże przeszklenie na dwóch kondygnacjach. 

Widok projektowanego budynku mieszkalnego z częścią gospodarczą w ramach ekologicznego gospodarstwa rolnego - widok od ogrodu, ceglane ściany poprzecinane drewnianymi słupkami i belkami tworzącymi tradycyjny, klasyczny rysunek elewacji.

Widok projektowanego budynku mieszkalnego z częścią gospodarczą w ramach ekologicznego gospodarstwa rolnego - front domu z malowniczym układem okien i tradycyjnymi materiałami na elewacji. Całość w klimacie klasycznych francuskich rezydencji wiejskich.

Widok projektowanego budynku mieszkalnego z częścią gospodarczą w ramach ekologicznego gospodarstwa rolnego - po prawej zadaszona weranda z murowanym kominem i grillem. Taras osłonięty wysuniętym dachem budynku. Po lewej ekskluzywna część mieszkalna w formie tradycyjnej klasycznej rezydencji.

Widok projektowanego gospodarstwa rolnego od strony budynków gospodarczych - po lewej część garażowa budynku mieszkalnego. Po prawej tradycyjna stodoła z wrotami garażowymi, drewnianym wykończeniem szczytu i tradycyjnym wykończeniem elewacji.

Elewacja frontowa budynku mieszkalnego projektowanego w ramach nowo-formowanej zabudowy zagrodowej, siedliskowej. Po lewej wiata garażowa i część gospodarcza, po prawej część mieszkalna stylizowana na ekskluzywne rezydencji prowansalskie i toskańskie.


Widok projektowanej luksusowej rezydencji od strony ogrodu. Na ścianie garażu przy kuchni dodaliśmy murowany grill zewnętrzny z werandą wzdłuż ściany domu w postaci zadaszenia i podcieni.


Widok projektowanego ekskluzywnego domu na dużej działce - widok od frontu, zadaszone wejście do rezydencji, ścianki oporowe wykończone piaskowcem. Na elewacji połączenie jasnej beżowej cegły ręcznie formowanej z deskami elewacyjnymi w naturalnym kolorze. 


Projektowana rezydencja - widok od strony gospodarczej, po lewej wiata garażowa z drewnianą żaluzją osłaniającą ściany boczne, po prawej bramy wjazdowe do garaży stylizowane na drzwi do stodoły typu barn doors


widok projektowanej klasycznej rezydencji w stonowanej kolorystyce z przeszklonym wykuszem w salonie oraz wielką lukarną wykończoną bielonymi deskami


widok projektowanej rezydencji, po lewej wiata garażowa osłonięta żaluzją drewnianą pod dwuspadowym dachem krytym czerowną cermaiczną dachówką.


Wizualizacja projektowanego tradycyjnego domu w wersji z lukarną przykrytym jednospadowym dachem pokrytym dachówką przechodzącą w dwukondygnacyjne przeszklenie salonu. Klasyczna masywna stolarka okienna w kolorze oliwkowym.


Elewacja frontowa projektowanej tradycyjnej rezydencji, po lewej część gospodarcza z apartamentem gościnnym na poddaszu, po prawej główna bryła domu z wyeksponowaną reprezentacyjną zadaszoną strefą wejścia do domu.


Nocna wizualizacja projektowanej rezydencji na Mazurach


Widok projektowanej tradycyjnej rezydencji - na dachu klasyczna czerwona dachówka ceramiczna, na ścianach beżowa cegła ręcznie formowana w połączeniu z bielonymi deskami. Stolarka okienna drewniana w kolorze oliwkowym.


wido rezydencji w wersji z wiatą gospodarczą usytuowaną przy ścianie pocznej domu


Front projektowanego dużego domu w stylu toskańskich rezydencji wiejskich. Wejście do domu z rozłożystą osłoniętą werandą. Doświetlenie klatki schodowej oknem wysokim na dwie kondygnacje zlokalizowanym w lukarnie. Skrzydło gospodarcze osłania reprezentacyjny dziedziniec domu. Rytmiczny układ wrót do pomieszczeń technicznych z łukowymi nadprożami.


widok rezydencji od strony ogrodu, w części centralnej duża przeszklona fasada, po prawej część rekreacyjna pod dachem zakończona wolnostojącym grillem murowanym z ręcznie formowanej cegły.


Widok domu od strony ogrodu - po prawej skrzydło gospodarcze z dodatkowym niezależnym apartamentem na poddaszu wyposażonym w zadaszony balkon.
Po lewej główna bryła rezydencji - przeszklony salon w dużej lukarnie. Stonowana kolorystyka budynku: naturalna czerwona dachówka, blacha tytan-cynk na łączniku, na ścianach jasna cegła klinkierowa z białą fugą w połączeniu z postarzanym drewnem. 


widok domu od strony ogrodu, na dachu czerwona dachówka ceramiczna, na ścianach beżowa cegła i piaskowiec oraz deski w szarym kolorze, stolarka okienna drewniana w kolorze oliwkowym, obróbki blacharskie z jasnej szarej blachy powlekanej


Widok elewacji ogrodowej - dominujące przeszklenie ściany szczytowej lukarny doświetlające salon otwarty przez dwie kondygnacje. Dodatkowe skromniejsze lukarny doświetlające pomieszczenia poddasza w tradycyjnej formie charakterystycznej dla wiejskich domów z jednospadowym dachem.


widok ekskluzywnego domu od strony ogrodu, duże przeszklenie salonu i pomieszczeń nad nim jako element dominujący na elewacji,


Elewacja frontowa, projektowanego klasycznej wiejskiej posiadłości. Po lewej skrzydło gospodarcze z klasycznymi wrotami drewnianymi z nadprożem po łuku w oliwkowym kolorze. Na poddaszu skrzydła gospodarczego niezależny apartament dla gości. Główna bryła z zadaszoną strefą wejścia do domu przykrytą dachem wykończonym blachą tytan-cynk kontrastującą z głównym dachem pokrytym czerwoną dachówką.


widok domu od strony dziedzińca przed budynkiem z rozrzeźbionymi dachami składającymi się na malowniczy rysunek bryły rezydencji.


Elewacja ogrodowa projektowanej ekskluzywnej tradycyjnej rezydencji - wielkie przeszklenie salonu przechodzące w lukarną poddasza doświetlającą poddasze. Subtelna kolorystyka ręcznie formowanych cegieł w połączeniu z elementami z drewna oraz kamienia.

Widok projektowanego domu wiejskiego toskańskiego od strony ogrodu. Otwory okienne z wysublimowaną tradycyjną stolarką okienną drewnianą. Klasyczne proste lukarny w dachu.


widok domu z wykończeniem elewacji jako połączeniem cegły klinkierowej, piaskowca i desek elewacyjnych.


Widok domu od frontu - dachy wykończone blachą w kolorze grafitowym na rąbek stojący w połączeniu z czerwoną dachówką ceramiczną.


Elewacja frontowa - po lewej ażurowa wiata gospodarcza, po prawej bryła główna rezydencji z masywną lukarną wykończoną postarzanymi deskami nad wejściem głuwnym.


widok domu od strony gospodarczej z wiatą oraz wjazdami do garaży. Na poddaszu apartament gościnny.


Widok projektowanej wiejskiej willi w stylu prowansalskim  w wersji z przeszklonym w całości salonem wysokim na 2 kondygnacje nawiązujące do tradycyjnej formy stodoły.


Elewacja ogrodowa, rozłożysta bryła domu z dominującymi dwoma szczytami wpisanymi w dwuspadowy dach, ten po lewej z dużym orażeryjnym przeszkleniem doświetlającym salon. Szczyt po prawej w formie lukarny z obudowanym i zadaszonym balkonem przynależnym do apartamentu gościnnego znajdującego się nad garażem.


Widok domu od strony łącznika scalającego główną bryłę ze skrzydłem gospodarczo-gościnnym. Rozległe tarasy oplatają część dzienną rezydencji.


widok domu od strony ogrodu, elewacja boczna szczytowa z tradycyjnym wykończeniem, połączenie drewnianych słupków i belek ze ścianą murowaną z cegły klinkierowej ręcznie formowaną z nawiązaniem do muru pruskiego.


Wizualizacja projektowanej rezydencji w wersji toskańskiej z wykuszem w formie oranżerii doświetlającym wysoki reprezentacyjny salon.


Projektowany dom od strony ogrodu w wersji z doświetleniem salonu w formie wysokiej na dwie kondygnacji fasady wpisanej w tradycyjną lukarnę.

Widok projektowanej dużej rezydencji wiejskiej - na poddaszu lukarna z jednospadowym dachem osłaniającym balkon z drewnianą delikatną balustradą. Salon z szczytowa ścianą z drewnianą elewacją nawiązującą do formy tradycyjnej stodoły z doklejoną oranżerią doświetlającą salon.

Widok projektowanego domu w wersji z salonem otwartym przez dwie kondygnacje. Delikatna subtelna wysmakowana kolorystyka budynku: jasna beżowa cegła, bielone naturalne drewno, stolarka okienna w kolorze oliwkowym.

Widok projektowanej rezydencji w wersji z dachem z łupka kamiennego w połączeniu z zadaszeniem lukarny pokrytym panelami z blachy w kolorze grafitowym. Rytmiczne klasyczne podziały stolarki okiennej.

 

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie
 
tel.:
502 182 114 / tel.: 692 435 031 / poczta@olczak.info

statystyka     

Copyright © 2009  www.olczak.info