Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie  
architekt Maciej Olczak | projekt rezydencji na wsi
 tel.  502-182-114  |  692-435-031  | poczta@olczak.info
zobacz nasze      
najnowsze            projekty na  >>>
 


 


















odwiedź nasz profil na Instagramie żeby zobaczyć nad czym aktualnie pracujemy i jak to robimy, kliknij poniżej >>>





Projekt tradycyjnego dużego domu w stylu farmhouse w Dobieszy pod Warszawą
projektujemy rozłożystą rezydencję na dużej działce w okolicach Piaseczna. Naturalne materiały, tradycyjne formy, dużo drewna, biała cegła, wyeksponowane klasyczne wejście czyli niepowatarzalny dom szyty na miarę.

Jest to projekt indywidualny (nie jest to projekt typowy, powtarzalny) nie powielamy go i nie udostępniamy rzutów. Możemy zaprojektować podobny dopasowany do oczekiwań i potrzeb. W tym celu kontakt: poczta@olczak.info

Widok projektowanej wiejskiej posiadłości w wersji gdzie masywna ogordowa altana nakryta jest dachem dwuspaodowym krytym blachą tytan-cynk, dodatkowo osłonięta murkiem opor   owym wykończonym piaskowcem.

Wziualziacja forontu willi w stylu cottage na wsi pod Warszawą. Trzy szczytowe ściany przenikają się z główną bryłą budynku z kalenicą dwuspadowych dachów ustawionych równolegle do ulicy. W szczycie po lewej nieregularny układ okien nawiązuje do tradycyjnych rezydencji łamiąc klasyczny układ, przywodząc na myśl stare rezydencje. Podjazd w kształcie ronda wykończonego kostką granitową dodaje reprezentacyjnego charakteru w aranżacji ogrodu i działki.

Widok projektowanej tradycyjnej rezydencji w stylu cottage od strony ogrodu. Po lewej do domy przylega duża altana nakryta kopertowym dachem z wykończeniem czerwnoą dachówką ceramiczną. Po prawej dwa skrzydła mieszkalne z dwusapdowymi dachami, między nimi dziedziniec.

Widok projektowanego domu w stylu wiejskim od frontu - po lewej duży garaż trzystanowiskowy z dewnianymi bramami garażowymi z łukowymi nadprożami, od prawej trzy szczyty, w środkowym wykończonym piaskowcem zlokalizoawne jest wejście do domu.

Wizualizacja do projektu indywidualnego tradycyjnej rezydencji. Po prawej widać altanę przylegającą do domu osłoniętą od strony drogi ścianą z cegły klinkierowej. Na środu ściana szczytowa kuchni z wielkim oknem w drewnianym obramowaniu. Na ścianie połączenie białego szlachetnego tynku, bielonych desek, i piaskowac ca cokole.

Widok rezydencji od frontu. W tej wersji dachy kryte dachówką w dwóch kolorach: grafitowym i czerwonym. Na ścianach jasna cegła ręcznie formowana i drewniane szczyty z unikalnym rysunkiem wykończenia.

Widok do projektu indywidualnego rezydencji w stylu cottage od południowego-wschodu. Po lewej salon z drewnianymi dużymi oknami z stylizowaną, klasyczną stolarką okienną, z podziałem na krzyż, dolnymi kwartami w formie fixów, górnymi z drobnym szprosem. Kolor stolarki lekko oliwkowy z przebijającym rysunkiem słoi.

Front rezydencji projektowanej na wsi. W tej wersji na głównej bryle budynku ustawionej równolegle do drogi dach kopetowy kryty grafitową dachówką lub łupkiem kamiennym. Dwa skrzydła ustawione prostopadle do kalenicy dachu kopertowego z dachami dwuspadowymi i szczytami wykończonymi drewnem, kamieniem i cegłą elewacyjną ręcznie formowaną w kolorze jasnego beżu.

Wizualizacja tradycyjnej willi, dla której robimy projekt indwyidaulny w wersji ze wszystkimi dachami dwuspadowymi. Wejście do domu osłonięte niewielkim zadaszeniem. W kuchni wielkie okno lekko wysunięte przed lico ściany w drewnianym prostym wykuszu.

Tutaj propozycja dla projektowanej rezydencji na wsi z dachami koeprtowymi i dwuspadowymi krytym czerwoną dachówką ceramiczną. Wejście do domu wyeksponowane pomiędzy dwoma masywnymi skrzydłami w niewielkim wykuszu ze ścianą wykończoną piaskowcem, z delikatnym daszkiem nad drzwiami. Same drzwi: drewniane w kolorze szaro-beżowo-oliwkowym, dwuskrzydłowe, masywne z szeroką ramą.

Front rezydencji nawiązującej do domów w stylu New England i farm-house. Po lewej trzystanowiskowy garaż, do którego prowadzą ozdobne drewniane bramy garażowe z nadprożami po łuku. Dwa prostopadłe do drogi skrzydła mieszkalne posiadają ściany szczytowe  z kamiennym wysokim cokołem z piaskowca klejonego układanego na cegiełkę. Nad cokołem ściany parteru wykończone białą cegłą, powyżej ściany poddasza tynkowane w kolorze białym, wyżej szczyt powyżej dekoracyjnej jętki pokryty bielonymi deskami. Do tego słupki i belki drewniane tworzące uniklany rysunek na elewacji w fromie muru pruskiego w unikalnej białej kolorystyce.

Widok projektowanej rezydencji od strony gospodarczej. Na pierwszym planie duży garaż z dwoma miejscami parkingowymi dla aut i dodatkowymi dwoma dla motorów. W tej wersji na dwuspadowych dachach połączenie kamiennego łupka i szarej blachy układanej na rąbek stojący.

W tej propozycji wizualizacji przygotowanej do projektu koncepcyjnego indywidualnego dużego domu na podwarszawskiej wsi zastosowano dwa rodzaje pokryć dachu kontrastujące ze sobą. Czyli na skrzydłach z kalenicą prostopadłą do drogi mamy szarą, grafitową blachę stalową powlekaną lub blachę tytan-cynk układaną na rąbek stojący. Na dachach z kalenicą równoległą do drogi z układem kopertowym mamy czerowną dachówkę ceramiczną.

Widok projektowanej rezydencji  w stylu cottage od strony ogrodu. Po lewej duża altana ogorodwa przylegająca do budynku z drewnianym ozdobnym szczytem. Dalej dwa skrzydła, z których jedno zawiera część dzienną domu, a druga prywantą z sypialniami. Pomiędzy tymi bryłami zlokalizowany jest osłonięty dziedziniec.

Widok domu od południa. Drewniana, niepowtarzalna treadycyjna weranda osiłonięta od strony ulicy masywną murowaną z beżowej cegły klinkierowej ścianą. Altana przylega do ściany domu osłaniając przy okazji duże okno balkonowe z salonu składające się z fixa bez podziałów i dwóch skrzydeł rozwieralnych ze szprosami.

W tej propozycji dla projektowanej wiejskiej posiadłości ogroddowa latana pokryta jest dachem kopertowym wykończonym czerwoną dachówką, podobnie jak skrzydło prywatne domu zawierające sypialnie. Natomiast skrzydło dzienne z salonem nakryte dachem dwuspadowym krytym blachą na rąbek lub panelami z tytan cynku lub blachą stalową powlekaną.

Tutaj ogrodowa weranda przylegająca do salonu z dachem bardziej masywnym ze stromym dachem o kącie 35 stopni. Z drewnianym szczytem, na którym uwidoczniono rysunek słupków, jętek i wypełnieniem z bielonych desek.

Widk rezydencji w wersji gdzie altana przylega od strony wschodniej. Od zachodu w szczytowej ściane zaprojektowano olbrzymie okno z podziałem na krzyż ze środkowym skrzydłem bez podziałów, górne kwarty powyżej linii wzroku wyposażone w szprosy dwustronne.

Wracamy do elewacji frontowej wiejskiej posiadłości. Tutaj dominuje szczytowa ściana kuchni. W niej na środku wielkie okno w drewnianym wykuszu. Po lewej przylega ogordowa altana dająca schronienie podczas deszowych dni. W tej wersji altana osłonięta jest ścianą murowaną z jasnej cegły fasadowej ręcznie formowanej, holenderskiej. Dodatkow w strefie cokołowej wykończenie piaskowcem klejonym,spoinowanym układamym na cegiełkę.


Widok rezydencji od strony północno-wschodniej. Po prawej pełna ściana dużego garażu trzystanowiskowego. Na środku skrzydło zwierające część prywatną rezydencji zakończone ścianą szczytową wykończoną w niepowtarzalny sposób. W szczycie niewielkie okno doświetlające poddasze, na parterze unikalny układ okien przedzielonych słupkami murowanymi z holenderskiej jasnej beżowej cegłu. Masywny cokół z piaskowca, na nim donice na pelargonie.

Widok domu od najmniej eksponowanej strony. Masywne skrzydło centralne z nieregularnym układem okien nawiązującym do stylistyki farm-house. Po prawej ściana garażu z murem pruskim w nietypowje kolorystyce białego tynku łączonego z bielonymi słupkami, belkami i zastrzałami drewnianymi.

Widok posiadłości wiejskiej od strony półonocno-wschodniej. Elewacje wykończone holenderską cegłą ręcznie formowaną w kolorze jasym beżowym. Ściany parteru zakończone gzymsem wykonanym z cegły układanej na sztorc. Na elewacjach garażu dodatkowo w murowanej ceglanej ścianie pojawiają się elementy muru pruskiego. Całość nawiązywać ma do domów prowansalskich, toskańskich.

Widok domu od strony ogordu. Na środku dziedziniec osłonięty bocznymi skrzydłami. Elewacej zaprojektowane w unikalny sposób z niepowtarzalnym rysunkiem i ukladem materiałów. Kamienny cokół z piaskowac nakryty gzymsem murowanym z cegły na sztorc. Powyżej ściany parteru w formie ściany trójwarstwowej wykończonej holenderską cegłą elewacyjną w koloże jasno-beżowym zwieńczone gzymsem z tej samej cegły. Nad parterem ściany poddasza wykończone deskami elewacyjnymi w kolorze naturalnym, lekko bielonym z nutką szarości i przebijającym widocznym usłojeniem drewna. W szczycie drewnianym widoczny układ belek, słupków i jętek tworzących tradycyjny rysunek elewacji.

Wizualizacja do projektu indywidualnego rezydencji w stylu modern farm house z elementami domów prowansalskich, toskańskich czy też Nowej Anglii. Jasna kolorystyka, biały szlachetny tynk, łączony z poszarzanym drewnem, czerwoną tradycyjną dachówką, blachą na rąbek stojący.

Widok rezydencji stylizowanej od strony ogordu. W tej wersji stylistyka nieco klasyczna, trochę rustykalna z delikatną nutką nowoczesności w postaci dużych okien bez podziałów, czy też rytmicznego układu słupków i belek drewniancy w zadaszeniach altany i werandy.

Na koniec widok od południowego-wschodu. Tutaj można odczytać rozrzeźbienie bryły skladającej się ze skrzydeł prostopadłych do ulicy krytych blachą tytan-cynk nałożonych na główny kręgosłup domu składający się z bryły z kalenicą równoległą do drogi krytej czerwoną dachówką. Tą bryłę kończy duża, przestronny zadaszony taras w formie altany czy też werandy. Dla podkreślenia formy budynku zaproponowałem w przestrzeni ogrodu skalniaki składające się z wielkich kamiennych bloków.

Jest to projekt indywidualny (nie jest to projekt typowy, powtarzalny) nie powielamy go i nie udostępniamy rzutów. Możemy zaprojektować podobny dopasowany do oczekiwań i potrzeb. W tym celu kontakt: poczta@olczak.info

odwiedź nasz profil na Instagramie żeby zobaczyć nad czym aktualnie pracujemy i jak to robimy, kliknij poniżej >>>



www.instagram.com/architekt.maciej.olczak/
 




Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie.
 
tel.:
502 182 114 / tel.: 692 435 031 / poczta@olczak.info

statystyka     

Copyright © 2009  www.olczak.info