Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie
 
Informacja o zasadach przetwarzania danych osobowych (kliknij aby zapoznać się z treścią informacji)
architekt Maciej Olczak | rezydencja w stylu chalet
 tel.  502-182-114  |  692-435-031  | poczta@olczak.info
zobacz nasze      
najnowsze            projekty na  >>>
 


 

odwiedź nasz profil na Instagramie żeby zobaczyć nad czym aktualnie pracujemy i jak to robimy, kliknij poniżej >>>
Projekt rozłożystego rustykalnego domu w stylu cottage

W tej rezydencji naturalne materiały to nie tylko fanaberia, prestiż i podkreślanie ekskluzywności i luksusu. To przede wszystkim korzystanie z naturalnych walorów tych materiałów. A więc ekologiczne przemyślane projektowanie; kamień kumuluje ciepło, energię słoneczną nagromadzoną w ciągu dnia oddaje nocą, jest trwały. Drewniane naturalne wykończenie to oddychająca ściana, jeśli szalówka będzie opalana zamiast zastosowania chemii, lakierów - to nie tylko uzyskamy rustykalny efekt, ale też zabezpieczymy drewno. Jeśli do tego zastosujemy ultra nowoczesne okna energooszczędne z odpowiednimi pakietami i z odpowiednim ich ulokowaniem to mamy nie tylko ładne wizualizacje,  ale do tego przemyślany dom korzystający z natury i żyjący w zgodnie z nią, w którym będziemy mieli, mniej chemii, klejów, styropianu, plastików, a więcej niezniszczalnych struktur z którymi nie poradzi sobie nawet aktywna gromadka dzieci.


Jest to projekt indywidualny nie powielamy go i nie udostępniamy rzutów. Możemy zaprojektować podobny dopasowany do oczekiwań i potrzeb. W tym celu kontakt: poczta@olczak.info 

Poniższe wizualizacje i projekt  chronione są prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i powielane bez zgody autora

Wizualizacja projektowanej rezydencji w stylu chalet bez dachu z pokazanym wnętrzem wszystkich pomieszczeń. Po lewej salon z kuchnią i potężnym murowanym kominkiem. Na środku sypialnia master z garderobą i łazienką. Po prawej pomieszczenie usługowe przeznaczone na florystykę z możliwością dowolnej adaptacji dla innej funkcji z niezależnym wejściem z zewnątrz i własną częścią socjalną. 

Widok z lotu ptaka do projektowanego dużego domu w stylu amerykańskiej rezydencji. Budynek składa się z kilku części, wszystkich nakrytych dwuspadowymi przenikającymi się wzajemnie dachami. Pokrycie dachu to połączenie blachy układanej na rąbek stojący lub paneli z blachy w kolorze grafitowym z łupkiem kamiennym, ewentualnie płaską dachówką ceramiczną lub betonową w ciemnym szarym kolorze.


Wizualizacje jednej z propozycji elewacji od strony ogrodu przygotowanej do projektu indywidualnego dużej rezydencji pod Warszawą. W tej wersji po lewej mamy zadaszoną altanę, werandę o funkcji kuchni letniej. Przy niej murowany kominek zewnętrzny z grillem, piecem do pizzy. Na środku bryła dwukondygnacyjna, w której na poddaszu znalazły się sypialnie dla dzieci, a na parterze część dla rodziców z gabinetem, sypialnią master, łazienką i garderobą. Po prawej duży garaż dwustanowiskowy. Wykończenie elewacji to połączenie czerwonej cegły ceramicznej najchętniej rozbiórkowej z naturalnym drewnem na podkonstrukcji drewnianej.

Wizualizacja projektowanego domu w stylu chalet z lotu ptaka, bez dachu,  z widocznym wnętrzem poszczególnych pomieszczeń i ich aranżacją meblową. Po lewek dom zaczyna się od ogrodu zimowego z dwoma ścianami w całości przeszklonymi, a trzecią pełną. Dalej mamy salon połączony z kuchnią. Na środku kominek murowany z kamienia. W części centralnej sypialnia master i pozostałe niezbędne pomieszczenia. A na końcu po prawej po0mieszczenie przeznaczone na florystykę oraz dwustanowiskowy garaż. We wnętrzu zastosowana będzie duża ilość naturalnych surowych materiałów typu drewno, kamień, cegła, które nadają rustykalną stylistykę, trochę alpejską, amerykańską, a do tego nie są łatwe do zniszczenia przez aktywne dzieci, które mają zamieszkiwać tą rezydencję.

W tym ujęciu przygotowanym do projektu tradycyjnej rezydencji w stylu cottage z nowoczesnymi wątkami na pierwszym planie mamy werandę, altanę przyległą do domu z funkcją letniej kuchni i potężnym kominem murowanym z czerwonej cegły rozbiórkowej oraz paleniskiem o funkcji zewnętrznego kominka ogrodowego oraz grilla, pieca do pizzy i ogrodowej wędzarni. Na elewacjach rustykalny styl: czerwona cegła ceramiczna, naturalne opalane deski, trochę szlachetnego tynku. Na dachu połączenie grafitowej blachy na rąbek i łupka kamiennego.

Na pierwszym planie w tym ujęciu do przygotowanym do projektu rezydencji w stylu cottage znajduje się kuchnia, jej szczytowa ściana wykończona jest cegłą ceramiczną, czerwoną, rozbiórkową lub holenderską ręcznie formowaną. Na drugiej ścianie kuchni znalazła się potężny wykusz osadzony na cokole murowanym z kamienia łupanego z wielkim oknem w formie mini oranżerii. Dwuspadowe dachy nadają stylistyki nowoczensnej stodoły przełamanej surowym rustykalnym wykończeniem elewacji.

Wizualizacja od strony ogrodu do projektu dużego domu w stylu cottage. Naturalne materiały, ekologiczne klimaty, rustykalne wykończenie, stonowana kolorystyka, połączenie łupanego lub ciosanego kamienia, szarogłazu z deskami elewacyjnymi układanymi w różnych kierunkach na drewnianej podkonstrukcji.

Elewacja rezydencji  od strony ogrodu. W tej propozycji wykończeniowej mamy trochę klimatu loftów ceglanych, trochę farmhouse, mocno ekologicznie, surowo, rustykalnie. Jest murowany grill zewnętrzny ogrodowy przyległy do ogrodowej altany, są duże przeszklenia dodające trochę nowoczesności. Są wyrafinowane elementy wykończeniowe z drewna w stylu drewnianych stodół, alpejskich, mazowieckich lub amerykańskich.

Jeszcze jedno ujęcie do projektu indywidualnego domu z lotu ptaka bez dachu, tak aby widoczne było wnętrze rezydencji z układem pomieszczeń, aranżacją meblową, w rustykalnym, kolonialnym stylu. Dużo surowych materiałów, drewna, kamienia, cegły, które przetrwają konfrontację z gromadką dzieci, która ma zasiedlić ten budynek i intensywnie z niego korzystać.

Tutaj ujęcie rezydencji od strony pomieszczenia usługowego przeznaczonego na florystykę. Będzie to osobny lokal usługowy przyległy do domu. Zgodnie z definicją w budynku mieszkalnym jednorodzinnym może znajdować się lokal usługowy jeśli jego powierzchnia nie przekracza 30% powierzchni części mieszkalnej.

W tym ujęciu przygotowanym do projektu dużego domu w stylu "modernfarmhouse" na pierwszym planie znalazł się garaż na dwa auta. Zlokalizowany jest w jednej z części domu o formie nowoczesnej stodoły. Obok niego w tej części budynku jest również pomieszczenie usługowe z niezależnym wejściem, możliwością wynajęcia na nieuciążliwe usługi lub przeznaczeniem na osobne odseparowane mieszkanie. Elewacje niezmiennie rustykalne, przywodzą na myśl rezydencje w amerykańskich górach, prowansalskich wyżynach lub toskańskich dolinach.

Wizualizacja projektowanej rezydencji z lotu ptaka. Dwuspadowe dachy nakryte dachówką ceramiczną lub łupkiem kamiennym mają formy nowoczesnej stodoły. Są zespolone łącznikami krytymi blachą na rąbek w kolorze grafitowym.

Jeszcze jedna propozycja rozwiązania elewacji frontowej do projektu indywidualnego tego rustykalnego domu. Naturalne surowe materiały w postaci czerwonej cegły ceramicznej, szalówki i szarego kamienia elewacyjnego zostały przełamane dużymi nowoczesnymi przeszkleniami. W ten sposób tradycyjne formy i wykończenie dostały trochę współczesnego ducha.

Wizualizacja projektowanej rezydencji od strony ogrodu. Na pierwszym planie po lewej ogrodowy grill murowany z kamienia ciosanego – szarogłazu. Ta rustykalna forma kuchni letniej ogrodowej zamyka altanę, tzn zadaszony taras. W tej wersji duże ilości drewna zostały zastąpione tynkiem w lekko oliwkowym, szarym kolorze.

Wizualizacja do projektu luksusowej rezydencji składającej się z zestawionych ze sobą nowoczesnych stodół posiadających rustykalne wykończenie. Szczytowe kamienne ściany murowane z naturalnego kamienia zestawione z dużymi przeszkleniami i drewnianą elewacją z naturalnej szalówki. Naturalne, ekologiczne ściany, oddychające, bez styropianu, z wykorzystaniem absorbcji emergii słońca przez elementy murowane z kamienia. Z odpowiednio ulokowanymi energooszczędnymi przeszkleniami.

Front projektowanego domu w stylu chalet. Zestawienie dwuspadowych rustykalnych stodół połączonych środkową częścią domu. Centralnie usytuowana kamienna ściana oporowa osłaniająca podcień biegnący wzdłuż elewacji domu. Rustyklane, naturalne, ekologiczne wykończenie. Użyte materiały nie tylko mają podkreślać prestiż budynku, ale wykorzystują swoje naturalne walory: trwałość kamienia i cegły, kumulację energii ceplnej, wentylację ścian, oddychanie budynku.

Front projektowanego domu nawiązującego swą estetyką do alpejskich rezydencji z lekką nutką toskańskich i prowansalskich klimatów. W tej wersji front domu podkreślony szczytem drewnianym osadzonym na kamiennej ścianie. Dwuspadowe dachy kryte dachówką w grafitowym kolorze łączoną z blachą na rąbek z paneli lub układanej przez dekarza.

Widok od strony pomieszczenia usługowego przeznaczonego na florystykę w narożniku rezydencji. Po lewej garaż. Niezmiennie czerwona cegła ceramiczna, najchętniej rozbiórkowa, grafitowy kamień fasadowy, i drewniane szczyty.


Elewacja ogrodowa tej parterowej rezydencji posiada dużą ilość wielkoformatowych okien i przeszkleń składających się z unikalnych zestawień skrzydeł ze szprosami w klimatach industrialnych loftów zestawionych z fixami bez podziałów.


Wizualizacja z propozycją zastosowania stolarki okiennej oraz okiennic w kolorze oliwkowym, a może lekko seledynowym, w każdym razie w kolorystyce typowej dla prowansalskich lub toskańskich domów wiejskich.

Elewacja od strony ogrodu, rozłożyste tarasy, wielkie okna, kamień łupany, szare i oliwkowe drewno. Wszystko to składa się na rezydencję w stylu chalet.

W tej wersji domu duże przeszklenia osadzone są trójwarstwowej ścianie, której warstwę licową stanowi cegła ceramiczna w kolorze czerwonym, pod nią pustka powietrzna stanowiąca szczelinę wentylacyjną pomiędzy cegłą, a ociepleniem wełną mineralną. Wełna natomiast ociepla ścianę konstrukcyjną murowaną z pustaka ceramicznego poryzowanego.Widok elewacji bocznej. W tej części domu znalazło się poddasze z wysoką ścianką kolankową wykończoną szalówką elewacyjną. Proste dwuspadowe dachy kryta blachą stalową powlekaną lub ewentualnie w wersji bardziej ekskluzywnej można zastosować blachę tytan-cynk, która jest bardziej szlachetnym materiałem.

Jeszcze jedno ujęcia rezydencji z lotu ptaka. Taki widok przygotowany do projektu indywidualnego ułatwia wyobrażenie sobie przenikanie się dachów ich wzajemne połączenia, układ koszy, grzbietów, obróbek blacharskich, kominów i innych ważnych elementów wyposażenia dachu.

A gdy w naszej komputerowej symulacji zdejmiemy dach możemy zobaczyć jakie są wzajemne relacje i powiązania pomieszczeń. Jaki jest potencjał i możliwość ich wyposażenia, umeblowania i wykończenia.

Na powyższym widoku domu z lotu ptaka widać wyraźnie jak na oś podstawowego dwuspadowego dachu naniesiono prostopadłe skrzydła w formie rustykalnych stodół. Dodatkowo aby podkreślić ten wyrafinowany układ dachów zastosowano dwa różne pokrycia: blachę w kolorze grafitowym na rąbek stojący oraz łupek kamienny lub dachówkę ceramiczną.

Elewacja frontowa – w niej potężne okno doświetlające klatkę schodową w obudowie wykończonej szalówką w naturalnym kolorze. Ta część domu osadzona jest na kamiennych przyporach murowanych z kamienia – ciosanego szarogłazu.

Front rezydencji nawiązującej do stylistyki alpejskich chalet. Dom składa się z kilku nowoczesnych stodół z dużymi oknami i lekko rustykalnym wykończeniem, które łączy drewno opalane lub bejcowane, kamień i grafitowe dachy.

Ostatni widok do koncepcji projektu indywidlanego szytego na miarę domu w stylu chalet. Subtelna kolorystyka, naturalne materiały, proste formy, duże przeszklenia. To kwintesencja nienachalnej elegancji.

Jest to projekt indywidualny  nie powielamy go i nie udostępniamy rzutów. Możemy zaprojektować podobny dopasowany do oczekiwań i potrzeb. W tym celu kontakt: poczta@olczak.info 

Poniższe wizualizacje i projekt  chronione są prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i powielane bez zgody autora

 Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie
 
Informacja o zasadach przetwarzania danych osobowych (kliknij aby zapoznać się z treścią informacji)

 
tel.:
502 182 114 / tel.: 692 435 031 / poczta@olczak.info

statystyka     

Copyright © 2009  www.olczak.info