Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie
 
Informacja o zasadach przetwarzania danych osobowych (kliknij aby zapoznać się z treścią informacji)
architekt Maciej Olczak | dom z widokiem na dolinę Wisły
 tel.  502-182-114  |  692-435-031  | poczta@olczak.info
zobacz nasze      
najnowsze            projekty na  >>>
 


 

odwiedź nasz profil na Instagramie żeby zobaczyć nad czym aktualnie pracujemy i jak to robimy, kliknij poniżej >>>

.

Projekt tradycyjnej rezydencji koło Kazimierza Dolnego

Tym razem projektujemy dom w nietuzinkowej lokalizacji. Na wzgórzu z genialnym widokiem na Małopolski Przełom Wisły, zamek w Janowcu, na krawędzi skarpy naturalnie opadającej ku dolinie Wisły. Na obszarze stanowiącym korytarz ekologicznego rangi europejskiej. W miejscu z największą ilością dni słonecznych w Polsce. W regionie z bogatą wielowiekową historią, kulturą, charakterystyczną architekturą.  Mając na uwadze tak unikalne położenie staram się dołożyć wszelkich starań aby zaproponować niepowtarzalne rozwiązania projektowe. Inwestor zresztą tego oczekuje, tzn że zaproponuję dojrzałą architekturę, która nie będzie drogą na skróty. Zabraliśmy się więc za rzetelną  pracę nad projektem z wykorzystaniem doświadczeń w projektowaniu rezydencji, inspiracjami czerpanymi z wielu odwiedzonych miejsc wypełnionych tego typu uzdrowiskową i wypoczynkową europejską zabudową. Z uwzględnieniem tego jak do takich zadań projektowych podchodzi się obecnie w Szwajcarii, Austrii, Bawarii, Italii. Z przeniesieniem tych doświadczeń na realia polskie, regionalne, z kontekstem ulokowania nad Wisłą na Płaskowyżu  Nałęczowskim. 

Rezydencja ma być wtopiona w przyrodę, nienachalna, nie oderwana od kontekstu. Nie ma to być manifest architektoniczny, czy wyzywająca nowobogacka posiadłość, tylko skromna, rzetelna architektura, która nie popsuje krajobrazu tylko wpisze się swą sylwetą w jego rytm i tradycję. Chciałem żeby w koncepcji tego domu można było odnaleźć wątki stylu zakopiańskiego, których sporo w klasycznych willach Kazimierza, Nałęczowa i okolic. Do tego trochę europejskich klasycznych klimatów uzdrowiskowych i tylko  nutkę nowoczesności w postaci dużych przeszkleń masywnych przeskalowanych prostych ścian oporowych z  kamienia wapiennego. Celem tego projektu jest więc stworzenie budynku, który będzie ponadczasowy, wtopiony w kontekst miejsca, który nie będzie kontrowersyjny i wyzywający, czyli zaprojektowanie formy i treści tradycyjnej i zachowawczej. Przy tym wszystkim jednak takiej aby można było odczytać, że powstał w XXI w z zastosowaniem aktualnych zaawansowanych rozwiązań technicznych, energooszczędnych.

Jest to projekt indywidualny, nie powielamy go i nie udostępniamy rzutów. Możemy zaprojektować podobny dopasowany do oczekiwań i potrzeb. W tym celu kontakt: poczta@olczak.info 

Poniższe wizualizacje i projekt  chronione są prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i powielane bez zgody autora

Wizualizacja tradycyjnej rezydencji - widok od strony skarpy wiślanej. Po prawej wielkie przeszklenie ściany salonu otwartego pod dach. Po prawej zadaszenie tarasu w stylu zakopiańskim. Dużo masywnych, przeskalowanych ścian z kamienia wapiennego.  Rozłożyste przenikające się dachy na różnych poziomach pokryte łupkiem kamiennym.

Elewacja frontowa tradycyjnej willi, którą projektujemy. Po prawej wiata garażowa utrzymana w stylistyce domu. Osłonięta ścianami z ciosanego kamienia wapiennego. Na środku elewacji wejście do domu podkreślone masywnym portalem murowanym z kamienia. Wysublimowane zestawienie kolorystyczne materiałów: jasny szary tynk szlachetny, okładzina drewniana w kolorze brązowym przełamanym szarością. Do tego grafitowy dach kryty łupkiem kamiennym.

Widok projektowanej rezydencji w rustykalnej w z narożnika frontowego. Budynek składa się z przenikających się ze sobą tradycyjnych brył zestawionych w nowoczesny sposób. Szczyty wypełnione drewnem. Na tynkowanych jasnych elewacjach w kolorze bieli przełamanej szarością usytuowano okna w formie delikatnych wykuszy w drewnianej ramie. Wejście podkreślone wykończeniem z kamienia wapiennego murowanego z naturalnych nieregularnych bloków.

Widok całości założenia od strony skarpy wiślanej. Po lewej platforma widokowa - lekki drewniany taras i jego proste zadaszenie osadzone na kamiennych masywnych przyporach. Po prawej rezydencja - w tej wersji w stylistyce rustykalnej: czerwona dachówka ceramiczna, brązowe drewno, kremowy tynk i kamień wapienny. Po środku szklarnia na warzywa stanowiąca część zagospodarowania działki. Rytm zabudowy po lewej stronie działki tworzącej swego rodzaju pierzeję został podkreślony drewnianymi ramami stanowiącymi przedłużenie formy szklarni.

Inny z pomysłów na front rezydencji koło Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Tutaj masywny kamienny portyk, lekko pochylony - w nim wejście do domu. Wysoki cokół stanowi przedłużenie kamiennego portyku. Po lewej wiata garażowa z ażurową ścianą w formie ogrodu wertykalnego  - elewacji pokrytej pnączami.

Elewacja od strony ogrodu - w tym wydaniu rezydencja w jasnej kolorystyce, klasycznym wykończeniu: płyty kamienne, drewniane koronkowe wykończenie szczytów, jasny tynk, bielone drewno. Wszystko to powoduje, że w takim wydaniu mniej jest rustykalnego klimatu, a bardziej można odczytać nawiązanie to stylistyki klasycznej, trochę prowansalskiej, lekko toskańskiej.

Widok rezydencji  w jaśniejszej kolorystyce - kamienne ściany z bloków wapiennych naturalnych, nieregularnych stanowią masywne fragmenty elewacji. Do tego drewniane szczyty z bielonych desek i ażurowych rzeźbionych koronkowych dekoracji. 

Jedna z propozycji elewacji frontowych - dwa szczyty w klasycznym drewnianym wykończeniu - centralna część domu z kamiennym portalem wejściowym. Prawej wiata garażowa w rustykalnej stylistyce posadowiona na pasywnych kamiennych wapiennych ścianach oporowych.

Widok projektowanej rustykalnej tradycyjnej klasycznej rezydencji od strony ogrodu. W tej wersji główny akcent to rzeźbione balustrady oddzielające rozłożyste tarasy od skarpy oraz oczka wodnego (płytkiego basenu dekoracyjnego). Kremowe elewacje jako połączenie wapiennej ściany licowej ze szlachetnym drobnym tynkiem. Szczyty pod dachami wykończone ciepłym brązowym drewnem z dużą ilością dekoracyjnych drewnianych belek, słupków, jętek i innych elementów więźby dachowej.

Jeszcze jedna wizualizacja - widok rezydencji od strony skarpy - w tym wydaniu mamy stylistykę i kolorystykę prowansalską, toskańską, lekko oliwkowy odcień drewnianych elementów, bielone drewno, wysublimowane jasne zestawienie szlachetnych kolorów.

Widok willi od strony ogrodu. Zestawienie kolorystyczne i materiałowe typowe dla architektury okolic Kazimiera Dolnego: czerwona naturalna dachówka ceramiczna, naturalne drewno w ciepłym brązowym kolorze i oczywiście kamień wapienny - duże bloki kamienia ciosanego jako materiału na warstwę licową ścian rezydencji oraz mury oporowe.

Jeszcze jedna propozycja wykończenie projektowanej willi koło Kazimierza Dolnego. Tym razem tchnienie nowoczesności w postaci szklanych balustrad, dzięki temu w mniejszym stopniu ograniczamy widok na zamek w Janowcu i Przełom Wisły.

Elewacja frontowa do projektu indywidualnego klasycznej, tradycyjnej, rustykalnej rezydencji w powiecie puławskim w Małopolskim Przełomie Wisły.
Na dachach połączenie dachówki ceramicznej czerwonej domu głównego z grafitowym łupkiem kamiennym wiaty garażowej i szczytów z kalenicami prostopadłymi do bryły głównej rezydencji.

Wizualizacja do projektu indywidualnego rezydencji na lubelszczyźnie (choć w jej części historycznie przypisanej do Małopolski). Staramy się stworzyć architekturę, która od zawsze stanowi tu mieszankę różnorodnych stylizacji  - w naszym wydaniu jest to miks klasycznej willi uzdrowiskowej z nutkami stylu zakopiańskiego w wykończeniu charakterystycznym dla tego regionu - z dużą ilością kamienia wapiennego wykorzystanego na masywne przypory.

Front projektowanej przez nas willi. Ma to być ponadczasowa architektura, nie ma stanowić manifestu i wystrzałowej rzucającej się w oczy wypowiedzi. Ma być mocno zatopiona w kontekście miejsca, regionu, przyrody, otoczenia, tradycji regionu. Miejmy nadzieję że moje wieloletnie doświadczenie w projektowaniu wysublimowanych rezydencji i domów pomoże i uda się stworzyć coś co przetrwa próbę czasu, chwilowe mody i skromnie wpisze się na trwale w krajobraz tego miejsca.

Elewacja frontowa - klasyka z europejskimi nawiązaniami i inspiracjami: jasna kolorystyka lekko prowansalska, bielone drewno, oliwkowa stolarka okienna, klasyczna ceramiczna ceglasta dachówka. Jasny kamień wapienny w dużych ilościach.

W tym widoku czytelne są wpływy stylu zakopiańskiego na formę budynku. Zabudowa frontowego dziedzińca zamyka się w kształt litery "L". Po lewej widoczna jadalnia, parterowa, pod niższym dachem z naczółkiem. Po prawej wiata garażowa również w tradycyjnym rustykalnym wykończeniu. 

Widok domu od strony ogrodu. Po prawej przeszklona ściana salonu z widokiem na zamek w Janowcu i na dolinę Wisły. Po lewej pod dachem w stylu zakopiańskim kameralny zadaszony taras przy sypialni nieco wyniesiony powyżej opadającego w formie skarpy terenu, osłonięty balustradą.

Elewacja od strony ogrodu - na środku zadaszony taras przylegający do galerii wewnątrz domu łączącej salon z częścią dzienną. Po prawej przeszklenie salonu nakrytego dwuspadowym dachem. Tradycyjna rustykalna stolarka okienna z dużą ilością szprosów. Po lewej dach w stylu zakopiańskim a pod nim kameralny, przytulny taras, osłonięty od strony sąsiada masywną ścianą z kamienia wapiennego. Na dachu połączenie grafitowego łupka kamiennego z blachą tytan-cynk układaną na rąbek.

w tej wersji połączenie tradycji (zdobione szczyty z drewnianymi koronkami rzeźbionymi, klasyczna lukarna z naczółkiem) z nowoczesnością (masywny horyzontalny portal z kamienia wapiennego, poziome duże okna, lekko dekonstruktywistyczny rysunek elewacji). 

Wg mnie jedno z najbardziej trafionych ujęć do projektu tej rezydencji: fajnie przenikające się dachy w dobrych proporcjach w stosunku do elewacji. Mocna dominanta kompozycyjna w postaci przeszklonej ściany salonu i jej kontrapunkt w postaci zadaszenia tarasu w formie rozłożystego dość płaskiego dachu z naczółkiem nawiązującym do stylu zakopiańskiego. Całość osadzona na ściankach oporowych z jasnego wapienia, ale też poderwana w stosunku do przyległej skarpy. Przez co w miarę lekka i ulotna. A skarpa z rodzimą roślinnością w formie naturalnej łąki.

Jeszcze jedna próba materiałowa i kolorystyczna - w tym wydaniu chyba jednak zbyt śródziemnomorska, choć nie można zapomnieć, że ma powstać w miejscu, w którym mamy w Polsce najwięcej dni słonecznych i rozwijający się region winiarski. Więc być może taka styslityka nie byłaby tu aż tak obca.

Wizualizacja przedstawiająca całościowy pomysł na zagospodarowanie skarpy. Po prawej platforma widokowa nawiązująca trochę do studni na rynku w Kazimierzu Dolnym. Po lewej rezydencja - z tej perspektywy niższe parterowe fragmentu powodują że główny wyższy rdzeń wtapia się bardziej neutralnie w krajobraz. Strefa od platformy do rezydencji połączona wapiennymi ścianami kamiennymi oporowymi na różnych poziomach, po drodze oranżeria.

Wizualizacja zagospodarowania terenu przy projektowanej klasycznej rezydencji na działce z dużym spadkiem. Ogórd ma pozostać w formie naturalnej łąki zgodnie z obecnie panującym trendem w tym zakresie w całej Europie. Będzie to rodzima roślinność. Po lewej rezydencja - w tej wersji trochę śródziemnomorski klimat - czerwony ceramiczny dach, biały tynki, bielone drewno i do tego kremowy kamień wapienny.

Widok od strony sąsiada - przenikające się tradycyjne dachy, dwuspadowe, kopertowe z naczółkami. Do tego masywna kamienna ściana osłania taras. Po lewej wiata garażowa - również osłonięta ścianą z wapienia. 

Front projektowanej rezydencji koło Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Po lewej ściana szczytowa wykończona białym szlachetnym tynkiem. Pod dachem rzeźbiona, ażurowa koronka drewniana. Dla kontrastu z tradycyjnymi stylizowanymi elementami - prosty masywny, horyzontalny portal w nim wejście i okno kuchenne. Po lewej wiata garażowa - w rustykalnej formie, osłonięta ścianami oporowymi  z kamienia ciosanego.

Jeszcze jedna propozycja frontu rezydencji - w tej wersji kolorystyka i materiały, które często można spotkać w tym regionie: czerwona dachówka, ciosany kamień wapienny, naturalne brązowe drewno. Do tego jeszcze trochę płyt z piaskowca, szare obróbki blacharskie. Całość tradycyjna, ale też dość unikalna .

Ostatnie  ujęcie do wstępnej koncepcji (ale już pracujemy nad wersją uwzględniającą zmiany wprowadzane po omówieniu projektu z Inwestorem). Na pierwszym planie masywna bryła pokryta dwuspadowym dachem ustawionym kalenicą prostopadle do drogi. W tej bryle na parterze sypialnia master wraz z łazienką i garderobą. Na poddaszu pokój gościnny z łazienką. Przed budynkiem płytka niecka z wodą. w tle wiata garażowa w rustykalnej stylistyce pokryta dwuspadowym dachem wykończonym łupkiem kamiennym.


Jest to projekt indywidualny, nie powielamy go i nie udostępniamy rzutów. Możemy zaprojektować podobny dopasowany do oczekiwań i potrzeb. W tym celu kontakt: poczta@olczak.info 

Powyższe  wizualizacje i projekt  chronione są prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i powielane bez zgody autora

 Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie
 
Informacja o zasadach przetwarzania danych osobowych (kliknij aby zapoznać się z treścią informacji)

 
tel.:
502 182 114 / tel.: 692 435 031 / poczta@olczak.info

statystyka     

Copyright © 2009  www.olczak.info
Architekt Maciej Olczak - projekty budynkow Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie
 
Informacja o zasadach przetwarzania danych osobowych (kliknij aby zapoznać się z treścią informacji)
 

Poniższe wizualizacje i projekty  chronione są prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i powielane bez zgody autora
 

architekt Maciej Olczak | tel. 692-435-031 poczta@olczak.info
projektujemy niepowtarzalne budynki  |  designing unusual buildings
zobacz najnowsze projekty na >>>
follow us on >>>
    
 

 


projekt niepowtarzalnego domu z bala rozbiórkowego piaskowanego. Przeszklony, z zadaszonym tarasem i salonem otwartym pod dach. Ściany pokryte mieszanką gliny i słomy. Dach ocieplony wełną drzewną.

Werandy, ganki, altany, wiaty, lukarny - dużo przestrzeni do przebywania na dworze lub na polu, podczas każdej pogody. Czyli najnowszy projekt indywidualny domu z bala w otoczeniu lasów u podnóża Ślęży.
projekt domu z widokiem na góry w formie nowoczesnej stodoły z dużymi oknami i kontrastowym zestawieniem materiałów: grafitowej blachy na rąbek i białego tynku. 
 
projekt domu z bala z przeszklonym salonem, zadaszonym tarasem i basenem i SPA w piwnicy, z katedralnym salonem otwartym pod dach
wnętrze wysokiego salonu z kominkiem i wdoczną  konstrukcją 

projekt domu na leśnej działce w Izabelnie pod Warszawą. Dużo drewna, przenikające się tradycyjne bryły, ganek, altana, przeszklony salon.

prosty nowoczesny dom z płaskim dachem i dużym oknem w salonie 

projekt minimalistycznego domu parterowego z czerwonej cegły w formie nowoczesnej stodoły z dwuspadowymi dachami  o niewielkim spadku połaci i z dekonstruktywistycznym układem okien.

projekt  długiego domu na wąską działkę w stylu modernfarmhouse

projekt domu z czerwonej cegły w stylu mazurskim, tradycyjnym, rustykalnym. Lukarny, balkony, drewniane balustrady, okiennice, dachówka ceramiczna na dachu

projekt nowoczesnej rezydencji parterowej z dużym tarasem, narożnymi oknami i wykończeniem z płyt włókno-cementowych. Dom będzie częściowo podpiwniczony (w podziemiu garaż)

nowoczesny dom w górach

wnętrze salonu w domu z bala z wysokim salonem i widoczną konstrukcją dachu

projekt ekologicznego rustykalnego domu z bala litego. Tradycyjna i klasyczna stylityka, drewniane dekoracje, duża altana przylegająca do wysokiego salonu.

dom z bala na działce ze spadkiem

projekt indywidualny rozłożystej rezydencji z dużą ilością drewnianych detali na elewacjach, reprezentacyjnym portykiem wejściowym i dodatkami kamiennymi z szarogłazu.

parterowy dom nowoczesny, z płaskim dachem i dużym oknem

projekt stylizowanego tradycyjnego domu, którego architektura przywodzi na myśl domy sknadynawskie, amerykańskie, trochę świdermajer, zabudowę uzdrowiskową. Jasne drewniane dekoracje, klasyczne okna ze szprosami i lukarny.

Tradycyjne, naturalne materiały, klasyczne formy. Ganek, zadaszony taras, dużo drewna, czerwonej cegły i kamienia polnego,  blacha na rąbek połączona z ceramiczną dachówką. Projekt domu  koło Niepołomic

wnętrze salonu z domu z bala rozbiórkowego i glinianym tynkiem

dom z dachem schowanym za attyką z elewacjami w kolorze grafitowym

projekt tradycyjnego domu na leśnej działce z elewacjami wykończonymi drewnem, dużą ilością zadaszonych tarasów, przeszkleń i klimatycznym bulajem w salonie otwartym pod dach.

zespół tradycyjnych budynków z czerwonej cegły w stylu mazurskim 

projekt prostego parterowego domu z tarasem na dachu garażu, ogniwami fotowoltaicznymi w formie nowoczesnej stodoły zieloną ścianą i połączeniem białego oraz grafitowego tynku na elewacjach

wnętrze salonu z ceglanym kominkiem i odkrytym dachem

projekt indywidualny klasycznej rezydencji dl rodziny z piątką dzieci z dużą ilością przeszkleń z centralnie usytuowanym atrium oraz kominkiem otwartym na wszystkie strony domu
 
Dom w Górach Opawskich na Opolszczyźnie. Nawiązujący do zabudowy regionalnej, konstrukcji przysłupowo-ryglowo-wieńcowo-murowanej, z opierzeniami ścian szczytowych deskami i ścianami z kamienia ciosanego szarogłazu położony na stromej działce wykorzystujący spadek ternu 

projekt tradycyjnej rezydencji na działce nad jeziorem koło Poznania

projekt domu w stylu świdermajer

projekt elewacji w stylu kolonialnym

Projekt rezydencji na skarpie nad jeziorem z widokiem na góry nad jeziorem Goczałkowickim koło Pszcyny na Śląsku. Tradycyjne elewacje, basen w piw

Projekt domu z bala z wykorzystniem spadku działki. Pod całością budynku podpiwniczenie z salą muzyczną, strefą spa i garażem. W poziomie parteru zadaszone tarasy i salon otwaryach z widoczną konstrukcją dachu 

rezydencja w stylu farmhouse

Projekt długiego parterowego domu na wąską działkę w stylu modern farmhouse z klasycznymi formami, podcieniem, werandą, wysokim salonem, białym tynkiem i cegłą elewacyjną ręcznie formowaną

projekt indywidualny domu nawiązującego do stylu locati z dodatkiem elementów architektury alpejskiej, tatrzańskiej, zakopiańskiej składającego się z dwóch przenikających się tradycyjnych brył i ozdomnymi rzeźbionymi drewnianymi elemntami więźby dachowej

wysoki klasyczny salon z antresolą 

projekt tradycyjnego domu w górach  z drewnianą elewacją
 
projekt domu przy powstającej stadninie koni w rustykalnym stylu z elementami bawarskimi, austriackimi, w rustyklanym stylu

projekt nowoczensego domu z tarasem na dachu garażu

projekt indywidualny domu dużej rezydencji nad jeziorem na Śląsku z drewnianym wykończeniem elewacji opalanymi deskami. Duże przeszklenia, rozłożyste tarasy, kamienne i ceglane ściany oporowe

projekt domu w stylu świdermajer

projekt domu w górach  - połączenie nowoczesnych form z tradycyjnymi zakopiańskimi i alpejskimi akcentami i dodatkami typowymi dla górskich domów w austriackich i francuskich Aplach oraz polskich Tatrach.

Projekt tradycyjnego domu w Sudetach Wschodnich przy samej granicy
z Czechami. Zadaszony taras w podcieniu, strome dachy kryte łupkiem, podpiwniczenie murowane z łupka fillitowego, duże okna, opalane deski

projekt w stylu skandynawskim

rezydencja w stylu bawarskim

projekt nowoczesnego domu w Beskidzie Żywieckim, duże przeszklenia, zielone dachy, proste bryły, drewno, łupek kamienny // design of a modern house in Beskid Żywiecki, large glazing, green roofs, wood, ston

szkic odręczny domu przy stadninie

projekt domu z tradycyjnych materiałów, z nowoczesnymi dużymi przeszkleniami, gankiem, oranżerią, zadaszonym tarasem

projekt klasycznej górskiej rezydencji  w stylu locati

projekt tradycyjnej rezydencji na wsi pod Warszawą z dwuspadowymi dachami, drewnianymi szczytami i dużymi oknami

projekt domu z bala drewnianego prostokątnego z oranżerią, stromymi dachami, zadaszonym tarasem, czerwoną dachówką ceramiczną na dachu i cokołem z kamienia polnego. 

nowoczesny dom z szarej cegły

szkic domu w stylu farmhouse

projekt domu z czerwonej cegły rozbiórkowej łączącego klasyczne klimaty brytyjskich rezydencji wiejskich z nowoczesnymi formami i oknami

projekt domu w stylu Nowej Anglii na skarpie nad rzeką z wielkimi przeszkleniami, oranżerią z pieknym angielskim ogrodem

dom z bala z czerwoną dachówką

tradycyjny dom z włoską dachówką

zdjęcia zrealizowanej nowoczesnej willi z dużymi oknami i płaskim dachem

projekt rezydencja w stylu locati

projekt domudrewnianego z bala

szkice do  nowoczesnego domu

projekt nowoczesnego domy z jednospadowym dachem pokrytym ogniwami fotowoltaicznymi koło Izabelina - wizualizacj zimowa

przynależność do IARP, uprawnienia pudowlane b.o. / nagroda SARP  2001 /   projektant  polecany przez " Murator"/  nominacja do nagrody Ministra Infrastruktury p.d. PŁ 2001 / publikacje: Murator 11/2011
03/2012 02/2012, Nowy Dach 2012, ,
15 lat doświadczenia w projektowaniu 
praca w ArchiCADzie
przy projektach  domów i budynków
usługowych.  Praca stacjonarna
w Prażmowie w kilkuosobowym
zespole. Umowa o pracę po okresie
próbnym.

Kontakt:  praca@olczak.info

dom regionalny w Górach Opawskich

projekt rustykalnego domu w stylu locati z reprezentacyjnym drewnianym bogato zdobionym gankiem i unikalną formą przenikających się dachów, kamiennym cokołem, drewnianą elewacją i narożnym oknem
OPS Architekci to autorska pracownia arch. Macieja Olczaka. Projektujemy niepowtarzalne budynki dopasowane do potrzeb Inwestora i uwarunkowań miejsca. Do Każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Dużo czasu poświęcamy na koncepcję, sprawdzając wiele wariantów, aby być pewnym, że nasza propozycja jest optymalna pod względem funkcji, estetyki, konstrukcji i kosztów. Przygotowujemy mnóstwo wizualizacji, proponując najwyższej jakości rozwiązania. Pracujemy z doświadczonymi konstruktorami (zazwyczaj Grupa TRWS) i projektantami instalacji (najczęściej KMR). Każdy projekt to unikalny produkt szyty na miarę z osobistym zaangażowaniem arch. Macieja Olczaka.
Nie konkurujemy ceną projektu.
Konkurujemy niepowtarzalną estetyką i jakością dokumentacji. Proponujemy optymalne rozwiązania wynikające z doświadczenia, kreatywności, rzetelnej pracy i zaangażowania. Pomagamy z formalnościami, współpracujemy z wykonawcami, na bieżąco rozwiązujemy problemy na etapie powstawania dokumentacji oraz w trakcie budowy.
Zapraszamy do kontaktu: poczta@olczak.info / 692435031 odpowiemy na wszystkie pytania i bezpłatnie wycenimy projekt dla Ciebie.

drewniany dom z dużą werandą


projekt domu o tradycyjnej formie z dwuspadowym dachem i szerokimi lukarnami, z dużym zadaszonym tarasem

projekt ponadczasowej, wysmakowanej, subtelnej rezydencji w Powsinie pod Warszawą - nowoczesne formy połączone z klasycznymi dodatkami 

projekt domu z drewna 100m2

projekt domów szeregowych

projekt domu nawiązującego do alpejskich pensjonatów i górskich austriackich oraz francuskich chalet, z zadaszonym tatase

projekt nowoczesnego domu parterowego koło Izabelina - dwie nowoczesne stodoły połączone wiatą z grafitową blachą na dachu

tradycyjny duża rezydencja na wsi

podsumowanie roku 2018

szkic koncpecyjny rustykalnej willi

projekt nowoczesnego prostego domu w Grotnikach pod Łodzią w konstrukcji drewnianej z deskami na elewacjach i zadaszonym tarasem

projekt drewnianej rezydencji z zielonym dachem i częścią SPA w przyziemiu w stylu rustykalnym z elewacją z bala i dużym przeszkleniem

tradycyjny dom w stylu farmhouse

projekt tradycyjnego domu na Mazurach z zielonym dachem, drewnianym wykończeniem i kamienną podmurówką.

rezydencja z bala z basenem

projekt domu w stylu cottage czyli tradycyjny zwarty dom wjeski koło Lublina, naturalne materiały, kamień dzikówka, okiennice, 

projekt faceliftingu domu z drewna

projekt domu z jednospadowymi dachami schowanymi za attykami z częścią piętrową bez skosów i parterowym salonem i garażem

domek preriowy drewniany w stylu amerykańskim z werandą i gankiem w konstrukcji drewnianej szkieletowej w Milanówku pod Warszawą

schody dywanowe w klasycznym wnętrzu rezydencji w Powsinie

projekt wykończenia elewacji w prestiżowej luksusowej rezydencji w klasycznej, tradycyjnej formie nawiązującej nieco do włoskich willi z okiennicami, kamiennymi gzymsami, dodatkami w sytlu retro

przeszklony dom nad  morzem

Tradycyjny dom z bielonym drewnianym wykończeniem na skarpi z widokiem na rzekę Bug. Od frontu ganek i altana z ozdobnym szczytem

 domek drewniany z dużą werandą

projekt klasycznego domu z czerwonej cegły na Pomorzu  A  classic  red brick house  covered entrance and traditional windows.

 nowoczesny dom z beżowej  cegły

projekt nowoczesnego domu z częścią parterową i dachem płaskim oraz poddaszmem z dachem dwuspadowym stromym w nowoczesnej formie

biały dom drewniany z altaną 

projekt elewacji dla luksusowej rezydencji w nowczesnym wydaniu, z wykończeniem z płyt kamiennych kontrasutjących ze kolorach

 górski dom drewniany w Żywcu

projekt indywidualny domu z gankem, dużą lukarną z płaskim dachem, drzwiami garażowymi w stylu drzwi do stodoły i ogordem zimowym.

szkic nowoczesnego domu w góach 

elewacja z blachy kortenowskiej

projekt tradycyjnego domu w Magdalence pod Warszawą z elementami muru pruskiego, czerwonej cegły, ciemnym drewnem i oknem typu bulaj

domu w Wólce Kozodawskiej koło Piaseczna w wersji z kopertowym dachem, piętrem bez skosów i parterowym wysokim salonem

tradycyjny dom z kamienną ścianą

projekt siedliska na Mazurach/  project of the farm in polish lake district

projekt luksusowej rezydencji w warszawskim Powsinie w nowoczesnej formie z klasycznymi stylizowanymi dodatkami.

projekt stacji kontroli pojazdów

rozbudowa o salon z antresolą

nowoczesny dom szkieletowy
wooden modern house projct 

dom w lesie z palonymi deskami

projekt stacji kontroli pojazdów

projekt domu z czerwonej cegły rozbiórkowej łączącego nowoczesne formy z tradycyjnymi  klimatami brytyjskich domów wiejskich

projekt domu w stylu huf hous z elementami mazurskimi  / house design in the style of huf house

dom klasyczny na Mazurach

nowoczesna rezydencja z płaskim dachem -  zdjęcia z budowy

projekt luksusowej nowoczesnej rezydencji w górach z wielkimi oknami, płaskimi dachami, drewnianym i kamiennym wykończeniem // a project of a luxurious modern residence in the mountains with large windows

projekt 15 małych, prostych,  nowoczesnych domów w zabudowie szeregowej koło Rzeszowa  // design of 15 small, simple, modern terraced houses near Rzeszów in Poland

elewacje w stylu mazurskim domu 

Zrealizowany projekt osiedla nowoczesnych domów w miejscowości Henryków-Urocze pod Warszawą - zdjęcia z budowy, stan deweloperski / Project of  housing estate of simple modern houses  near Warsaw - photos 

projekt dom nad jeziorem 

projekt nowoczesnego domu na podbeskidziu koło Bielsko-Białej. Duże przeszklenia, proste formy, a do tego zakopiańskie i alpejskie akcenty.

rezydencja z bala z basenem

dom z czerwonej cegły rozbiórkowej

projekt nowoczesnego domu  w górach na Podhalu z dużymi oknami i widokiem na Tatry z każdego pomieszczenia tarasowo rozłożonych segmentach nawiązujących do "góralskich szałasów"

budowa nowoczesnej rezydencji z płaskim dachem / modern residence

mamy pozwolenie na budowę dla budynku dwulokalowego z usługami na parterze i mieszkaniem na piętrze

zdjęcia z budowy osiedla domów pod Warszawą które zaprojektowaliśmy

04/18 odebraliśmy 5 pozwoleń na budowę dla projektów budynków 

 nowoczesny dom z czarnej  cegły

proejkt  rezydencji w stylu włoskim

projekt 15-tu segmentów - domów w zabudowie szeregowej

domy typu huf house na Mazurach
 
projekt klasycznej willi w stylu śródziemnomorskim koło Podkowy Leśnej
architectural project of a classic luxury villa in the Mediterranean style 

przeszklona ściana - wysoki salon 

projekt klasycznej willi w stylu śródziemnomorskim koło Podkowy Leśnej
architectural project of a classic luxury villa in the Mediterranean style

nowoczesny dom w góach 

dom z dwuspadowym dachem

projekt nowoczesnego domu z płaskim dachem, dużymi oknami, basenem, siłownią w prostej oranżerii, ogniwami fotowoltaicznymi na dachu
design of a modern house with a flat roof, large windows, swimming pool, gym in a simple orangery, photovoltaic cells on the roof

projekt ośrodka wczasowego nad morzem z domkami na wynajem
altana z murowanym grillem i wędzarnią / brick  smokehouse

projekt parterowej rezydencji z kopertowym dachem / one-story home

projekt domu parafialnego im. ks. Bolesława Brajczewskiego czyli wielofunkcyjnego budynku  przy kościele parafialnym w Prażmowie z kancelarią parafialną, sklepikiem z dewocjonaliami i salami spotkań

projekt klasycznej willi w stylu śródziemnomorskim koło Podkowy Leśnej
architectural project of a classic luxury villa in the Mediterranean style 

luksusowa nowoczesna willa pod Warszawą z dużymi oknami

nowoczesny dom wiejski brytyjski
z czerwonej cegły rozbiórkowej

projekt domu z czerwonej cegły z dużymi oknami i kamiennym kominkiem
a red brick house project with large windows and a stone fireplace

projekt domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej w Rzeszowie

dom dwulokalowy nowoczesny
modern style semi-detahed house

projekt domu inspirowanego stylem huf house z elementami mazurskimi, prsukim murem, czerwoną cegłą, drewnianymi belkami i  dachówką 

elewacje mazurskie tradycyjne

projekt tradycyjnego domu drewnianego na skarpie z bala w górach na Podhalu nawiązującego do stylu zakopiańskiego z dużymi oknami.

projekt stacji diagnostycznej do 3,5t

projekt domu z bala prostokątnego drewnianego w stylu locati
timber house  house project with wood construction

projekt nowoczesnego domu  z płaskim dachem, białą elewacją, garażem na 3 auta, fotofoltaiką na dachu, pompą ciepła powietrze-powietrze

budowa nowoczesnego domu

wizualizacja nocna klasycznej willi

wnętrze domu z czerwonej cegły z widoczną więźbą dachową, salonem otwartym przez dwie kondygnacje i murowanym komienkiem

ekologiczne gospodarstwo rolne

projekt rustykalnego tradycyjnego domu w stylu śródziemnonorskim
design of a rustic traditional Mediterranean-style house near Warsaw

wioska wakacyjna nad morzem
holiday village by the sea


projekt domu drewnianego w stylu amerykańskim z werandami i tarasem
American style wooden house project with veranda and stone terraces parter w konstrukcji murowanej, piętro w konstrukcji drewnianej 

projekt domu w stylu french farmhouse z białej cegły i bielonego drewna

rozbudowa domu w szkielecie

dom z jednospadowym dachem

projekt drewanianej willi w Nałęczowie w stylu uzdrowiskowym
design of a wooden villa in Nałęczów in a spa style

lokal usługowy i mieszkanie
commercial premis and flat

projekt luksusowej no woczesnej willi z basenem pod Warszawą
project of a luxury modern villa with swimming pool near Warsaw

nowowczesna willa z basenem

projekt siedliska z czerwonej cegły/ project of  the farm from red brick

parterowy dom z czerwonej cegły z letnią kuchnią grillem i wędzarnią

projekt budynku dwulokalowego z lokalem usługowym i mieszklanym w nowoczesnej wersji z płaskim dachem wykończonego tynkiem i deskami elewacyjnymi ze szklanym daszkiem nad wejściem

dom tradycyjny stan surowy

rezydencja z bala z basenem
a log residence with a pool

wnętrze domu z czerownej cegły

projekt rustykalnego domu z baiłej cegły w stylu wiejskiej osady
french modern farmhouse project with white brick and exterior fireplace

projekt domu drewnianego z salonem otwartym pod dach i antresolą
wooden house projecjt with livingroom open o the roof

projekt w stylu modern farmhouse

mały domek z czerwonej cegły

projekt zamienny - parterowy dom z dużymi oknami i kopertowym dachem
replacement project - a one-story house with large windows

projekt nowoczesnej rezydencji z płaskim dachem i dużymi oknami
modern residence with flat roof and big windows

nowowczesna rezydencja w Rypinie

budynek dwulokalowy mieszklany

projekt luksusowej klasycznej rezydencji /  luxurious classic residence

projekt budynku z restauracją, salą bankietową oraz eventową nad rzeką
project of restaurant, reception and weding hall  on the river

nocne podświetlenie budynku

Dom z zadaszonym balkonem i zewnętrznym grilem murowanym

dom z kopertowym dachem
Podsumowanie tego co udało się zrobić w zeszłym roku 2017.
Zrobiliśmy 28 projektów koncepcyjnych, każdy z nich  z pełnym zaangażowaniem, w wielu wariantach, różnych wersjach kolorystycznych i materiałowych
Uzyskaliśmy 27 pozwoleń na budowę w różnych miejscach w Polsce, czasami z przygodami i uzupełnieniami, czasami bez poprawek.  Zazwyczaj w zastępstwie Inwestora załatwiając za niego wszystkie dokumenty.
Zrobiliśmy 23 adaptacje projektów typowych. Część z nich to projekty typowe naszego autorstwa. Część to projekty z innych biur zamawiane wówczas zazwyczaj w extradom.pl i realizowane w powiecie piaseczyńskim, 
Opracowaliśmy 15 projektów budowlanych, architektonicznych, konstrukcyjnych, instalacyjnych. Różnych budynków, jednorodzinnych, usługowych, mieszkaniowych, rolnych, gospodarczych. 

Wykonaliśmy 7 inwentaryzacji budowlanych. Zazwyczaj na potrzeby własnych projektów, czyli przebudowy, rozbudowy, nadbudowy, itp.
Nasi konstruktorzy pracowali 3 opinie techniczne na potrzeby istniejących budynków.
W 2018 r. wchodzimy z zaostrzonymi ołówkami, rozpoczętymi ciekawymi tematami, w silnym składzie architektonicznym, ze sprawdzonym zespołem wspomagających nas konstruktorów, instalatorów, geodetów, geologów i rzeczoznawców.
Jesteśmy  gotowi  opracować prawie każdy projekt: duży, mały, nowoczesny, stylizowany, prosty i trudny. Nie boimy się żadnego zadania

projekt klasycznej willi z kopertowym dachem, rusytkalną dachówką, białym tynkiem, dużymi oknami i zadaszonym tarasem.

projekt budynku dwulokalowego z lokalem usługowym i mieszkalnym
project of a building with commercial and residential premises  

projekt nowoczesnej rezydnecji z narożnymi oknami i płaskim dachem
project of a modern residence with a flat roof and corner big windows

dom z bala z przeszkloną ścianą
timberhouse with glass wall

projekt tradycyjnego domu na wsi na zgłoszenie z czerwonej cegły
project of a traditional home in the countryside build from red bricks

projekt ośrodka wakacyjnego z domkami i budynkiem klubowym
project of a holiday resort with bungalows and a clubhouse by the sea

projekt domu koło Białego Dunajca

luksusowy ośrodek wczasowy z domkami wakacyjnymi nad Bałtykiem
a luxury holiday resort with holiday cottages at the Baltic Sea
 
projekt luksusowej no woczesnej willi z basenem pod Warszawą
project of a luxury modern villa with swimming pool near Warsaw

rustykalny dom drewniany z bala
wooden log house in rustic style 

projekt domków koło Dziwnówka
design of small houses by the sea

projekt budynku dwulokalowego z lokalem usługowym i mieszkalnym
design of a building with commercial and residential premises

osiedle nowoczesnych domów
housing estate of modern houses

tradycyjny dom wiejski w rustykalnym stylu cottage z  dachówką
Traditional country house in a rustic cottage style with a tile roof

budowa domu z dwuspaodowym dachem pod Warszawą

piętrowy dom tradycyjny z wysokim poddaszem i rustykalną elewacją
A two story traditional house with a high loft and a rustic façade 

siedlisko z czerwonej cegły

projekt rustykalnej rezydencji z bala z werandą i  drewnianą elewacją
rustic log house project of timber residence with wooden facade.

dom nad morzem Bałtyckim
project of house on Baltic cost

projekt budynku nowoczesnej restauracji na warszawskim Wawrze
design of a modern restaurant in Warsaw's Wawer district industrial style referring to marine containers, sheet on the façade, large windows

rustykalny dom drewniany z bala
wooden log house in rustic style

projekt luksusowej nowoczesnej willi z basenem pod Warszawą
project of a luxury modern villa with swimming pool near Warsaw

projekt domu w stylu kolonialnym

projekt małego domku wakacyjnego wiejskiego z czerwonej cegły
project of a small holiday cottage house with red bricks facade


zobacz co dzieje się u nas na Instagramie i obserwuj nasz profil żeby być na bieżąco

projekt nowoczesnej willi z dużymi oknami, podcieniem i ozdobną ramą
project of a modern mansion with decorative frame and a deep arcade

osiedle domków nad morzem
holiday village by the sea

piętrowy nowoczesnego domu wykończonego płytą włókno-cementową
Two floor modern house finished with fiber-cement tiles

projekt kominka - piec rakietowy

fireplace design - rocket mass heater in cottage style

 
projekt domu dwulokalowego - bliźniaka w nowoczesnej stylistyce
project of semi-detahed house in simple modern style
In addition to design, we also get all documents for you.
If you do not like visits to offices, we will get all the arrangements, maps and other documents you need to build your house without aditional charge. You will receive a final building permit from us, 2 copies of the project documentation
 and a registered construction log.

projekt wnętrza kuchni industrialnej
interior design - industrial kitchen

projekt stacji kontroli pojazdów

projekt klasycznej rezydencji z kamieniem i cegłą na elewacji 

wnętrze domu amerykańskiego - kominek z białej cegły, a za nim schody
the interior of the American home - a fireplace with white bricks

nowoczesna willa z dużymi oknami

nowoczesny dom piętrowy z płaskimi dachami i narożnymi oknami
Oprócz projektowania zajmujemy się uzyskaniem  wszystkich  dokumentów. Jeśli nie lubisz wizyt w urzędach to my w cenie projektu uzyskamy w Twoim imieniu wszystkie uzgodnienia, mapy, warunki i inne potrzebne dokumenty. Dostaniesz od nas ostateczne pozwolenie na budowę, 2 egzemplarze projektu budowlanego i zarejestrowany dziennik budowy.

projekt domu z elewacją z kamienia polnego,  drewnianymi balkonami i przeszkloną elewacją // projekt of house with stone facade and wooden balconies and glass facade

inwentaryzacja budowlana kościoła
Measured building survey - church

projekt hotelu z restauracją, salą bankietową oraz eventową nad rzeką
Hotel project with restaurant, reception and weding hall  on the river

nowoczesny dom szkieletowy
wooden modern house projct 

zrealizowany projekt rustyklanego klasycznego domu z drewna i kamieni
project of rustic classic wooden house and wooden porch

projekt budynku usługowo-mieszklanego z gabinetem stomatologicznym
project of residential building with dental surgery and retail stores
We have done a multi-branch project and got a building permit

projekt luksusowej rezydencji

rezydencja w stylu bawarskim

realizacja projektu domu parafialnego im. ks. Brajczewskiego w Prażmowie
realization of the project of the parish house for church in Prażmów

budowa nowoczesnego domu
photo from building modern house

projekt dużego domu z kopertowym dachem i kamiennymi dodatkami

tradycyjna rezydencja stylizowana
traditional styled residence

projekt luksusowej klasycznej rezydencji /  luxurious classic residence

projekt indywidualny domu z dziedzińcem i dwuspadowymi dachami

pozwolenie na budowę i projekt


projekt luksusowego nowoczesnego domu / luxurious modern home 

wizualizacja sali weselnej

dom z drewnianą elewacją, dużymi oknami i grafitowym dachem

projekt domu w stylu country z grillem z cegły i zadaszonym tarasem

dom ze schodami wspornikowymi

tradycyjny dom z brązową dachówką, zadaszonym tarasem i lukarnami

dom z cegły z przeszkloną ścianą

projekt wnętrza w stylu wiejskim, cottage, skandynawskim

projekt luksusowej rezydencji

zrealizowany dom letniskowy na kameralnym osiedlu nad Bałtykiem

projekt domów z podcieniem, płaskimi dachami , oknem narożnym, tynkiem, drewnem i blachą na elewacjach

projekt willi modernistycznej

wnętrze łazienki marynistycznej

dom z czerwonej cegły w stylu XIX-wiecznych budynków fabrycznych

zrealizowany dom na Ursynowie

projekt wnętrza sali bankietowej i weselnej w stylu klasycznym 

nowoczesna rezydencja na morzem  

projekt koncepcyjny luksusowych pawilonów handlowo-usługowych 

dach kopertowy, szara dachówka

piętrowy dom tradycyjny z wysokim poddaszem i rustykalną elewacją

dom z cegły z przeszkloną ścianą

dom z kopertowym dachem, bez skosów, z piaskowcem na elewacjach

mały dom z cegły z białymi oknami

projekt klasycznej rezydencji w stylu domów prowansalskich i toskańskich

zdjęcie z budowy ujeżdżalni - do adaptacji na salę bankietową i weselną

projekt domu z cegły z bluszczem

projekt domu podświetlonego nocą

projekt tradycyjnego domu wiejskiego z drewnem i brązową dachówką

schody betonowe wspornikowe

dom w stylu holenderskim z brązową cegłą i zielonym drewnem

projekt małego domku w Tatrach

projekt domu podświetlonego nocą

zrealizowany projekt ekskluzywnych apartamentów letnich nad morzem

p0rojekt nowoczesnej willi

projekt domu drewnianego w stylu amerykańskim z werandami i tarasem
American style wooden house project with verandas and terrace
white wooden balustrades, ornamental poles, green shutters

projekt wnętrza domu z kozą

interior design - fireplace

klasyczna rezydencja w stylu domów prowansalskich i toskańskich
project of classic residence in the style of Provencal and Tuscan houses
Poszukiwana osoba  do
pracy
w ArchiCDzie
przy projektach budowlanych i koncepcyjnych domów i budynków usługowych.  Praca stacjonarna w Prażmowie w kilkuosobowym młodym zespole. Możliwy wspólny dojazd z Warszawy lub Piaseczna.
Kontakt:  502182114
praca@olczak.infodom drewniany na linii otwockiej inspirowany stylem "świdermajer"

projekt domu z czerwonej cegły z elewacją pokrytą roślinami na siatce

projekt tradycyjnego domu z małą ziemianką na wina i zielonym dachem

ekskluzywne domki wakacyjne

zrealizowany projekt ekskluzywnych domów wakacyjnych nad morzem

zdjęcie zrealizowanego projektu

domu drewniany amerykański

projekt ekskluzywnej rezydencji na Mazurach w stylu toskańskim

dom drewniany brązowo-zielony

realizowana klasyczna hala 

projekt domków letnich nad morzem

projekt małego domu na dużej leśnej działce z drewnianą elewacją

kratownice drewniane w hali

projekt budynku usługowo-mieszklanego z gabinetem stomatologicznym

klasyczna wiejska rezydnecja

dom z trejażem i brązową dachówką

projekt domu z elewacją z kamienia polnego i drewnianymi balkonami

tradycyjny dom wiejski z okiennicami, czerwoną dachówką i gankiem

budynek usługowo-magazynowy

stylizowany tradycyjny dom z elewacją z czerwonej cegły 

projekt malego nowoczesnego domku w górach Bukowinie Tatrzańskiej

dom ze szklaną ścianą i oranżerią

dom z kręconymi schodami

projekt kameralnego osiedla nowoczesnych domów z płaskimi dachami

dom na Bruzdowej na Wilanowie

projekt małego domu z czerwonej cegły z dużym przeszkleniem ściany

tradycyjny mały domek na wsi

projekt małego domku z kominem z kamienia polnego i dużym oknem

piętrowy dom tradycyjny z wysokim poddaszem i rustykalną elewacją

dom parterowy bez stropu

budynek restauracji na Wawrze

projekt mazurskiego tradycyjnego domu z czerwoną dachówką

projekt wnętrza - domek morski

projekt domu wykończonego czerwoną cegłą i stalą  w stylu starej fabryki

projekt zagospodarowania placu

nowoczensy dom pod lasem na warszawskim Wawrze z białą elewacją

osiedle ekskluzywnych domków
Zakres działalności Zajmujemy się obsługą projektowania, zaczynając od sprawdzenia możliwości zabudowy działki, poprzez uzyskanie  niezbędnych
uzgodnień i pozwoleń w tym również pozwolenia na budowę. Opracowujemy projekty koncepcyjne, projekty budowlane, wizualizacje, projekty wykonawcze, przebudowy, nadbudowy, rozbudowy,
projekty wnętrz, projekty instalacyjne, projekty konstrukcyjne, opinie techniczne, kosztorysy, mapy do celów projektowych, inwentaryzacje, badania geotechniczne, adaptacje projektów typowych.
Współpracujemy z doświadczonymi projektantami
branżowymi, konstrukcyjnymi i geodetami.
Możemy zastąpić inwestora i przeprowadzić w jego imieniu wszystkie
niezbędne procedury budowlane.

dom z beżowym tynkiem i drewnem

sala weselna - projekt przebudowy

dom w stylu holenderskim z cegły z białymi oknami i grafitowym dachem

projekt nowoczesnej stodoły o funkcji usługowej i mieszkalnej

projekt domu parafilanego

projekt klasycznej rezydencji 

projekt w stylu mazurskim 

front domu niderlandzkiego

budynek z gabinetem dentysty

łazienka marynistyczna żeglarska

zrealizowany nowoczesny domu szkieletowy z dwuspadowym dachem

dom k. Raszyna - mamy pozwolenie

projekt wnętrza domu inspirowanego morzem w stylu marynistycznym

projekt domu o kształcie "T"

wnętrz rustykalne nad morzem

projekt domu wakacyjnego  w konstrukcji  drewnianej - 60m2

projekt nowoczesnego budynku usługowego o funkcji gastronomicznej

klasyczna hala - zdjęcie z budowy

prosty nowoczesny dom ceglany

realizacja projektowanego domu

dom nawiązujący do architektury Mazowsza z zielonym dachem

dom ze skośnymi oknami - foto

projekt domków na wakacje

projekt domu z zielonym dachem

publikacja zrealizowanego projektu

łazienka w stylu rustykalnym

salon sprzedaży skuterów i aut

zrealizowany projekt domu stylizowanego alpejsko - mazurskiego

p0rojekt rezydencji z basenem

dom ceglany z okiennicami 

projekt hali ekspozycyjnej

p0rojekt nowoczesnej willi

osiedle domów jedno i dwulokalowych z dwuspadowymi dachami

nowoczesna willa z dużym oknem

projekt ceglanego domu w stylu mazurskim koło Wałcza

dom o powierzchni 40m2

zrealizowany dom szkieletowy

dom "tyrolski"  nawiązujący do architektury alpejskich pensjonatów

nowoczesny dom z jednospadowym dachem i elewacją z płyty onduline
realizacja domu w Rosanowie
projekt domu ze skośnymi oknami

rozbudowa  kamienicy w Łodzi

projekt tradycyjnego domu z drewna w wysokim salonem z antresolą

projekt domu szkieletowego

dom mazurski

dom mazursko-alpejsko-tatrzański

prosty nowoczesny dom ceglany
salon sprzedaży skuterów i aut

zrealizowany dom na Wawrze

dom z blachą na elewacjach 

projekt przebudowy stylizowanego tradycyjnego domu nad morzem
projekt domu - W-wa Wawer

pawilon handlowo-usługowy

hala magazynowa w Łomnej
p0rojekt domu z basenem

projekt nowoczesnego domu z jednospadowym dachem koło Piaseczna

projekt nadbudowy budynku

zrealizowany dom na Wawrze
hala wielofunkcyjna przy stajni

dom szkieletowy koło Zgierza

dom drewniany stylizowany
projekt drewnianego domu w lesei w stylu kolonialnym z oranżerią

projekt rezydencji na Mazurach

dom z czerwonej cegły nawiązujący do tradycyjnej architektury Pomorza
nowoczens rozbudowa i nadbudowa
projekt przychodni lekarskiej dla SPZOZ Piastun w Piastowie

dom z drewnianym stropem

prosty dom nowoczesny

wnętrze domu z kominkiem
oranżeria w stylu alpejskim

dom mazursko-alpejsko-tatrzański

projekt prostego domu piętrowego
projekt domu o kształcie "T"

wnętrze domu w Prażmowie

realizowany projekt osiedla domów


projekt osiedla domów  w zabudowie szeregowej w Rembertowie
dom szkieletowy w Henrykowie

projekt dobudowy windy
Osiągnięcia:  
nagroda SARP  2001 /
 publikacja projektantów  polecanych przez " Murator"/ 
nominacja do nagrody Ministra Infrastruktury p.d. PŁ 2001 / publikacje: Murator 11/2011,
Nowy Dach 2012, Murator 02/2012, Bryla.pl 12/2012, Murator 03/2012, Budujemy Dom 2012, Dom Idealny
projekt świetlicy wiejskiej w Łosiu

projekt indywidualny nowoczesnego niesymetrycznego bliźniaka

dom stylizowany z cegłą i drewnem

publikacja w Muratorze 03/2015
przychodnia z częścią szpitalną

projekt domu letniskowego

stylizowana balustrada drewaniana
nowoczesny domek na zgłoszenie


stylizowany pawilon ogrodowy w formie klasycznej oranżerii

dom w górach w stylu zakopiańskim

publikacja zrealizowanego projektu
drewniany dom skandynawski
Od 2002 r. firma OPS projektuje nowoczesne i stylizowane budynki mieszkalne, jedno i wielorodzinne, usługowe i produkcyjne. Każdy temat traktujemy indywidualnie przygotowując szczegółowe koncepcje i fotorealistyczne wizualizacje w kilku wariantach. Dużą uwagę poświęcamy również projektom wykonawczym i konstrukcyjnym. Zapraszamy do współpracy.  
Bezpłatnie wycenimy projekt dla Ciebie.

projekt wnętrz salonu fryzjerskiego
projekt domu w trakcie realizacji

oświetle domów nowoczesnych

zrealizowany dom murowany pod Łodzią z blachą na rąbek stojący

projekt osiedla w Henrykowie
projekt domu przysłupowego

projekt domu na wąską działkę
 
inwentaryzacja  budynków 
projekt wnętrz sklepu Lewanowicz

budowa domu - W-wa Wawer

projekt nadbudowy kamienicy

projekt domu w Rosanowie

projekt elewacji domu mazurskiego
projekt budynku mieszkalno-gospodarczego w sąsiedztwie XIX dworu

projekt wnętrz mieszkania

zrealizowan łazienka w Prażmowie
Certyfikaty
- uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń
- przynależność do  IAPR Izby Architektów RP
- ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej  do wysokości 100 000 EUR
- wpis do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez P.M. Łodzi oraz oficjalaną filię w Prażmowie.
- nagroda SA RP za dyplom PŁ 2001Dojazd Firma prowadzi działalność projektową o zasięgu ogólnopolskim.
Po akceptacji wyceny projektu, jeśli zaistnieje potrzeba dojeżdżamy do Inwestorów na terenie całego kraju. Możliwy jest również kontakt telefoniczny lub mailowy podczas opracowywania projektu i jego wysyłka kurierem lub pocztą. Obecnie opracowujemy projekty
w woj. mazowieckim i łódzkim

budynek usługowy z halą w Łomnej

p0rojekt domu drewnianego
łącznik w stylu mazurskim

domek letniskowy z przeszkleniem

dom w technologii tradycyjnej

przebudowa domu w Olsztynie oraz dobudowa oranżerii.
projekt domu nowoczesnego

zrealizowany projekt domu Piasecznopublikacja "Murator 03/2015"

  projekt zagospodarowania terenu dla osiedla domów w Henrykowie.Usługi Głównym obszarem naszego działania jest opracowywanie projektów budowlanych na zlecenie inwestorów prywatnych oraz instytucji.
Pracę nad projektem rozpoczynamy od poznania potrzeb i oczekiwań Inwestora. Następnie pracujemy nad koncepcją budynku, przygotowując rzuty z aranżacjami,
fotorealistyczne wizualizacje z zewnątrz, widoki wnętrz. Zmieniamy  koncepcję budynku tak długo, aż w pełni satysfakcjonuje przyszłego użytkownika.
Wówczas opracowujemy projekt budowlany w zakresie niezbędnym do uzyskania pozwolenia na budowę.  Po uzyskaniu pozwolenia na budowę opracowujemy
projekt wykonawczy oraz projekty wnętrz. Kolejnym etapem naszej współpracy z Inwestorem jest pełnienie nadzoru autorskiego.

biblioteka z wglądem do salonu

projekt osiedla w Henrykowie
rozbudowa i nadbudowa  domu
Osiągnięcia:  
nagroda SARP  2001 /
 publikacja projektantów  polecanych przez " Murator"/ 
nominacja do nagrody Ministra Infrastruktury p.d. PŁ 2001 / publikacje: Murator 11/2011,
Nowy Dach 2012, Murator 02/2012, Bryla.pl 12/2012, Murator 03/2012, Budujemy Dom 2012, Dom Idealny

dom koło Piaseczna

projekt łazienki rustykalnej
nowoczesny domek na zgłoszenie

projekt koncepcyjny domu w technologi szkieletowej drewnianej
Opracowujemy:
-projekty architektoniczne,
-projekty budowlane, wykonawcze, -przebudowy, rozbudowy, nadbudowy, -inwentaryzacje, opinie techniczne,
- projekty koncepcyjne, analizy działki, -projekty wnętrz,
-kosztorysy, mapy do celów projektowych, badania geotechniczne,
-projekty instalacji wewnętrznych
-charakterystyki energetyczne budynku


wnętrze rustykalne nad morzem
zrealizowany dom w Prażmowie

projekt sklepu w "Złotych tarasach"

dom drewaniany pod Łodzią            
Kontakt
Prażmów, ul. Podgrzybkowa 6  / tel. 502-182-114 / 692-435-031 / poczta@olczak.info

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie  
architekt Maciej Olczak | tel. 692-435-031 poczta@olczak.info
projektujemy niepowtarzalne budynki  |  designing unusual buildings
zobacz najnowsze projekty na >>>
follow us on >>>
    
 
          

 


02/05/2018  Tradycyjny dom z czerwonej cegły na Pomorzu - wersja po zmianach. Dodaliśmy duże narożne okno, zadaszenie tarasu, przygotowaliśmy widoki wnętrz, z masywnym, kominkiem, antresolą i dużą ilością czerwonej cegły. Wcześniejsze koncepcje można zobaczyć tu: http://olczak.info/siedliskozczerwonejcegly/

 


19/04/2018  Przygotowaliśmy projekt klasycznej willi w stylu włoskich nadmorskich rezydencji. Kopertowe dachy na różnych poziomach, subtelne podziały okien, szlachetne materiały, urozmaicona, rozczłonkowana bryła. Oto elementy, które powodują, że projekt tego luksusowego domu wpisuje się w śródziemnomorską stylistykę. Więcej informacji o tym projekcie można znaleźć tu: http://olczak.info/willasrodziemnomorska/

 


24/03/2018  Strome zbocze, przepiękna panorama ośnieżonych tatrzańskich szczytów w wiosennym słońcu, czy można chcieć czegoś więcej aby zaprojektować niepowtarzalny dom? Potrzebne jeszcze tylko pomysły i trochę czasu. W tym przypadku główna idea zakładała wykorzystanie naturalnej skarpy i takie rozlokowanie pomieszczeń aby z każdego z nich rozpościerał się widok na panoramę Tatr. Dlatego właśnie powstała koncepcja 3 segmentów na różnych poziomach swą formą nawiązujących do tradycyjnych podhalańskich szałasów. Każdy z szałasów ma osobną funkcję. Pierwszy od góry ze strefą wejścia i sypialniami gościnnymi. Drugi to jednoprzestrzenny otwarty pod dach salon z kuchnią i jadalnią. A w najniższym znaleźć się mają pomieszczenie rekreacyjne z sauną i sypialnia gospodarzy. Powstały dwie propozycje: pierwsza bardziej nowoczesna, wielkie przeszklenia z subtelnym nawiązaniem do architektury podhalańskiej. Druga mocniej wpisuje się w tradycję regionu i do lokalnej zabudowy nawiązuje bardziej bezpośrednio. Więcej o tym projekcie: http://olczak.info/domwtatrach/

 


22/03/2018  Zimowa wizyta na budowie jednego z większych domów jakie dotychczas zaprojektowaliśmy. Nowoczesne formy i duże przeszklenia robią wrażenie, a efekt końcowy coraz bliżej. Trwają właśnie przygotowania do montażu płyt włókno-cementowych. Wewnątrz działa już pompa ciepła. Więcej zdjęć z różnych etapów budowy i wizualizacje, które powstały podczas pracy nad koncepcją można zobaczyć tu: http://olczak.info/rezydencjawhenrykowie/

 


22/03/2018  Coraz bliżej finalna wersja ośrodka wakacyjnego nad morzem. Mamy 23 komfortowe domki dla 4-6 osób i do tego duży budynek klubowy. Więcej o tym projekcie na: http://olczak.info/holidayresort/

 


19/03/2018  Zimowa relacja z budowy prostego domu z jednospadowym dachem przez nas zaprojektowanego. Więcej o tym projekcie: http://olczak.info/domzdachemjednospadowym/

 


17/03/2018  Oto nowe wizualizacje do projektu, w którym tradycyjne formy przenikają się z nowoczesnymi elementami. Klasyczny dwuspadowy dach, rzeźbione drewniane dekoracje na elewacjach, a do tego lukarny i wykusze z płaskimi dachami, duże okna, panele z blachy na dachu i wykuszach. Początkowa wersję projektu można zobaczyć tu: http://olczak.info/malydomektradycyjny/

 


16/03/2018  Powstała już konstrukcja szkieletowa rozbudowy budynku przez nas zaprojektowanego. My pracujemy nad projektem wnętrz tego domu. Więcej na: http://olczak.info/wnetrzairozbudowa/ 

 


10/03/2018  Po "krótkiej" przerwie wróciliśmy do projektu małego tradycyjnego domku z czerwonej cegły nad jeziorem. Ostatecznie ściana szczytowa przeszklona prawie w całości, przecięta tylko kamiennym kominem. Salon otwarty pod dach z odsłoniętą drewnianą konstrukcją, a na dachu czerwona dachówka lub blacha na rąbek. Więcej na temat tego projektu można zobaczyć tu: http://olczak.info/malydomzcegly/

 


02/03/2018  Na zewnątrz zimno, więc dla rozgrzania atmosfery grillujemy i wędzimy na razie tylko wirtualnie. Oto dwie propozycje murowanej wędzarni połączonej z grillem pod wiatą przy letniej kuchni przylegającej do rozłożystej rezydencji, nad którą intensywnie pracujemy. Więcej o tym projekcie: http://olczak.info/parterowarezydencja/

 


23/02/2018  Nowa wersja domu leśnego w Otwocku, tym razem bez elementów dekoracyjnych, chłodniejsza kolorystyka. Poprzednią bardziej rustykalną wersję można zobaczyć tu: http://olczak.info/domzbala/

 


21/02/2018  Projektujemy dom w powiecie żuromińskim. Parterowy, rozłożysty, z kopertowym dachem, oranżerią, wędzarnią i reprezentacyjnym wejściowym portykiem. Więcej o tym projekcie: http://olczak.info/parterowarezydencja/

 


16/02/2018  Oto druga przymiarka do projektu budynku z salami bankietowymi, konferencyjnymi, klubowymi i restauracją z widokiem na rzekę. Tym razem w zmniejszonej wersji, bez części hotelowej. Od strony ulicy budynek bardziej surowy, industrialny, od strony rzeki marynistyczny, przeszklony, otwarty, wylewający się na skarpę. Poprzednią wersję ze skrzydłem hotelowym można zobaczyć tu: http://olczak.info/hotelnadrzeka/

 


15/02/2018   Nocą zaprasza fanów Star Wars , a w dzień  miłośników konstruktywizmu. Czyli kolejna wersja budynku z lokalem usługowym na parterze i mieszkalnym na piętrze i poddaszu. Pokazujemy strukturę konstrukcyjną ścian. Wydobywamy rdzenie żelbetowe traktując je jako atrakcyjny element architektonicznego rysunku elewacji. Słupy konstrukcyjne dodatkowo podkreślamy silnym oświetleniem. Innymi słowy nawiązujemy do idei konstruktywistycznych ubierając je w obecnie modne dodatki elewacyjne. Poprzednie bardziej zachowawcze wersje można zobaczyć tu: http://olczak.info/dwulokalowy/

 


12/02/2018  Układ pomieszczeń dopracowany, spełnia już wszystkie oczekiwania Inwestorów. Pozostała tylko praca nad bryłą domu. Będzie nowocześnie, prosto, jasno i bardzo dużo szła. Poprzednie wersje można zobaczyć tu: http://olczak.info/rezydencjazbasenem/

 


06/02/2018  Pracujemy nad projektem domu z bala w Otwocku. Zbliżamy się do finalnej wersji domu. Analizujemy wysokość salonu otwartego pod dach i układ konstrukcyjny. Poprzednie wersje tego projektu można zobaczyć tu: http://olczak.info/domzbala/

 


29/01/2018  Pracujemy nad projektem zamiennym domu w Rypinie. Zgodnie z życzeniem Inwestora budynek ma być trochę bardziej okazały niż ten, który właśnie się buduje na podstawie wykonanego przez nas w zeszłym roku projektu. Poprzednie wersje można zobaczyć tu: http://olczak.info/nowoczesnawilla/

 


18/01/2018  Pracujemy nad projektem budynku dwulokalowego koło Piaseczna. Na parterze przewidzieliśmy przeszklony lokal usługowy. Na piętrze i poddaszu lokal mieszkalny. Przygotowaliśmy kilka propozycji rozwiązania bryły budynku. Więcej szczegółów: http://olczak.info/dwulokalowy/

 


08/01/2018  Skończyliśmy opracowywać koncepcję do wniosku o decyzję o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego i gospodarczego w zabudowie siedliskowej, zagrodowej w ramach istniejącego ekologicznego gospodarstwa rolnego. Więcej o tym projekcie: http://olczak.info/gospodarstworolne/

 


05/01/2018  Rozpoczęliśmy pracę nad projektem budowlanym domu na klifie nad Bałtykiem. Rozpracowujemy zamykanie dwustronnego zewnętrznego kominka w formie masywnych przesuwnych kamiennych drzwi. Więcej o tym projekcie http://olczak.info/domnaklifie/

 


22/12/2017  Znów działamy nad Bałtykiem. Tym razem pracujemy nad wioską wakacyjną koło Dziwnówka. Zaprojektowaliśmy malowniczo rozrzucone wśród zieleni domki wakacyjne. Do tego budynek klubowy z kawiarnią i recepcją na parterze oraz tarasem widokowym i apartamentami na piętrze. Przy budynku klubowym strefa rekreacyjna, basen, plaża, leżaki, sofy. Pomiędzy domkami przestrzeń rekreacyjna nawiązująca do klimatów śródziemnomorskich, kamienne ścieżki, murki, drewniane zadaszone tarasy, żywopłoty, pnącza, ozdobne trawy. Więcej o tym projekcie: http://olczak.info/holidayresort/

 


18/12/2017  Opracowaliśmy projekt koncepcyjny willi w Nałęczowie w konstrukcji drewnianej z bala prostokątnego. Dom ma nawiązywać do regionelanej zabudowy w stylu uzdrowiskowych budynków. Składa się z dwóch brył, niższej z salonem i kuchnią otwartą na dwie kondygnacje pod dach i wyższej z sypialniami na parterze i piętrze. Każda z sypialni z własną łazienką i balkonem. Więcej o tym projekcie: http://olczak.info/domdwnaleczowie/

  


07/12/2017  Pracujemy nad projektem domu dwulokalowego. Zaletą takiego budynku jest to, że zgodnie z prawem dwa lokale stanowią jeden dom jednorodzinny. Dzięki temu na jednej działce, na której plan miejscowy pozwala na realizację tylko jednego domu mogą zamieszkać dwie rodziny. Każda we własnym niezależnym lokalu. Pozwala to znacznie obniżyć koszty całej inwestycji. Ceną jednej działki, która w dużych miastach często stanowi barierę nie do przeskoczenia, można podzielić się na pół z przyszłym sąsiadem. Dom dwulokalowy od bliźniaka odróżnia również możliwość wykonania jednej wspólnej ściany rozdzielającej oba lokale w domu zamiast dwóch niezależnych wymaganych w "bliźniaku". Na taki budynek można również uzyskać jedno pozwolenie na budowę i wykonać jeden projekt. To również obniża koszty inwestycji. Więcej o tym projekcie: http://olczak.info/domdwulokalowy/

  


28/11/2017  Tym razem tradycyjnie, rustykalnie, trochę nadświdrzańsko, ale bardziej locati, z nutką log house, z odrobiną timber house. W każdym razie dużo szkła od strony ogrodu, wysoki salon, weranda, drewniany taras. I mnóstwo drewna. Więcej o tym projekcie: http://olczak.info/domzbala/

  


17/11/2017  Dziś przenosimy się nad Bałtyk. Bardzo dużo czerwonej cegły. Klasycznie, tradycyjnie ze współczesnymi akcentami w postaci dużych okien i blachy tytan-cynk na dachu. Czyli projektujemy siedlisko nawiązujące do regionalnej zabudowy Pomorza. Więcej o tym projekcie: http://olczak.info/siedliskozczerwonejcegly/

  


17/10/2017  Zbliżamy się do ostatecznej wersji projektu koncepcyjnego drewnianego domu szkieletowego pod Łodzią. Od początkowej wersji (którą można zobaczyć tu: http://olczak.info/domwstyluamerykanskim/) przybyło trochę powierzchni, rozrosły się lukarny, zmienił się znacznie układ parteru. Niezmiennie pozostały werandy, balustrady i drewno w unikalnym stalowo-błękitno-turkusowym kolorze

  


13/10/2017  przygotowaliśmy projekt koncepcyjny małego weekendowego domku, o tradycyjnej formie. W budynku ma się znajdować część dzienna otwarta pod dach z kominkiem i dużymi oknami. Na poddaszu antresola z małymi sypialniami. Więcej o tym projekcie tu: http://olczak.info/domekzczerwonejcegly/  

 


22/09/2017 Oto pierwsza propozycja domu w Chylicach. Główną atrakcję budynku stanowi drewniany balkon w formie wysuniętego pomostu opartego na murowanych filarach. Jeden z tych filarów przeistacza się w wolno stojący grill. W tej wersji całość domu pod klasycznym dwuspadowym. Drugą wersję z dachem kopetowym można zobaczyć tu: http://olczak.info/domtradycyjny/

 


11/09/2017 Pracujemy nad projektem koncepcyjnym wielofunkcyjnego budynku nad rzeką. Ma on zawierać hotel, salę weselno-bankietową otwartą przez 2 kondygnacje,
multimedialną salę eventową, otwarty parking w poziomie "0" budynku, urządzony ogród z werandami, zadaszeniami, leżakami i przestrzenię rekreacyjną:
http://olczak.info/hotelnadrzeka/

 


01/09/2017 U nas na zakończenie wakacji praca nad projektem drewnianego domu szkieletowego w stylu amerykańskim. Dom otoczony werandami, zadaszeniami, balustradami. Wewnątrz dwie kondygnacje bez skosów, potężny kominek i program użytkowy dla czteroosobowej rodziny. Od zewnątrz subtelna kolorystyka desek, okiennice, szprosy, drewniane słupki. Krótko mówiąc american dream ale bez jet lag;) Więcej o tym projekcie: http://olczak.info/domwstyluamerykanskim/ Inne nasze domy w stylu amerykańskim: http://olczak.info/domkolonialny http://olczak.info/domamerykanski

 


23/08/2017  Fotorelacja z wizyty na budowie wielofunkcyjnego budynku usługowego dla potrzeb Parafia św. Franciszka z Asyżu w Prażmowie. Zakończono prace dekarskie, zamontowano stolarkę okienną. Na ukończeniu prace wykończeniowe we wnętrzu budynku. Pozostało wykończenie elewacji. Jak ostatecznie ma wyglądać budynek można zobaczyć tu: http://olczak.info/par/