architekt Maciej Olczak | dom parterowy
 tel.  502-182-114  |  692-435-031  | poczta@olczak.info
 


Dom parterowy koło Piaseczna
projekt koncepcyjny domu jednorodzinnego, który ma zostać wybudowany na sprzedaż. Zgodnie z założeniem inwestora zaproponowaliśmy budynek parterowy z lekkim stropem drewnianym, z możliwością dodatkowej adaptacji poddasza. Parter domu został zaprojektowany tak aby możliwe była zmiana układu pomieszczeń przez przyszłego nabywcę na etapie projektu wnętrz. Na elewacjach budynku zaproponowaliśmy połączenie tynku akrylowego z drewnem elewacyjny. Wykończenie dachu z dachówki ceramicznej w kolorze grafitowym. Charakterystycznym elementem bryły domu jest drewniana żaluzja mocowana pomiędzy słupami konstrukcyjnymi.
 
 
wejście do domu zlokalizowano w lekkim podcieniu. Dodatkowo do domu przylega ażurowa wiata garażowa.

Zaproponowaliśmy łącznik umożliwiający przejście spod wiaty do pomieszczenia technicznego w budynku mieszkalnym.
Trejaż pokrywający część elewacji frontowej zaprojektowany został  z łat i słupków drewnianych z przekładkami  i podkonstrukcją.
Przy użyciu prostych i tanich elementów skręcanych ze sobą uzyskano ciekawy efekt. Podobne rozwiązanie sprawdziło się w innych
zrealizowanych według naszych projektów domach.

Na tylnej elewacji domu również zastosowano połączenie okładziny drewnianej z desek impregnowanych i białego tynku akrylowego.

Od strony ogrodu dom posiada duże przeszklenia z wyjściami z salonu oraz sypialni oraz taras. Tu równiez zaprojektowana została
lekka drewniana pergola umożliwiająca podwieszenie markizy oraz obsadzenie pnączami.


 
tel.:
502 182 114 / tel.: 692 435 031 / poczta@olczak.info

statystyka     

Copyright © 2009  www.olczak.info