Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie
 
Informacja o zasadach przetwarzania danych osobowych (kliknij aby zapoznać się z treścią informacji)
architekt Maciej Olczak | rezydencja w stylu loghouse
 tel.  502-182-114  |  692-435-031  | poczta@olczak.info
zobacz nasze      
najnowsze            projekty na  >>>
 


 

odwiedź nasz profil na Instagramie żeby zobaczyć nad czym aktualnie pracujemy i jak to robimy, kliknij poniżej >>>

Projekt domu w stylu modern farm house na długą wąską działkę

Wąski, długi dom ma swoje zalety: pozwala świetnie rozdzielić poszczególne strefy funkcjonalne, część dzienną od prywatnej. Umożliwia dobre doświetlenie poszczególnych pomieszczeń w budynku. Generuje małe rozpiętości elementów konstrukcyjnych, dachów, stropów i w ten sposób obniża koszty budowy. Taki wydłużony kształt domu ma też oczywiście swoje minusy. Dłuższe przebiegi przewodów poszczególnych instalacji zwiększają nieco wydatki na ich realizację. Trochę gorsza jest też charakterystyka energetyczna takiego budynku. Wydłużona bryła domu może być też niemałym wyzwaniem dla architekta, ale przy zastosowaniu odpowiednich rozwiązań i form można zamienić tą pozorną wadę w atut i szansę na unikalną bryłę domu. 

Jest to projekt indywidualny (nie jest to projekt typowy, powtarzalny) nie powielamy go i nie udostępniamy rzutów. Możemy zaprojektować podobny dopasowany do oczekiwań i potrzeb. W tym celu kontakt: poczta@olczak.info

Poniższe wizualizacje i projekt  chronione są prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i powielane bez zgody autora

Widok domu od strony ulicy. Strefa wejścia podkreślona ścianą szczytową wymurowania z białej cegły. Po lewej taras w podcieniu, na dachu blacha w kolorze grafitowym łączona z łupkiem dachowym.


Widok wnętrza wysokiego salonu z nawiązaniem do sytlu cottage. Murowany z czerwonej cegły kominek, proste nowoczesne kanapy, widoczne elementy konstrukcji dachu.


Szkic autorski architekta Macieja Olczaka jako baza do projektu domu.

Widok domu z uwzględnieniem ogrodzenia, aby zwizualizować faktyczną skalę budynku widzianego z osiedlowej ulicy. Dlatego kamera tego renderingu usytuowana dokładnie na wysokości wzroku i dodatkowo na wizualizacji pojawiła się kobieta oraz Ford Mustang.


Widok wnętrza salonu otwartego pod dach. Betonowa posadzka, antracytowe ramy okien, deskowanie skośnych sufitów.


Pani Inwestor, dla której projektujemy ten dom miała wątpliwości czy budynek z perspektywy ulicy nie będzie wydawał się zbyt potężny. Dlatego przygotowując nową wersję wizualizacji pokazaliśmy dom w kontekście przyległej drogi, z ogrodzeniem, zaparkowanym Fordem Mustangiem i kamerą dokładnie na wysokości wzroku. 

Wizualizacja wnętrza salonu w domu w stylu modern farm house. Kominek murowany z czerwonej cegły, rustykalne półki, stół, dla kontrastu nowoczesne kanapy, podłoga z betonu polerowanego, bielone deski na skośnym suficie.

Elewacja frontowa projektowanego tradycyjnego długiego domu na wąską działkę. Po lewej bryła z dwuspadowym dachem i kalenicą prostopadłą do ulicy. W niej wysoki salon i podcień z zadaszonym tarasem. Na środku bryły podkreślona strefa wejścia w formie ganku wymurowanego z jasnej szarej cegły. Po prawej wiata na sachochód z masywnymi ściankami oporowymi i stalowymi ściągami.

Widok projektowanego wąskiego długiego domu od strony ulicy. Białe rozświetlone bryły nakryte dwuspadowymi dachami prostopadłymi do ulicy nawiązują do stylistyki nowoczesnej stodoły. De dwie bryły nałożone są na długą dość monotonną bryłę z kalenicą równoległą do ulicy wykończoną w ciemniejszym kolorze.

Wnętrze wysokiego salonu w stylu modern farm house. Ściana za telewizorem z czerwonej cegły, obudowa kominka z białego kamienia, bielone deski na suficie, betonowa posadzka.

Widok projektowanego domu w stylu cottage od strony ogrodu - zadaszenie tarasu w formie werandy z masywnymi kamiennymi ściankami, na nich oparty dach ze szczytem wypełnionym jasnym drewnem. Dach werandy przenika się z dachem salonu obudowanego białą cegłą elewacyjną.

Wizualizacja do projektu indywidualnego domu na wąską działkę. Po prawej weranda na tarasie. Na środku komin murowany z białej cegły. Dachy pokryte łupkiem kamiennym i blachą tytan-cynk.

Widok wnętrza salonu, duże okno prowadzące na taras, w skośnym dachu dwa okna dachowe doświetlające salon. Kominek w obudowie z białego kamienia. Na posadzce polerowany beton.

Wizualizacja wąskiego, długiego domu na pierwszym planie bryła wysokiego salonu, otwartego pod dach. Do niego przylega weranda z płaskim dachem zasłonięta od strony ulicy pełną murowaną ścianą.

Jeszcze jedno ujęcie salonu. Tym razem komin murowany z czerwonej cegły. Białe ściany, czarna stolarka okienna. Drewniane belki przecinają wysoką przestrzeń salonu.

Wizualizacja domu od strony ogrodu. Długa bryła z dwuspadowym dachem, przeciętym dla urozmaicenia dwoma szczytami. Na elewacjach połączenie białego szlachetnego tynku z dodatkami z jasnej cegły elewacyjnej ręcznie formowanej.

Widok wnętrza salonu, rytmicznie rozłożone rustykalne belki drewniane rozdzielają wysoka przestrzeń salonu dodając ciepła dość industrialnym materiałom użytmy w tym pomieszczeniu w postaci betonowej polerowanej posaszki, grafitowej stolarki okiennej, prostych minimalistycznych kanap.

Wizualizacja od strony krótkiego boku. W tej propozycji zadaszenie tarasu w formie kopertowego dachu pokrytego blachą na rąbek w kolorze grafitowym. Na elewacjach połączenie białego tynku, jasnej cegły fasadowej ręcznie formowanej holenderskiej i kamienia murowanego w dzikówkę.

Wizualizacja od strony długiego wąskiego ogrodu. Szczyty tynkowane w białym kolorze, murowany z jasnej cegły komin, lekka altana na tarasie z płaskim daszkiem, fragmenty ścian wykończone płytkami z ciętego kamienia szarogłazu.

W tej propozycji wykończenia długiego domu na wąską działkę, który projektujemy zaproponowaliśmy połączenie na elewacjach białej cegły z jasnymi deskami, do tego na dachu łupek kamienny łączony z blachą na rąbek. Wysoki cokół z płyt włókno-cementowych. Całość ma nawiązywać do stylu modern farm house czyli stylu wiejskiego z współczesnymi nowoczesnymi elementami.

Wizualizacja projektowanego domu w stylu cottage z elementami nowoczesnymi i industrialnymi. Po lewej wiata garażowa przylegająca do budynku z drewnianymi i murowanymi z białej cegły słupami oraz stalowymi ściągami malowanymi na czarni. Po prawej główna bryła domu.

To samo ujęcie projektowanego domu z jasno szarym wykończeniem obróbek blachasrskich, okapów, rynien.

Propozycja wiaty garażowej przykrytej dachem kopertowym wykończonym blachą na rąbek stojący. Nad główną bryła domu dach dwuspadowy pokryty dachówką betonową w kolorze grafitowym.

Widok ściany szczytowej od strony wjazdu. W tej wersji wąskiego boku domu przylega wiata garażowa na dwa auta, która z otwartej przestrzeni została wydzielona masywnymi słupami murowanymi z białej cegły stanowiącymi kontrast dla lekkiego dachu i pozostałej części konstrukcji zadaszenia opartego na słupkach drewnianych spiętych stalowymi ściągami krzyżującymi się i stanowiącymi podkonstrukcję dla pnączy.

Widok, krótkiego, wąskiego boku. W tej wersji do elewacji dostawiony został lekki trejaż drewniany osłaniający duże okno z salonu.

Projektowany dom od strony ulicy. Po lewej dwie ściany szczytowe wykończone białą cegłą, długa elewacja pod dachem z kalenicą równoległą do ulicy pokryta deskami elewacyjnymi bielonymi. Do tego wysoki cokół z kamienia ciosanego w szarym, jasnym kolorze. Wiata garażowa dostawiona do krótszego boku domu z kopertowym dachem i ścianką oporową osłaniającą wiatę od strony drogi.

Widok elewacji od strony wąskiego ogródka. Dom zaprojektowano dopasowując jego szerokość do wymiarów działki. W tej wersji na elewacji połączenie białego i szarego tynku. Na środku długiej elewacji zaplanowano cofnięcie w formie podcienia z przeznaczeniem na składowanie drewna do kominka.

Monotonię długiej elewacji od strony ogrodu przełamują dwa kontrastujące ze sobą kolory tynku. Biały i grafitowy. Do tego lampki elewacyjne w stylu retro.

Widok długiego wąskiego domu dla którego robimy projekt indywidualny. Jasna kolorystyka subtelnych złamanych bieli, szarości, grafitu. Szara blacha na dachu łączona z antracytową dachówką betonową. Kremowe elewacje łączone z fragmentami z jasnej, szarej cegły elewacyjnej.

Elewacja frontowa projektowanego domu w stylu modern farm house. Po lewej murowana z białej cegły rama osłaniająca podcień i taras. Na osi budynku wykończony białym tynkiem ganek z przeszklonymi drzwiami i delikatnym blaszanym daszkiem. Do tego okna z czarną stolarką okienną dodają industrialnego, loftowego klimatu.

Jeszcze jedno ujęcie elewacji frontowej, tym razem zamiast masywnej murowanej ramy z białej cegły pojawił się lekki płaski daszek wykończony blachą w ciemnym antracytowym kolorze.

Elewacja frontowa projektowanego domu - tym razem bogatsza wersja wykończeniowa: jasna cegła na ścianach szczytowych łączona z fragmentami elewacji obłożonymi szarym kamieniem ciosanym. Do tego białe okapy i obróbki blacharskie i grafitowe dachy.

Widok projektowanego domu szytego na miarę. W tym wypadku budynek dopasowany dokładnie do szerokości działki. Ponieważ parcela jest wąska i długa wykorzystujemy maksymalną możliwość zabudowania jej szerokości. Stąd tak długi budynek. Dlatego przełamujemy jego bryłę dwoma nowoczesnymi stodołami ustawionymi prostopadle do bryły głównej. Do tego zamykamy taras ścianą oporową z białej cegły. Dzięki temu przestrzeń wypoczynkowa z altaną mimo bliskiego sąsiedztwa drogi zyskuje intymność i prywatność.

Wizualizacja długiego wąskiego domu, który projektujemy, ściany szczytowe przecinające podłużną bryłę wykończenie jasną beżową cegłą, na poddaszu wąskie okna dodające trochę klimatu modern farm house. Po lewej wiata z kopertowym dachem i ścianą osłonową.

Jeszcze jedno ujęcie od strony drogi. W tej wersji dwie bryły w formie nowoczesnych stodół przecinają długą formę domu. Projekt utrzymany w stylistyce cottage z nawiązaniem do modnej estetyki modern farm house.

Poniższe wizualizacje i projekt  chronione są prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i powielane bez zgody autora

Jest to projekt indywidualny (nie jest to projekt typowy, powtarzalny) nie powielamy go i nie udostępniamy rzutów. Możemy zaprojektować podobny dopasowany do oczekiwań i potrzeb. W tym celu kontakt: poczta@olczak.info

 Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie
 
Informacja o zasadach przetwarzania danych osobowych (kliknij aby zapoznać się z treścią informacji)

 
tel.:
502 182 114 / tel.: 692 435 031 / poczta@olczak.info

statystyka     

Copyright © 2009  www.olczak.info