Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie  
Informacja o zasadach przetwarzania danych osobowych (kliknij aby zapoznać się z treścią informacji)
architekt Maciej Olczak | projekt domu w Powsinie
 tel.  502-182-114  |  692-435-031  | poczta@olczak.info
zobacz nasze      
najnowsze            projekty na  >>>
 


 

odwiedź nasz profil na Instagramie żeby zobaczyć nad czym aktualnie pracujemy i jak to robimy, kliknij poniżej >>>

Projekt ekskluzywnej rezydencji w Warszawie - od koncepcji do realizacji
zaprojektowany przez OPS Architekci dom w Powsinie już na ostatnim etapie raealizacji.  Trwają prace wykończeniowe, jest już elewacja z czerwonej cegły, są ramy z płyt włókno-cementowych, jest zewnętrzny kominek, duże okna, balkon w nowoczesnym kubiku. Poniżej można zobaczyć jak wygląda zrealizowany projekt. Można też zobaczyć wizualizacje powstające w pierwszej fazie projektowania na etapie koncepcji. 

Jest to projekt indywidualny (nie jest to projekt typowy, powtarzalny) nie powielamy go i nie udostępniamy rzutów. Możemy zaprojektować podobny dopasowany do oczekiwań i potrzeb. W tym celu kontakt: poczta@olczak.info


 Zdjęcia zrealizowanego projektu rezydencji w Wilanowie. Trzy szczyty wykończone czerwoną cegłą ceramiczną. Nowoczesności dodają ramy z płyt włókno-cementoweych. W środkowej bryłe pojawił się balkon w podcieniu. Po lewej zadaszony taras z zewnętrznym ogrodowym kominkiem. W skrzydle po prawej kuchnia z narożnym horyzontalnym oknem.

Tak wyglądało to na etapie koncepcji.
Widok do projektu  indywidalnego potężnej rezydencji składającej się z trzech nowoczesnych stodół wykończonych czerwoną cegłą ceramiczną.


Wizualizacja kontra realziacja. Zaprojektowany w zeszłym roku dom w tej chwili jest w stanie surowym otwartym.

Widok zrealizowanej rezydenji zaprojektowanej przez zespół arch. Maciej Olczaka. Dwuspadowe dachy kryte prostą nowoczesną dachówką ceramiczną. Okapy przechodzą płynnie w słupy tworząc nowoczesną ramę. Stalowe przęsła ogrodzeniowe przeplatają się z szerokimi ceglanymi ścianami rozplanowanymi z uwzględnieniem budynku.

Widok z ujęcia dronem dachu w trakcie realizacji. Mamy przegląd poszczególnych etapów: skrzydło środkowe pokryte dachówką, górna częsć pokryta papą z nabtymi łatami pod dachówkę, a od dołu widoczna więźba dachowa przed deskowaniem i kryciem.


Jeszcze jedno zestawienie wizalizacji z realizowanym budynkiem w stanie surowym otwartym.

Wizualizacja nocna: po lewej zadaszony taras z kominkiem zewnętrznym. Na środku przeszklony salon, a nad nim sypialnia z dużym balkonem na którym zawisnąć ma huśtawka ogrodowa. Po prawej ostatnia z 3 nowoczesnych stodół - w niej kuchnia.

Zewnętrzny kominek na zadaszonym tarasie. Wkomponowany w masywną ceglaną ścianę domu.

Widok projektowanej willi w Powsinie. W tej wersji mamy po lewej masywną nowoczesną stodołę z dużym tarasem w podcieniu. W ścianie pocznej tarasu otwarty zewnętrzny kominek ogrodowy. Dwuspadowe skrzydła domu połączone są niższymi łącznikami, nieco cofniętymi. Dzięki temu między głównymi bryłami tworzą się kameralne atria - dziedzińce osłonięte dekoracyjną nowoczesną ramą.

Ceglany rysunek frontowej elewacji. Od strony ulicy dom jest surowy, niedostępny, pełna ściana z czerwonej cegły w dwóch odcianiach w formie przepatających się pól rozdzielonych ceglaną rolką - całość w lekko loftowym, industrialnym klimacie.

Projektowana rezydencja od frontu - z tej strony surowo i niedostępnie, na dachu ogniwa fotowoltaiczne.

Ogrodzenie rezydencji zgrane jest z wykończeniem i formą domu. Potężne słupy wykończone czerwoną cegłą oraz płytami z włókno-cementu. Staloe przęsła zgrane z lekko industrialną elewacją domu. Na dachu ogniwa fotowoltaiczne.

Wizualziacja od strony ogrodu, czerwona cegła, opaski z włokno-cementu, nowoczesne proste okna.

Widok od frontu - połać pokryta ogniwami fotowoltaicznymi, wejście w podcieniu, proste nowoczesne bryły w lekko klasycznym wykończeniu czerwoną cegłą ceramiczną.


Widok od ogordu, duży podcień na tarasie z kuchnią letnią, kominkiem zewnętrznym. W skrzydke środkowym dominuje nowoczesny kubik - wykusz wykończony włóknocementem z balkonem.

W tej wersji projektowana rezydencja wykończona cegłą. Do tego masywna rama osłaniająca dziedzińce wykończona czarnymi płytami z włókno-cementu.

Powyżej wizualizacja rezydencji dla której opracowujemy projekt indywidualny. Do nowoczesnych form dostawiona klasyczna, stylizowana oranżeria z ozdobnymi rzeźbionymi słupami i gzymsami. Stolarka ogordu zimowego w oliwkowej kolorystyce.


Wnętrze hallu w projektowanej rezydencji otwarte przez dwie kondygnacje pod dach. Schody dywanowe wykończone drewnem. Od góry hall doświetlony oknami dachowymi.

Widok projektowanej willi w Powsinie w wersji z trzema nowoczesnymi stodołami zestawionymi z sobą. Na ścianach szczytowych delikatny gzyms. Elewacje wykończone szlachetnym tynkiem w beżownym przełamanym szarością kolorze.

Elewacja projektowanej luskusowej rezydencji w Powsinie. Propozycja połączenia beżowej cegły ręcznie formowanej z ramą wykończoną szarym włókno-cementem. Do tego klasyczne, stylizowane elementy ozdobne, oliwkowa stolarka okienna ze szprosami, dekroacyjne rzeźbione słupki, rozbudowany gzyms nad oknami kuchni.

W hallu na piętrze w projektowanej rezydencji znalazła się niewielka biblioteka, wysoka poddach. Przy okazji pełni też rolę izolacji akustycznej dla sypialni, która znajduje się za ścianą.

Wizualizacja projektowanej rezydnecji w podwarszawskim Powsienie - tutaj wersja z akcentem w postaci ściany szczytowej ostatniej z trzech nowoczesnych stodół przechodzącej w obramowanie okien. Elewacje wykończone płytami z włókno-cementu w trzech kolorach: białym, szarym i czarnym.


Widok hallu otwartego pod dach. Na podłodze spieki kwarcowe, schody dywanowe, szklana balustrada. Okna dachowe doświetlające hall.

Projektowana willa z elementami nowoczesnymi i klasycznymi. Prosty kubik i rana wykończona włókno-cementem a do tego wejście  w formie portyku na rzeźbionych dekoracyjnych kolumnach. Dwie nowoczesne stodoły z dwuspadowymi dachami wykończone czerwoną cegłą. Na dachu płytki włókno-cementowe w kolorze ciemnym brązowym.

W tej wersji dom składa się z 3 prostych brył nakrytych dwuspadowymi dachami. Skrzydło po lewewj posiada zadaszony taras w podcieniu, Środkowa bryła z przeszklonym salonem i kubikiem na piętrze. Skrzydło po prawej od strony drogi z kuchnią wewnątrz.

Wizualizacja podwarszawskiej  willi położonej za Wilanowem. Czerwona cegła ręcznie formowana na elewacjach przełamana jasnymi szarymi płytami kamiennymi lub w formie spieków kwarcowych.

Powyżej propozcja wykończenie projektowanej luksusowej willi w szarej kolorystyche: grafitowey dahc (z domieszką brązu) z płytek włókno-cementowych, do tego jasno szara okładzina z płyt betonowych lub spieków kwarcowych. Nad wejściem drewniany masywny gzyms drewniany oparty na rzeźbionych słupach.

Jeszcze jedno ujęcie nowoczensje wersji w której wstęga oplata całość domu przechodząc z zadaszenia tarasu w zamknięcie dziedzińców i okap nad oknami salonu.

Widok rezydencji, dla której opracowujemy projekt indywidualny w cieplejszym zestawieniu materiałowym i kolorystycznym: nowoczense stodoły murowane z cegły fasadowej ręcznie formowanej w kolorze beżowym. Przed nimi masywna rama wykończona wielkoformatowymi płytami w betonowymi. Pod ramą klasyczna, rzeźbiona, stylizowana oranżeria z dekoracyjnym gzymsem i słupkami w kolorze oliwkowym.

Projektowana rezydencja w nowoczesnej formie, trzy główne bryływ z dwuspadowymi dachami bez okapów. Ta po lewej z płyt wielkoformatowych, kamiennych, betonowych lub z włókno-cementu. Dwie kolejne stodoły wykończone czerowną cegłą elewacyjną.

Powyżej kolejna wersja willi - w odważniejszej kolorystyce: zestawienie białych i czarnych płyt kamiennych lub włókno-cementowych. Ewentualnie mogą to być też spieki kwarcowe.

Na tej wizualizacji nowoczesnej rezydencji w Powsinie dla której opracowujemy projekt indywidualny z za betonowej ramy wyłaniają nam się 3 formy: dwie skrajne to nowoczesne stodoły wykończone cegłą, środkowa to prosty kubik z dużym przeszkleniem i czarną ramą.

Na powyżdzej wizualizacji kolejny pomysł dla willi w Powsinie: elewacje wykończone szaro-beżowym tynkiem szlachetnym z lekkim, subtelnym, wysmakowanym gzymsem pod okapem.

Elewacja frontowa: kamienna lub betonowa rama osłania 3 bryły domu. W ramie ogrodowy kominek, stalowe ramki pod pnącza, kuchnia w formie klasycznej, tradycyjnej, ozdobnej oranżerii.

Elewacjaogordowa rezydencji w Powsinie dla której robimy indywidalny projekt: beżowy szlachetny tynk na ścianach szczytoweych trzech brył domu. Duże przeszklenia środkowej nowoczesnej stodoły. Taras w podcieniu, atria między bryłami.

W tej wersji projektu na zamówienie dla luksusowej willi pod Warszawą elementem przewdonim jest czerwona cegła - fasadowa, ręcznie formowana, przy krawędziach ścian murowana z ryzalitem, pod okapem i na nadprożach na sztorc.

Wizualizacja nocna do projektu indywidalnego rezydencji w Powsinie za Wilanowem.

Wizualizacja elewacji technicznej północno-wschodniej projektowanego domu w Powsinie.

Front dużej rezydencji, dla której robimy projekt indywidualny na zamówienie. Tutaj wszystko w szarościach: grafitowa cegła fasadowa, betonowa okładzina na ramie, w którą wpisano drewniany portal z klasycznym gzymsem i ozdobnymi słupkami.

W tej wersji projektu na zamówienie dla luksusowej willi pod Warszawą za czarną ramą wykończoną kamieniem lub panelami z blachy powlekanej, a więc za tą ramą znajdują się dwie nowoczense stodoły oskrzydlające część centralną z prostym kubikiem w formie sześciany wykończonemgo płytami betonowymi wielkoformatowymi.

W tej wersji projektu willi na przedmieściach Warszawy spokojniejsze wykończenie - beżowy tynk z domieszką szarości, na dachu płytki włókno-cementowe w kolorze ciemnym brązowym zgodnie z wymogami MPZP

I jeszcze jedna wersja ceglana - tutaj 3 bryły z dwuspadowymi dachami ustawione szczytami do ulicy.

W tej wersji projektu na zamówienie dla rezydencji w Powsinie - fronowa elewacja jest surowa, nieprzyjazna, zamknięta - tylko kamienne obramowanie strefy wejścia przełamuje industrialny klimat tej propozycji.

W pełnej, surowej elewacji frontowej szeroka strefa wejścia obudowana kamiennym klasycznym delikatnym portalem z piaskowca nieśmiało przełamuje nieprzyjazną formę frontu.

W tej wersji front rezydencji cieplejszy i bardziej przyjazny: z dużą ilością przeszkleń, w tym tradycyjną stolarką z dużą ilością klasycznych szprosów. Również kolorystyka bardziej "domow": beżowa cegła, oliwkowe drewno, betonowa szarość..

W tej wersji projektu na zamówienie dla luksusowej willi pod Warszawą propozycja wykońaczenia szlachetnym tynkiem w beżowym kolorze z dodatkami z piaskowca. Na dachu łupek kamienny.

Ta sama wersja bryły dla luksusowej willi pod Warszawą ale inne wykończenie: czerwona cegła, brązowe płytki włókno-cementowe, czarne płyty wielkoformatowe.

W tej wersji projektu na zamówienie dla luksusowej willi bardziej nowoczesne wykończenie, lekko dekonstruktywistyczny układ okien, drewno, czerwona cegła, beton, panele z blachy.

Wizualizacja rezydencji w Powsinie - tutaj dominuje czerwona cegła i grafitowe dodatki.

W tej wersji projektu luksusowej willi w Powsinie, ciepła kolorystyka, beżowa cegła, jasne płyty wielkoformatowe elewacyjne.

Wizualizacja ekskluzywnej rezydencji pod Warszawą - tutaj subtelny szlachetny jasny tynk przełamany szarością i beżem z dodatkiem murowanych na sztorc nadproży z beżowej cegły elewacyjnej holenderskiej, ręcznie formowanej.

W tej wersji wizualizacji projektu na zamówienie dla dużego domu w Powsienie przytulne ciepłe wykończenie z holenderskiej cegły elewacyjnej w kolorze kremowym. Do tego obramowania okien, okapów i cokół z płyt wielkoformatrowych kamiennych lub włókno-cementowych.

Wizualizacja elewacji ogrodowej dużej rezydencji na przedmieściach Warszawy za Wilanowem - na ścianach szczytowych trzech nowoczensych stodół beżowa cegła holendrska.

Tutaj wykończenie bardziej luksusowe i ekskluzywne - w całości okładziną kamienną z piaskowca układamym nieregularnie z dużych płyt klejonych z fugą.

W tej wersji projektu na zamówienie dla luksusowej willi bardziej nowoczesne formy masywny kubik wykończony szarymui dużymui płytami- pod nim schowany ogród zimowy w klasycznej, tradycyjnej formie.

Jeszcze jedna nowoczesna propozycja dla projektu indywidalnego willi w Powsinie - tutaj wielkoformatowe płyty w różnych odcnieniach szarości. Duży taras w podcieniu pod dachem.

Powyżej bardziej klasyczna propozycja projektu rezydencji - klasyczny ogród zimowy z dopracowaną stolarką okienną, rzeźbionymi słupkami i gzymsami. Do tego taras w podcieniu, a za nim ściana z dzikówki.

W tej wersji projektu na zamówienie dla luksusowej willi pod Warszawą propozycja wykońaczenia dużymi białymi płytami - spieki kwarcowe . Na dachu brązowe płytki z włókno-cementu.

Widok rezydencji wykończonej w tej wersji czerwoną cegłą holenderską. Duże okna z sypialni master i pomieszczenia fitness. Kominek zewnętrzny wbudowany w ceglaną ścianę zadaszonego tarasu.

Beżowy klasyczny szlachetny tynk w wysmakowanym subtelnym odcieniu w zestawieniu z łupkiem kamiennym na dachu - czyli jedna z wielu propozycji dla willi w Powsinie dla której robimy projekt indywidualny na zamówienie.

Białe duże płyty z włókno-cementu lub spieków kwarcowych zestawione z szarościami i okładziną kamienną z piaskowca jako wykończenie rezydencji w Powsinie.

A jeśli czerwona cegła Twoją miłością to jest to propozycja dla Ciebie. Czyli dużo ręcznie formowanej cegły holnderskiej do tego murowanej na sztorc w formie gzymsów i nadproży, oraz ryzalitów w narożnikach.

Propozycja rozwiązania elewacji od strony ogordu: od prawej masywna rama z wbudowanym kominkiem ogorodwym zewnętrznym osłania taras odstrony ogrodu dodając mu intymności i kameralności. Po prawej częśc tarasy w podcieniu na tle pełnej ściany wykończonej drewnem. Do tego wielkie narożne przeszklenie salonu. A na środku przy tarasie niewielka fontanna w betonowym basenie.

Widok od strony ogrodu unikalnej willi jaką projektujemy w Powsinie. Tutaj do nowoczesnej formy głównej bryły domu dodaliśmy klasyczną, ozdobną, stylizowną oranżerię z oliwkowym kolorem stolarki okiennej, słupków i gzymsów.

W tej wersji wizualizacji elementem dominującym jest masywna rama o horyznoralnej formie. Wewnątrz ramy ogród zimowy w klasycznej formie.

Powyżej rezydencja w Warszawie - w tym wydaniu beżowa holenderska cegła elewacyjna na ścianach trzech prostych brył z dwuspadowymi dachami.

Tutaj propozycja wykończenie willi w Powsinie białą cegłą holenderską ręcznie formowaną. Taka cegła na prostych bryłach przywodzi trochę brytyjskie domy w stylu modern farm house. Dla przełamania stylizacji nowoczense dodatki: ramy wykończone panelami z blachy powlekanej w kolorze szarym.

Jeszcze jedna wersja rozwiązania bryły willi w Powsinie, którą projektujemy: tutaj bo bokach proste bryły z dwuspadowymi dachami wykończone holenderską, ręcznie formowaną cegłą elewacyjną. Na środu na cofniętym dachu, prosty kubik wykończony szarym włókno-cementem.

Jest to projekt indywidualny (nie jest to projekt typowy, powtarzalny) nie powielamy go i nie udostępniamy rzutów. Możemy zaprojektować podobny dopasowany do oczekiwań i potrzeb. W tym celu kontakt: poczta@olczak.info

odwiedź nasz profil na Instagramie żeby zobaczyć nad czym aktualnie pracujemy i jak to robimy, kliknij poniżej >>>www.instagram.com/architekt.maciej.olczak/
 
Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie  
Informacja o zasadach przetwarzania danych osobowych (kliknij aby zapoznać się z treścią informacji)
 
tel.:
502 182 114 / tel.: 692 435 031 / poczta@olczak.info

statystyka     

Copyright © 2009  www.olczak.info