Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie  
Informacja o zasadach przetwarzania danych osobowych (kliknij aby zapoznać się z treścią informacji)
architekt Maciej Olczak | projekt domu z dużym tarasem
 tel.  502-182-114  |  692-435-031  | poczta@olczak.info
zobacz nasze      
najnowsze            projekty na  >>>
 


 

odwiedź nasz profil na Instagramie żeby zobaczyć nad czym aktualnie pracujemy i jak to robimy, kliknij poniżej >>>

Projekt  domu wykończonego cegłą z kopertowym dachem.


projekt parterowej rezydencji koło podwarszawskiej Góry Kalwarii. Z układem pomieszczeń mocno dopasowanej do słońca, stron świata. Z olbrzymimi (50m2) zadaszonym tarasem. 
Czerwona cegła robi robotę. Żeby wydobyć i podkreślić charakter budynku rysunek ceglanej elewacji jest mocno zróżnicowany: zastosowano dwa odcienie czerwieni odcięte od siebie horyzontalną rolką czyli cegła układaną na sztorc w trzech poziomach, na wysokości gzymsu, parapetu i cokołu. I niezmienne clou programu w przypadku tego projektu - taras: zadaszony, osłonięty, rozłożysty, wielki, a jednocześnie kameralny, z kuchnią letnią, komfortową przestrzenią wypoczynkową. 
Przedstawiamy różne pomysły na rozwiązanie frontu parterowego domu nad projektem którego pracujemy. Na drugim slajdzie propozycja połączenie głównego dachu kopertowego krytego dachówką z dodatkowymi przyległymi dachami dwuspadowymi, krytymi blachą na rąbek.

Jest to projekt indywidualny (nie jest to projekt typowy, powtarzalny) nie powielamy go i nie udostępniamy rzutów. Możemy zaprojektować podobny dopasowany do oczekiwań i potrzeb. W tym celu kontakt: poczta@olczak.info

Inne nasze projekty w podobnej stylistyce można zobaczyć tu:       
http://olczak.info/parterowarezydencja/
http://olczak.info/rezydencjaparterowa/
http://olczak.info/domceglany/
http://olczak.info/domzczerwonejcegly/

Wizualizacja wnętrza domu do projektu indywidualnego - widok z lotu ptaka bez dachu. Centralnie na środku domu mamy salon z piecem kaflowym w narożniku. Salon połączony jest z jadalnią. Do jadalni przylega główny punkt programu - wielki zadaszony taras. Po prawej sypialnie z łazienkami. W dolnym lewym narożniku kuchnia z oranżerią w formie jadalni śniadaniowej.

Widok projektowanego parterowego domu od strony ogrodu. Po lewej altana, weranda w formie zadaszonego wielkiego tarasu z ogrodowym kominkiem murowanym obłożonym płytami kamiennymi z piaskowca.

Elewacja frontowa projektowanej parterowej rezydencji wykończonej beżową ręcznie formowaną cegłą oraz piaskowcem. Na kopertowym dachu połączenie dwóch materiałów - dachówki ceramicznej w kolorze grafitowym oraz blachy na rąbek stojący, którą można wykonać w formie gotowych paneli z blachy powlekanej lub blachy tytan-cynk układanej przez dekarza.

Wizualizacja budynku garażowego - 3 miejsca postojowe, kopertowy dach, trzy osobne bramy garażowe kasetonowe podnoszone. Po prawej przestrzeń dla psa, a więc buda murowana z prawdziwego zadaszenia oraz kojec składający się z części zadaszonej oraz z odkrytego wybiegu.

Widok z lotu ptaka bez dachu - wnętrze domu do projektu indywidualnego -  po lewej taras z ogrodową kuchnią letnią w postaci murowanego z beżowej cegły ceramicznej grilla ogrodowego oraz kominka. Taras w formie zadaszonej werandy, altany przylega do jadalni i salonu. Po prawej sypialnia master z salonem kąpielowym. Wanna usytuowana w wykuszu w formie przeszklonego ogrodu zimowego, tak aby podczas relaksu w kąpieli można było korzystać z widoku na ogród. 

Wizualizacja budynku garażowo-gospodarczego. Garaż na trzy auta. Trzy osobne bramy garażowe, kopertowy dach. Wykończenie beżową cegłą ręcznie formowaną holenderską.

Elewacja boczna - po lewej wykusz w łazience - przeszklone miejsce na wannę z widokiem we wszystkich kierunkach. Na elewacjach beżowa cegła klinkierowa ręcznie formowana. Cokół z płyt kamiennych z piaskowca. Glify okienne również wykończone piaskowcem. Na dachu łupek kamienny. Stolarka okienna drewniana w ciemno-brązowym kolorze.

Wizualizacja elewacji bocznej - centralnie na środku wykusz w salonie kąpielowym, w którym ulokowana będzie wanna z widokiem na 3 strony ogrodu. Po lewej fragment elewacji wykończony beżowym tynkiem, po prawej kremową cegłą fasadową.

Wizualizacja całości inwestycji. Po lewej parterowy rozłożysty dom nakryty dwuspadowym dachem, po prawej budynek garażowy na 3 auta z kojcem dla psa.

Wizualizacja domu od strony ogrodu - po lewej główna najważniejsza część tego domu bardzo duży zadaszony taras, na nim kominek tarasowy, ogrodowy murowany, w tej wersji wykończony piaskowcem.

Wizualizacja elewacji bocznej - po lewej jadalnia w formie nowoczesnej oranżerii - wielkie okno bez podziału w formie fixa z fajnym niskim parapetem. Po prawej potężny murowany z piaskowej cegły holenderskiej grill ogrodowy pod dachem wielkiej werandy ogrodowej. 

Elewacja fronowa projektowanej ekskluzywnej parterowej rezydencji. Luksusowe wykończenie fasady w postaci połączenia beżowej, kremowej, piaskowej cegły ceramicznej fasadowej ręcznie formowanej holenderskiej. Do tego piaskowiec w postaci płyt kamiennych na podkonstrukcji lub klejony do ocieplenia. W kuchni wykusz z wielkim oknem. Wejście z zadaszeniem, drewnianą balustradą. Dachy kopertowe, dość płaskie z dwoma łączonymi materiałami - blachą w grafitowym kolorze - blacha na rąbek stojący w postaci paneli gotowych, wówczas blacha stalowa. Druga opcja to bardziej ekskluzywne rozwiązanie - blacha tytan-cynk wówczas rąbek stojący formowany ręcznie przez dekarza na zaginarce. Drugi materiał na dachu to łupek kamienny w kolorze grafitowym, ewentualnie zamiennie dachówka betonowa w ciemno-szarym kolorze.

Wizualizacja w zimowym anturażu projektowanego parterowego domu z kopertowym dachem. W tej wersji na pierwszy planie portal wykończony piaskowcem. Na elewacjach połączenie czerwonej i beżowej cegły klinkierowej


Widok projektowanej rozłożystej rezydencji od strony dużego zadaszonego tarasu. Na tarasie murowana kuchnia letnia z grillem z czerwonej cegły, gazowym kominkiem zewnętrznym. Oprócz tego mnóstwo przestrzeni pod dachem na meble ogrodowe: wygodne kanapy, stół.


Widok projektowanej parterowej rezydencji w wersji z wykończeniem ciemną brązową cegłą elewacyjną. Wejście do domu podkreślone kamienną ramą wykończoną piaskowcem. Do tego w kuchni wykusz w formie okna w masywnej drewnianej ramie.


Elewacja projektowanej rezydencji wykończonej czerwoną cegłą – widok od ogrodu. Po lewej zadaszony taras osłonięty ścianką oporową, wyposażony w murowaną kuchnię letnią. Kopertowe dachy na których połączono łupek kamienny z blachą na rąbek.


Wizualizacja frontu rezydencji w bardziej klasycznej stylizacji. Portal wejściowy z kamiennym ozdobnym frezem. Na fasadach brązowa, ciemna cegła fasadowa, klinkierowa. Podjazd do domu w formie reprezentacyjnego ronda z zielenią.


Wizualizacja elewacji bocznej. Po lewej przeszklony wykusz w formie małej oranżerii, o funkcji jadalni. Z ogrodu zimowego przejście pod kopertowym dachem prowadzi na zadaszony wielki taras. Po prawej kuchnia letnia składająca się z murowanego z czerwonej cegły grilla, kominka, szafek kuchennych wbudowanych w ceglane ścianki.


Widok do projektu indywidualnego rezydencji z czerwonej cegły. W tej wersji część dachów dwuspadowych. Po lewej przeszklony wykusz w kuchni z oknami narożnymi. Po prawej murowana kuchnia letnia na zadaszonym tarasie.


Wizualizacja projektowanej rezydencji w wersji z wykończeniem elewacji beżową cegłą. Dla urozmaicenia dodano fragmenty ścian – cokół, parapet i gzyms murowane z cegły na sztorc, czyli w żargonie fachowców od murowania fasad klinkierowych jest to tzw „rolka”.


Wizualizacja dużego garażu w sąsiedztwie rezydencji. Budynek nakryty dwuspadowym dachem wykończony czerwoną cegłą ma pomieścić 3 auta.

Zimowy widok domu, dla którego opracowujemy projekt indywidualny. Brązowa cegła na elewacjach parterowych ścian. Kamienna rama z piaskowca. Duże okna, drewniany wykusz w kuchni, kopertowe dość płaskie dachy.


Wersja projektowanej rezydencji z dachami dwuspadowymi. Po lewej zadaszony taras. Osłonięty ścianką oporową z czerwonej cegły z jednej strony. Z drugiej strony ścianę tarasu stanowi kuchnia letnia również ceglana. Dodatkową osłonę tarasu stanowią żaluzje drewniane składające się z drewnianych słupków.

Widok do projektu indywidualnego parterowej rezydencji od strony ogrodu. W tej wersji dachy kopertowe. Jeden z nich osłania bardzo duży, rozłożysty taras stanowiący przedłużenie salonu.


Elewacja od strony ogrodu parterowej rezydencji dla której opracowujemy projekt indywidualny. W tej wersji fasady wykończone brązową cegłą łączoną z beżowym klinkierem w strefie cokołu i gzymsu. Na dachu połączenie dachówki ceramicznej w kolorze grafitowym z blachą stalową układaną na rąbek stojący.


Elewacja ogrodowa – widok w wersji z dwuspadowymi dachami. Po lewej zadaszony taras z wielką kuchnią letnią murowaną z czerwonej cegły.


Widok parterowej rezydencji pod Warszawą dla której opracowujemy projekt indywidualny. Czerwona cegła ceramiczna pokrywa całość fasad oraz posadzkę wielkiego tarasu – w dużej części zadaszonego.


Wizualizacja projektowanej willi na wsi koło Góry Kalwarii. Po lewej widać clou programu – czyli wielki zadaszony taras, na nim kuchnia letnia murowana z czerwonej cegły z grillem, kominkiem, szafkami.


Widok frontu dużego domu dla którego opracowujemy projekt koncepcyjny. W tej wersji wejście podkreślone portalem wymurowanym z czerwonej cegły. Pozostałe elewacje wykończone beżowym klinkierem.


Ceglane wykończenie, kopertowe dachy wykończone dwoma materiałami (blachą i kamiennym łupkiem), rytmicznie rozłożone okna w drewnianej stolarce. Czyli projekt indywidualny autorstwa arch. Macieja Olczaka wraz z zespołem.


Wizualizacja projektowanej parterowej rezydencji – w tej wersji kamienny portal wejściowy w klasycznej formie z ozdobnym frezem z piaskowca i łukowym nadprożem.


Fasada frontowa projektowanej parterowej rezydencji. W tej wersji potężny kamienny portyk z piaskowca z trójkątnym zwieńczeniem na tle elewacji z czerwonej cegły.


Widok do projektu indywidualnego domu. Kopertowe dachy przełamane dwuspadowymi zadaszeniami bocznych skrzydeł domu. Na środku portal wykończony piaskowcem z łukowym nadprożem i rzeźbioną ramą.


Brązowy klinkier, kamienny portal wejściowy, kopertowe dachy kryte łupkiem i panelami z blachy na rąbek.


Elewacja frontowa rozłożystej rezydencji, którą projektujemy – dwa odcienie brązowej cegły, jasna kamienna rama wokół strefy wejścia. Reprezentacyjne rondo z zielenią pośrodku i podjazdem z kostki grafitowej łączonej z płytami betonowymi.


Beżowe elewacje z cegły klinkierowej. Na froncie portal z czerwonej cegły. Rytmicznie rozłożone okna – czyli jedna z wersji elewacji klasycznej ceglanej rezydencji pod Warszawą.


Projektowany duży parterowy dom w klasycznych klimatach. W tej wersji na elewacji połączenie czerwonej cegły, piaskowca oraz drewna na ścianie szczytowej.


Wersja beżowa – portal z piaskowca, elewacje wykończone kremową cegłą klinkierową.


W sąsiedztwie rezydencji zaprojektowaliśmy wolnostojący garaż na 3 samochody z kopertowym dachem i ceglanym wykończeniem elewacji.


Wizualizacja projektowanego parterowego domy z kopertowym dachem – w tym wariancie projektu koncepcyjnego połączenie brązowej i beżowej cegły z dodatkiem kremowego piaskowca.


Widok od ogrodu – boczne skrzydła z dwuspadowymi dachami, pod dachem po lewej stronie osłonięty duży zadaszony taras. W skrzydle po stronie prawej sypialnia master.


Kolejny widok, klasyczne wykończenie, czerwona cegła, grafitowa dachówka, piaskowiec w strefie wejścia do domu.


Widok frontu rezydencji z kopertowym dachem dla której opracowujemy projekt koncepcyjny. W tej wersji elewacje wykończone kremową cegłą fasadową w strefie parapetu i do około okna kuchennego rolka z brązowej cegły.

Inne nasze projekty w podobnej stylistyce można zobaczyć tu:       
http://olczak.info/parterowarezydencja/
http://olczak.info/rezydencjaparterowa/
http://olczak.info/domceglany/
http://olczak.info/domzczerwonejcegly/


Jest to projekt indywidualny (nie jest to projekt typowy, powtarzalny) nie powielamy go i nie udostępniamy rzutów. Możemy zaprojektować podobny dopasowany do oczekiwań i potrzeb. W tym celu kontakt: poczta@olczak.info
 
Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie

Informacja o zasadach przetwarzania danych osobowych (kliknij aby zapoznać się z treścią informacji)
 
tel.:
502 182 114 / tel.: 692 435 031 / poczta@olczak.info

      
Copyright © 2009  www.olczak.info