Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie  
Informacja o zasadach przetwarzania danych osobowych (kliknij aby zapoznać się z treścią informacji)
architekt Maciej Olczak | projekt domu z bala
 tel.  502-182-114  |  692-435-031  | poczta@olczak.info
zobacz nasze      
najnowsze            projekty na  >>>
 


 

odwiedź nasz profil na Instagramie żeby zobaczyć nad czym aktualnie pracujemy i jak to robimy, kliknij poniżej >>>

Projekt  nietypowego luksusowego domu drewnianego na 3 poziomach


Projektujemy dom z bala na Mazowszu koło Otwocka, z widokiem na rzekę Świder. Wykorzystujemy ukształtowanie terenu, uwzględniamy widok na rzekę. Dużo się dzieje: wysoki salon, przeszklona ściana, mały basen w przyziemiu. Kuchnia letnia pod dachem, ażurowe schody obudowane szkłem.
Zakończyliśmy pracę nad projektem budowlanym tego budynku. 
Planowana inwestycja znajduje się na terenie Nadwiślańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu położonego na terenie m.in.: otwockiego oraz specjalnego obszaru ochrony (SOO) obszaru Natura 2000 Dolina Środkowego Świdra  Nadwiślański Obszar Chronionego Krajobrazu obejmuje tereny chronione ze względu wyróżniający się krajobraz o zróżnicowanych ekosystemach, wartościowe ze względu na możliwość zaspakajania potrzeb związanych z turystyką i wypoczynkiem, a także pełniona funkcją korytarzy ekologicznych. Zarówno na terenie Nadwiślańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu jak i Specjalnego Obszaru Ochrony – Dolina Środkowego Świdra znajdują się miejsca występowania siedlisk i gatunków chronionych.

Gotowy projekt złożyliśmy z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Procedura, którą już kiedyś przechodził jeden z naszych projektów przewiduje w tym wypadku aby po sprawdzeniu kompletności wniosku przez Starostwo zawiesić postępowanie z urzędu i uzgodnić inwestycję z RDOŚ Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska. Przygotowujemy się własnie do tego zadania i w związku z tym napisaliśmy kilka zdań wyjaśniających założenia do projektu, które zawarliśmy na Karcie informacyjnej przedsięwzięcia. "Budynek zaprojektowano z poszanowaniem unikalnych walorów krajobrazowych i zastosowaniem
maksymalnej ochrony środowiska zarówno przez użyte formy architektoniczne jak również materiały i
technologie. Obiekt co do skali i wielkości spełnia wymogi przewidywane w MPZP, nawiązując zastosowaną formą, proporcjami i detalem do charakterystycznej architektury stylu nadświdrzańskiego występującego na tym terenie, czerpiąc inspiracje z zachowanej, rodzimej
architektury pobliskich miejscowości. Projekt przewiduje zastosowanie wielu rozwiązań energooszczędnych zmniejszających oddziaływanie
na środowisko ( m.in.: ponadnormatywna izolacja termiczna przegród zewnętrznych, zastosowanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją,
zastosowanie paneli fotowoltaicznych obniżających pobór energii z sieci, gromadzenie deszczówki
I ponowne wykorzystanie wód opadowych, zastosowanie przydomowej oczyszczalni ścieków z drenażem oczyszczonym.
Projektowany dom letniskowy będzie się składał z dwóch brył przenikających się ze sobą w taki sposób aby od strony doliny rzeki Świder budynek był odczytywany w formie sylwety o niewielkiej skali i formie charakterystycznej dla tego regionu, wpisującej się w istniejący
krajobraz. Zaprojektowany budynek wkomponowano w przestrzeń przez stosowanie na elewacji materiałów naturalnych, drewna i ceramiki w
naturalnych odcieniach. Przewidziano zachowanie naturalnej szaty roślinnej na jak największej części obszaru opracowania".

Mamy to! Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie (RDOŚ) stwierdził, że nasza inwestycja nie będzie negatywnie i znacząco wpływać na obszar Natura 2000 Dolina Środkowego Świdra. Nie ma potrzeby przeprowadzenie oceny oddziaływania. Oznacza to, że jesteśmy na ostatniej prostej w biegu z przeszkodami po pozwolenie na budowę domu nad rzeką pod Warszawą. Przygotowana przez nas Karta Informacyjna Przedsięwzięcia (KIP) spełniła oczekiwania RDOŚ

Inne nasze projekty z bala można zobaczyć tu:      
 http://olczak.info/projektdomuzbala/   
http://olczak.info/domekologicznyzbala/
http://olczak.info/domzbalanastromejdzialce/
 http://olczak.info/tradycyjnydomzbala/  
http://olczak.info/domzbala/

Jest to projekt indywidualny (nie jest to projekt typowy, powtarzalny) nie powielamy go i nie udostępniamy rzutów. Możemy zaprojektować podobny dopasowany do oczekiwań i potrzeb. W tym celu kontakt: poczta@olczak.info

Widok elewacji drewnianej rezydencji z bala prostokątnego cedrowego osadzonego na żelbetowej piwnicy obmurowanej czerwoną cegłą. Przeszklona ściana salonu. Pod salonem pomieszczenie rekreacyjne ze strefą SPA, jaccuzi.

Widok wnętrza salonu w projektowanym domu z bala prostokątnego cedrowego. Odkryta konstrukcja dachu, przeszklona ściana, drewniane wykończenie ścian. Masywne słupy i belki konstrukcyjne oddzielają salon od jadalni.


Wcześniejsza wersja projektu : wizualizacja domu z bala od strony ogrodu, po lewej wielkie okno z salonu. Salon otwarty pod dach przez 2 kondygnacje z widoczną więźbą dachową. Po prawej strefa rekreacyjna na poziomie -1 z sauną, basenem typu endlesspool. Ta część domu nakryta dwuspadowym zielonym dachem.

Widok wnętrza domu z bala prostokątnego - naturalne materiały: ceglany kominek, nad nim telewizor. Drewniane słupy oddzielają jadalnie od salonu. Widoczna więźba dachowa. Salon i jadalnia otwarta przez dwie kondygnacje aż pod dach. W tle schody ażurowe drewniane obudowane szklanymi ściankami.

Widok projektowanej drewnianej rezydencji od strony ogrodu. Pokazaliśmy faktyczne ukształtowanie terenu. W narożniku zadaszony taras z kuchnią letnią. Na dachu ogniwa fotowoltaiczne. Przeszklona ściana salonu. Murowana z czerwonej cegły piwnica. W niej strefa SPA i jacuzzi.

Wizualizacja wnętrza salonu. Po lewej wkład kominkowy obmurowany czerwoną cegłą ceramiczną. Nad kominkiem telewizor. W głębi na osi ażurowe drewniane schody obudowane szklanymi ścianami. W salonie wyeksponowane masywne drewniane słupy, belki, zastrzały. Widoczna odkryta więźba dachowa dzięki zastosowaniu ocieplenia z płyt z pianki PUR. 

Widok projektowanego domu od strony ogrodu. Duże przeszklenie z widokiem na dolinę rzeki. W Piwnicy wykończonej cegłą SPA w wyjściem na zewnątrz. Po prawej niższa bryła garażu murowanego z czerwonej cegły klinkierowej.

Widok projektowanego drewnianego domu letniskowego od strony garażu.  Część mieszkalna domu z bala prostokątnego ocieplonego pianą PUR od wewnątrz. Garaż murowany wykończony czerwoną cegłą klinkierową. Piwnica żelbetowa w technologii białej wanny z betonu wodoszczelnego. Piwnica od zewnątrz wykończona cegłą ceramiczną w kolorze czerwonym.

Widok do projektu indywidualnego rezydencji pod Warszawą koło Otwocka. Na pierwszym planie ceglany garaż w niższej bryle zdylatowany od głównej bryły domu.

Widok projektowanej drewnianej rezydencji od frontu. Po lewej niższy ceglany garaż. Po prawej główna bryła domu. Nad drzwiami zadaszenie. Na elewacji nieregularny malowniczy układ okien.

Jeszcze jedno ujęcie od frontu do projektu indywidualnego domu z bala prostokątnego.  

Widok projektowanej rezydencji z widokiem na rzekę od strony garażu. Na elewacjach połączenie bala drewnianego z czerwoną cegłą klinkierową. Na dachu blacha na rąbek w postaci paneli stalowych powlekanych lub blachy tytan-cynk.

Elewacja boczna domu z bala drewnianego prostokątnego dla którego opracowujemy projekt indywidualny. Po lewej okna sypialni. Po prawej zadaszony taras w formie rozległej werandy z kuchnią letnią, grillem i kominkiem.

Widok projektowanego domu z bala drewnianego. Z tej strony ulokowana została kuchnia letnia w formie zadaszonej werandy. Znalazł się tam murowany grill, kominek, blaty kuchenne. Do tego dużo miejsca pod dachem aby możliwy był wypoczynek na zewnątrz budynku nawet podczas opadów deszczu. Na dachu panele fotowoltaiczne.


Widok domu z bala od strony wejścia. Duży ganek z ceglanymi schodami i kamiennymi ściankami oporowymi. Na dachu blacha na rąbek, ściany z bala prostokątnego, klejonego.

Widok luksusowej drewnianej rezydencji nad rzeką. Po lewej salon za przeszkloną ścianą, pod dwuspadowym dachem. Przy nim letnia kuchnia i taras zadaszony. Całość tradycyjna, zróżnicowane poziomy i wysokości dachów.

Wizualizacja domu drewnianego, dla którego robimy projekt indywidualny. Na kamiennych masywnych ścianach oporowych oparto lekki parter, z zadaszonym tarasem i jego ażurową konstrukcją. Dalej w głębi przeszklony salon z widokiem na rzekę. A w kamiennym przyziemiu znajdzie się strefa spa, basen, sauna, itp

Wizualizacja drewnianej rezydencji, którą projektujemy. W tej wersji ściany przyziemia z czerwonej cegły, narożna okno doświetla pomieszczenie basenu. Nad strefą rekreacyjną rozległy taras ze szklanymi balustradami. Całość na planie krzyża z dwuspadowymi dachami krytymi blachą tytan-cynk.

Widok luksusowej rezydencji, rozmieszczenie pomieszczeń wykorzystuje naturalny spadek na działce. A więc masywna kamienna kondygnacja -1 z wyjściem do ogrodu z części basenowej. Ściany oporowe murowane z kamienia polnego z dodatkiem cegły. Wyżej lekkie drewniane piętro nakryte przenikającymi się dwuspadowymi dachami krytymi panelami z blachy na rąbek stojący.

Widok domu, dla którego opracowujemy projekt indywidualny. W tej wersji na tarasie kuchnia letnia pod niższym dachem z masywną drewnianą konstrukcją. Zróżnicowane pokrycia dachów - połączenie dachówki i blachy tytan-cynk. I niezmienna szklana ściana salonu. Po prawej część rekreacyjna w piwnicy z wyjściem do ogrodu.

Widok elewacji bocznej  Po lewej ściana szczytowa z oknami balkonowymi. Po prawej ogród letni pod zadaszeniem. Dalej duże okno salonu otwartego pod dach, a pod salonem strefa rekreacyjna z wyjściem do ogrodu.

Wizualizacja luksusowego domu z bala drewnianego prostokątnego klejonego. Po prawej niżej położona część rekreacyjna z basenem typu endlesspool. W części centralnej kamienne schody pozwalające pokonać różnicę poziomów pomiędzy niższym i wyższym poziomem ogrodu.

Wizualizacja ekskluzywnej drewnianej rezydencji z bala prostokątnego. W przyziemiu na poziomie ogorodu pomieszczenia spa: mały basen, sauny. Nad tą częścią taras  częściowo zadaszony.

Wizualizacja elewacji bocznej. Podstawowa bryła z poddaszem i sypialniami, a dalej po prawej niższa część domu z salonem otwartym pod dach, jeszcze dalej ceglana piwnica z wyjściem do ogrodu.

Widok domu z bala pod Warszawą. Po prawej część domu z użytkowym poddaszem, po lewej niższy salon z kuchnią letnią pod dachem, z murowanym zewnętrznym grillem.

Widok forntu domu - z tej strony trochę skromniej: drewniane ściany, rozłożysty, masywny ganek osłonięty kamiennymi ściankami oporowymi. Po lewej drewniany lekki balkon ze szklaną nowoczesną balustradą.


Front projektowanego domu z bala. W tej wersji nad wejściem duża lukarna. Samo wejście pod niewielkim daszkiem opartym na zastrzałach. Po lewej niższa bryła garażu.

Wizualizacja domu z bala od strony drogi dojazodwej. Po lewej niższa część spa, po prawej garaż pod dwusapdowym dachem, nad nim niewielkie poddasze.

Wizualizacja domu w tej wersji bryła domu to dwie przenikające się bryły, wyższa z użytkowym poddaszem i niższa z wysokim salonem otwartym pod dach. Całość oparta na masywnych kamiennych ścianach.

Widok domu dla którego robimy projekt indywidualny, po lewej część murowana z czerwonej cegły położona najniżej. W tej części rekreacja, basen, sauny. Po prawej garaż nieco wyższy. W głębi główna bryła, drewniana z bala prostokątnego.

Wizualizacja domu z bala od strony drogi dojazdowej. W tej wersji po lewej stronie widoczny jednospadowy zielony dach części rekreacyjnej płynnie przechodzący w trawnik. Dalej zagłębiony garaż. Nad tą częścią wznosi się drewniana bryła główna domu.

Inne nasze projekty z bala można zobaczyć tu:      
 http://olczak.info/projektdomuzbala/   

http://olczak.info/domekologicznyzbala/     

http://olczak.info/domzbalanastromejdzialce/

http://olczak.info/tradycyjnydomzbala/  

http://olczak.info/domzbala/


Jest to projekt indywidualny (nie jest to projekt typowy, powtarzalny) nie powielamy go i nie udostępniamy rzutów. Możemy zaprojektować podobny dopasowany do oczekiwań i potrzeb. W tym celu kontakt: poczta@olczak.info

odwiedź nasz profil na Instagramie żeby zobaczyć nad czym aktualnie pracujemy i jak to robimy, kliknij poniżej >>>

www.instagram.com/architekt.maciej.olczak/


 
Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie

Informacja o zasadach przetwarzania danych osobowych (kliknij aby zapoznać się z treścią informacji)
 
tel.:
502 182 114 / tel.: 692 435 031 / poczta@olczak.info

      
Copyright © 2009  www.olczak.info